کدو حلوایی یا کدو تنبل ماده ای با ارزش غذایی بالا می‌باشد و ماندگاری بالاتری نیز نسبت به دیگر سبزیجات دارد. شاید دغدغه شما نیز هم اکنون تشخیص کدو حلوایی شیرین باشد. نکاتی وجود دارد که با رعایت آن ها در خرید کدو حلوایی میتوانید، کدو حلوایی شیرین را تشخیص داده و همینطور با رعایت یکسری نکات دیگر در نگهداری کدو حلوایی میتوانید ماندگاری این ماده را افزایش دهید. در مطالب گذشته به مضرات و خواص کدو حلوایی اشاره کردیم و در این نوشته قصد داریم راه تشخیص کدو حلوایی شیرین را بیان کنیم.

راه تشخیص کدو حلوایی شیرین

  1. در موقع انتخاب، به رنگ کدو حلوایی دقت کنید، کدو حلوایی سبز طعم و مزه ندارد و نوع نارنجی آن شیرین و خوشمزه است و به دو شکل یافت میشود، گرد و خمره ای. کدو حلوایی های گرد و بیضی شکل طعم و بوی بهتر و همچنین دانه های خوشمزه تر دارند.
  2. نکته دیگری که در انتخاب کدو حلوایی خوب و شیرین باید در نظر بگیرید این است که، کدو هایی را که با کمی فشار نشانه لهیدگی در آن ها حس میکنید کنار بگذارید، کدوهایی را بخرید که پوست صاف و سفت و عاری از چروک دارند.
  3. نکته دیگر در تشخیص کدو حلوایی شیرین و خوب این است که هر چه لک های روی پوست کدو حلوایی کمتر باشد یا اینکه هیچ لکی نداشته باشد بهتر است.
  4. و نکته بعد اینکه حدالامکان کدو حلوایی را تهیه کنید که در محل زندگی خودتان کشت شود، در این صورت کدو حلوایی شما تازه تر خواهد بود.
  5. نکته دیگر در خصوص طرز تشخیص کدو حلوایی شیرین اینکه هر چه قدر وزن کدو حلوایی ما بیشتر باشد مواد درون آن پرتر است، هر چند کدو حلوایی های کوچک تر ترد تر و آبدار تر می باشند.

نگهداری کدو حلوایی

مادامی که کدو حلوایی را برش نداده اید، میتوانید آن را در جایی خنک خارج از یخچال نگهداری نمایید، اما وقتی آن را برش زدید باید مقدار باقی مانده آن را بدون برداشتن تخمه های آن در یخچال و در داخل یک کیسه پلاستیکی نگهداری نمایید.

طرز تهیه سوپ کینوا با کدو حلوایی یک سوپ مقوی و خوش طعم رژیمی

نکته قابل ذکر اینکه ساقه ی کدو حلوایی را نکنید، وجود ساقه روی کدو حلوایی باعث ماندگاری بیشتر و جلوگیری از بو گرفتن آن میشود.

فروشگاه قطعات آسانسور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید