تفاوت های واقعی زنان و مردان وقتی با هم وارد رابطه می شوند

تفاوت های واقعی زنان و مردان وقتی با هم وارد رابطه می شوند خیلی بهتر و بیشتر آشکار می شود. این موضوع بسیار مهمی است و باید این را بدانید که با چند جلسه نشست و برخواست نخواهید توانست تفاوت های واقعی که میان زنان و مردان وجود دارد را بطور کامل بشناسید.

ما در این مطلب قصد داریم تا با ارائه خلاصه ای از کتاب مردان مریخی،زنان ونوسی از یک نگاه روانشناسانه به این تفاوت ها و اختلاف ها بپردازیم.پس این مطلب را از دست ندهید چراکه می تواند در زندگی شما تاثیر بسزایی داشته باشد.

زنان و مردان اساسا تفاوت های گوناگون زیادی دارند، یک دختر ممکن است بگوید که او به رفتن در آغوش یک پسر نسبت به دوست دختران خود بیشتر تمایل دارد و در حقیقت یک پسر هم ممکن است حساس تر از همیشه باشد با وجود آن، آن ها هنوز از بسیاری از جنبه های دیگر با هم تفاوت دارند.

تفاوت های واقعی زنان و مردان از نگاه جان گری

اگر شما تا به حال مطلبی در این مورد نخوانده اید، احتمالا در مورد کتاب معروف “جان گری” به نام “”مردان مریخی، زنان ونوسی”” شنیده اید، این کتاب بیشتر بر رشد ارتباطات میان زنان و مردان و درک مدل های ارتباطی و نیازهای عاطفی هر یک از جنس های مخالف که به این عوامل روی خوش نشان می دهند متمرکز می باشد و به خاطر وجود همین موارد آن ها با هم بسیار متفاوت هستند.

زنان و مردان طبیعت کاملا متفاوتی با یکدیگر دارند، اما امیدواریم که این مقاله به تشخیص این گونه تفاوت ها و فراهم نمودن یک درک بهتر از چنین تفاوت هایی کمک کند.

مردان و زنان چگونه احساسات خود را بروز می دهند

مردان و زنان نیاز دارند تا این تفاوت ها را درک کنند و انتظارات خود را نسبت به واکنش و احساس مشابهی که شریک دیگر انجام می دهد متوقف کنند. ارتباطات بدون تشخیص و کوتاه نمودن آن ها نمی توانند باقی بمانند و باقی نخواهند ماند و سؤالی که مطرح می شود این است که اگر شما با شریک خود راحت و صادق نباشید آیا این اصلا یک رابطه است یا خیر؟ وقتی آنجا هیچ گونه ارتباطی وجود نداشته باشد همه مسایل جانبی کنار می روند و شریک دیگر ممکن است احساس کند که فرد دیگری هرگز وارد این رابطه نخواهد شد.

 

یک مورد ساده این است که مردان نسبت به زنان در درون ذهن خود احساساتشان را بروز نمی دهند با وجود آنکه حتی زنان به اندازه مردان توانایی ندارند، برای مثال؛ مردان عاشق این هستند که توانایی هایشان از جانب شریک تشخیص داده شود و از او قدردانی شود و متنفر هستند از اینکه او را تحقیر کنند و توانایی او را به او نشان ندهند، به عبارت دیگر زنان نیز دوست دارند که احساساتشان ار جانب شریک تشخیص داده شود و از او قدر دانی شود و از اینکه احساساتشان مورد بی توجهی و غفلت قرار بگیرد متنفر هستند .

مردان دوست دارند که مشکلاتشان را خودشان حل کنند ولی زنان دوست دارند مشکلاتشان در ارتباطات را به صورت گروهی حل نمایند ، مردان گاهی اوقات می توانند کمک های ناخواسته را به عنوان نقطه عطف تلاش هایشان برای حل نمودن مشکلاتشان به تنهایی در نظر بگیرند در حالی که زنان به کمک و مساعدت مردان ارزش قایل می شوند  راه حل نا خواسته را به عنوان ضعف تلاش و قدرت خود می دانند و مردان می خواهند تا راه حل هایشان مورد قدردانی قرار بگیرد و زنان نیز می خواهند که کمک و مساعدت آنان مورد قدردانی قرار بگیرد و در جایی تمامی این سوء تفاهم ها رفع می شوند.

درک احساسات همسر در شرایط روحی مختلفدرک احساسات همسر در شرایط روحی مختلف

قرارهای عاشقانه اساسا به یک میدان جنگ شدید روانی تبدیل می شوند که هیچ کس نمی داند چه طور این ها را هدایت کند و با یک دلیل منطقی مبارزات مؤثری برای این گونه عوامل مخرب داشته باشد.

وقتی که با این اوقات سخت مواجه می شوند ، مردان علاقه ای به ارتباط ندارند و رابطه را قطع می کنند و آن ها می توانند آن قدر در بیرون از خانه کار کنند تا بتوانند به خودشان کمک کنند، وقتی مردان وارد رابطه می شوند دوست دارند اظهار نظر کنند ولی زنان دوست دارند دلایل خودشان را بیاورند بنابراین در رابطه های عاشقانه شکافی ایجاد می شود و ما ریشه تمامی مشکلات را در دسترس داریم ، ترمیم و اصلاح این شکاف در روش های ارتباطاتی زوج ها بهترین گام در جهت درک بهتر نیازهای شریک شما می باشد.

وقتی که زن و مرد با یکدیگر صحبت می کنند؛هر یک از آنان به روش های مختلفی صحبت می کنند، آن ها معمولا به دو زبان کاملا متفاوت صحبت می کنند ، مردان برای صحبت کردن بیشتر از واژه های ادبی استفاده می کنند در حالی که زنان بیشتر از واژه های هنری و عاشقانه  برای صحبت کردن استفاده می کنند تا احساساتشان را به طور کامل نشان دهند.

مردان چگونه وارد یک رابطه می شوند؟

مردان معمولا قبل از اینکه وارد رابطه شوند در مورد آن فکر می کنند بنابراین هنگامی که در مورد احساساتشان تفکر و تأمل می کنند سرد و بی احساس می شوند ولی زنان دوست دارند اندیشه هایشان را با صحبت کردن در مورد آن ها بروز دهند، آن ها برای اینکه نگرانی های خود را نشان دهند  مرتب موضوع شکایات خود را تکرار می کنند این تفاوت های میان زن و مرد باعث می شود که هر کدام از آن ها به خاطر مشکلات یکدیگر را سرزنش کنند که این درست نمی باشد اما تفکیک ارتباطات خوب به نظر می رسد.

خیلی مهم است که به یاد داشته باشید که هیچ کسی واقعا به دیگری نیازی ندارد، آره درسته خیلی خوب است که کسی را داشته باشید که شب را با او بگذرانید و از اینکه زندگی خود را با دیگری سهیم می شوید حس خوبی داشته باشید با این وجود زنان و مردان هر یک ساخته شده اند تا به طور مستقل زندگی کنند ، مردان در درجه نخست ابتدا از خود مراقبت می کنند؛در حالی که زنان مدت ها قبل از اینکه حتی حقوق مدنی به آن ها داده بودند ، استقلال خود را محترم شمرده اند.

شناخت تفاوت های میان زنان و مردان موجب خوشبختی شما می گردد

هر یک از زن و مردی که باهم پیوندی به وجود می آورند باید به جای اینکه نیازهای خودشان را به نفع خود به خطر بیندازند از یکدیگر مراقبت نمایند.ارتباطات شامل دریافت کردن و انتقال دادن می باشد، اما اگر یک نفر فقط به دریافت نمودن ادامه دهد و هرگز انتقال ندهد، ارتباطات قطع می شوند.

وقتی شما وارد ارتباط می شوید شما نمی توانید فقط به خودتان فکر کنید شما باید افکار و احساسات شریک خود را در نظر بگیرید و گاهی اوقات نیازهای آن ها را قبل از خود بر طرف نمایید . باز هم این موضوع هم برای مردان و هم برای زنان مشکل است زیرا هر یک از آنان عادت دارند به خودشان متکی باشند و به نفع خود کار کنند.

 

هریک از طرفین باید عادت کنند تا مقبولیت و بخشش از یکدیگر را به یاد داشته باشند و وقتی آن ها شکست می خورند یکدیگر را سرزنش نکنند.به منظور همراهی کردن با یکدیگر ، هر یک از طرفین می بایست روش های ارتباطاتی و رفتاری خود را با گذشتن و عبور کردن از طبیعت و ذات خود اصلاح نمایند، برای مثال؛مردان به خودشان افتخار می کنند وقتی که خودشان اندیشه هایشان را طبقه بندی می کنند و همدردی کردن و کمک خواستن از دیگران را نشانه ضعف خود می دانند در حالی که زنان احساسی متفاوت دارند و کمک گرفتن از دیگران را موجب رضایت و قدرت خود می دانند،

شناخت تفاوت های زنان و مردانخیلی مهم است که این تفاوت را تشخیص دهید و آن را در موضوعات خیلی مهم به یاد بیاورید، هر کسی گاهی اوقات نیاز به تنهایی و فاصله گرفتن از دیگران دارد، شریک ما می خواهد فقط کمک کند چون او مراقبت می کند، به جای خود آنان را مقصر ندانید. مردان شبیه نوارهای لاستیکی هستند و زن ها شبیه امواج هستند، مردان به طور عاطفی وقتی که احساس می کنند خود کفایی آن ها تهدید می شود به خودشان می پیچند در اینگونه مواقع آن ها تمایلی به نزدیک شدن به کسی ندارند و خواهان آن هستند که تنها گذاشته شوند و به آن ها اجازه داده شود تا احساساتشان را بروز ندهند.

اگر از آن ها به شکل فاصله گرفتن حمایت شود، آن ها احساس بهتری خواهند کرد و به حالت اولیه خود باز میی گردند. ولی این عامل که مردان از خود خشونت نشان دهند و فورا به حالت اولیه خود باز گردند ممکن است کنار آمدن با آن برای زنان سخت باشد.

خصوصیات زنان در مواجه با مشکلات چیست؟

در مقابل زنان گاهی اوقات در خودشان فرو می روند، آن ها ممکن است منفی شوند و در آن مشکلی که گریبان گیر آن ها شده است فرو رود و حتی در مورد مشکلاتی که قبلا به وجود آمده اند و بعد حل شده اند، همچنین اگر آن ها موضوع مهمی را برای تمرکز کردن بر روی آن ها پیدا نکنند آن ها چیز های معمول دیگری را پیدا می کنند تا در مورد آن ها نگران شوند.

اگر زنان حمایت شوند و به آن ها وقت کافی داده برای بروز احساسات منفی داده شود، آن ها دوباره احساس خوشحالی خواهند نمود و به حالت اولیه خود بر می گردند، ممکن است این مدت کوتاهی که زنان به طور منفی در مشکلات فرو می روند و فورا به حالت اولیه بر می گردند کنار آمدن با آن ها برای مردان سخت باشد، هر یک شریکان باید این تفاوت ها را در یکدیگر به منظور کنارآمدن با هر یک از آن ها به طور گروهی تشخیص دهند.

بعضی اوقات در ارتباطات، احساسات منفی می توانند بدون هشدار و اعلام قبلی بروز پیدا کنند و ما ناگهان عصبانی و عصبانی تر شویم و از شریک خود فاصله بگیریم، وقتی این اتفاق می افتد ما و شریک خود نیاز داریم تا یکدیگر را برای حل نمودن و کنار آمدن با آن تشویق کنیم و بپذیریم که این کار ممکن است زمان ببرد و آن زمان به تنهایی نیاز به برنامه های دقیقی دارد.

درک تفاوت های زنان و مردان نهایتا به عشق خالص می انجامد

هیچ جای شک و تریدی نیست که عشق همیشه تغییر می کند.خوشی و سعادت دوره ماه عسل که ما وقتی که برای اولین بار عاشق می شویم آن را احساس می کنیم برای همیشه ادامه ندارد و آن سختیی و مشکلات و خطاهای شخصی هستند که برای همیشه وجود دارند و آن بستگی به ما دارد که با آن ها کنار بیاییم یا به آن ها اجازه دهیم تا ارتباط ما را از پای در بیاورند، اما اگر هر یک از شریکان بالا و پایین زندگی را تحمل کنند و با آن کنار بیایند آن سعادت اولیه به یک عشق خالص تبدیل می شود که در طول سال مستحکم تر می شود، شاید سال 2017 سالی باشد که شما چنین عشق پاک و خالصی را تجربه کنید و یا اینکه سالی باشد که از یکدیگر جدا شوید.

علی رغم آنکه اتفاقات چگونه رخ می دهند، هر رابطه ای به یکسری آموزش نیاز دارد، شما بیشتر در مورد خودتان درک و فهم پیدا می کنید و همچنین بیشتر در مورد جنس مخالف یاد می گیرید، شما فقط هر آنچه که از یک رابطه می خواهید را یاد نمی گیرید، بلکه همچنین یک درک بهتری هم از احتیاجات و هم از خواسته های مردان و زنان پیدا می کنید.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.