راه های افزایش اعتماد به نفس و انگیزه که موفقیت شما را تضمین می کند

یکی از ارکان مهم زندگی این است که افراد اعتماد به نفس داشته باشند شاید پیش خود فکر کنید که ارکان مهم دیگری هم وجود دارند مانند خواندن جملات انگیزشی درست است اما اصلی ترین آن ها اعتماد به نفس است که کمک می کند افراد با داشتن و یا نداشتن ارکان دیگر بتوانند زندگی خود را دگرگون کنند و در بسیاری از موقعیت های مختلف زندگی موفق باشند. اگر دوست دارید که به موفقیت برسید بهتر است که بر روی اعتماد به نفس و انگیزه خود کار کنید. در این پست قصد داریم روش هایی برای افزایش اعتماد به نفس و انگیزه را معرفی کنیم، پس با مینویسم همراه باشید.

برای افزایش اعتماد به نفس و انگیزه چه کنیم؟

همه ما موفقیت را بسیار دوست داریم و میخواهیم که در هر زمینه ای که فعالیت می کنیم موفق باشیم اما این موفقیت به سادگی به دست نمی آید و مستلزم آن است که مواردی را رعایت کنید.

در این پست قصد داریم که اعتماد به نفس و انگیزه شما را افزایش دهیم و بگوییم که چگونه با اعتماد به نفس کاری را انجام دهید و باور داشته باشید که درست پیش میرود و از طرفی قصد داریم ذهن تان را آماده موفقیت کنیم و بگوییم که چگونه باید ذهن خود را آماده موفقیت کنید، پس همه مراحل و روش هایی که برای افزایش اعتماد به نفس و انگیزه گفته میشود را به خوبی مطالعه کنید و انجام دهید.

ذهنیت بزرگ داشته باشید

راه های افزایش اعتماد به نفس و انگیزه: ذهنیت بزرگ داشته باشید
ذهنیت بزرگ داشته باشید

همیشه سعی کنید که ذهنیت بزرگی نسبت به تمامی وقایع و اتفاقات داشته باشید و با خوش بینی به آن ها نگاه کنید. شما هرچه اعتماد به نفس و ذهنیت مثبت تری داشته باشید در زندگی و موقعیت شغلی خود موفق تر خواهید بود.

مطالب مرتبط : بهترین کتاب ها برای موفقیت در کسب و کارهای کوچک و بزرگ

به طور مثال زمانی که شما همه چیز را با ذهنیت بزرگ و مثبت نگاه می کنید میتوانید خلاقیت بیشتر یداشته باشید و انرژی بیشتری برای کسب و کار خود بگذارید. میزان انرژی که شما برای کار خود می گذارید به صورت یک بازدهی خوب و عالی به شما باز می گردد. پس سعی کنید طرز فکر خود را تغییر دهید.

سرمایه گذاری محدود با پتانسیل نامحدود

برای اینکه یک ذهنیت بزرگ و مثبت داشته باشید باید از 3 عاملی که معرفی میشود را به خوبی انجام دهید و در راستای آن ها قدم بردارید.

سرمایه گذاری محدود با پتانسیل نامحدود
سرمایه گذاری محدود با پتانسیل نامحدود

همانطور که میدانید متغیرهای زیادی بر ذهنیت تأثیر می گذارد، اما من می خواهم به سه زمینه اصلی بپردازم که به اعتقاد من پتانسیل بزرگی برای رهبران تجارت فراهم می کند:

همچنین بخوانید: مثبت اندیشی چیست و چگونه می توان مثبت اندیشید؟

  • مشتاق باشید

سعی کنید از فعالیت و کاری که انجام میدهد اشتیاق جذب کنید و مشتاق به انجام آن کار باشید چرا که با انرژی و اشتیاق بیشتر میتوانید بازدهی بهتری داشته باشید. اگر به کار خود اشتیاق ندارید، بهتر است که شغل خود را تغییر دهید.

  • همسو سازی کار با ارزشهای شخصی 

برای خود ارزش هایی را مد نظر داشته باشید و قطعا به صورت ناخودآگاه آن ارزش های شخصی را برای خود تعیین کرده اید کافی است که نگاهی به آن ها بیاندازید و فعالیت های کاری خود را با ارزش های شخصی خود همسو کنید.

  • پرورش نگرش سپاسگزاری

به هر اتفاق و فعالیتی که در محیط کاری خود انجام میدهید از جنبه خوب نگاه کنید و مواردی را در نظر بگیر که بتوانید از آن ها سپاس گزاری کنید.

برای انجام رساندن یک عمل افراد به انگیزه احتیاج دارند و چه بسا اگر این انگیزه شخصی باشد با انرژی بیشتری انجام میشود سه نیاز اصلی روانی وجود دارند که منجر به انگیزه شخصی میشوند و عبارت اند از:

شایستگی: مشارکت در فعالیتهایی که به اعتقاد آنها باعث می شود بتوانند در یک مهارت، تجارت، مفهوم و غیره مهارت کسب کنند.

خودمختاری: داشتن توانایی هدایت تلاش ها به سوی یک هدف و انتخاب اینکه چه کاری انجام شود و چه زمانی باید انجام شود و با چه کسی انجام شود.

مرتبط بودن: مشارکت در فعالیتهایی که باعث ایجاد احساس تعلق یا وابستگی به دیگران می شود. “دیگران” می توانند یک بیمار یا مشتری، یک تیم کاری یا حتی “سود بیشتر” جمعی باشند.

هنگامی که رفتارهایی را می یابیم که چارچوب این نیازهای روانشناختی را بررسی می کنند، مجبور می شویم که به طور مداوم این رفتارها را انجام دهیم و به طور کلی بهترین کار خود را انجام می دهیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.