دیزنی‌ لند پاریس فرانسه پرطرفدارترین پارک اروپا را بیشتر بشناسیم

در این مطلب هر آنچه که علاقه مندان به دیزنی لند پاریس در فرانسه می خواند بدانند را همراه با عکس در اختیار شما قرار می دهیم.

فرقی ندارد بچه باشید یا بزرگسال! هیچ کس نمی تواند جادوی جذب دیزنی لند پاریس در فرانسه را نادیده بگیرد. این پارک در فاصله چند کیلومتری شرق پاریس قرار داشته و هر ساله تعداد بی شماری بازدید کننده را برای حس جادو، افسانه، آدرنالین و احساسات ناب به سمت خود جلب می کند. بازدید از این پارک یکی از بهترین فرصت ها برای غرق شدن در دنیای دیزنی است؛ دنیایی که از زمان بچگی هر کسی بوده و با تولد خاطره های خوب هم معنی است!

فهرست مطالب

معرفی دیزنی لند پاریس در فرانسه

باید اعتراف کرد که برای خیلی ها رفتن به دیزنی لند پاریس، هدف سفر به فرانسه نیست. اما چه ایرادی دارد! اگر در این شهر هستید به من اعتماد کنید و برای تجربه بهترین لحظات زندگی تان به دیزنی لند هم بروید. اگر تا کنون موفق به بازدید از مجسمه آزادی واقعی نشدید اسکالی ندارد؛ می توانید نمونه کوچک آن را در مکانی بسیار خاص در دیزنی لند پاریس ببینید.

امروزه این پارک یکی از نماد های پایتخت فرانسه، پاریس محسوب می شود. اما باید بدانید که از ابتدا قرار نبوده این پارک در پاریس بازگشایی شود. قرار بوده دیزنی لند در جایی باشد که آب و هوایی شبیه به کالیفرنیا و فلوریدا دارد. چنین جایی برای توریست ها خیلی دور بود و در نهایت پاریس به عنوان لوکیشن انتخاب شد.

در این مطلب قصد دارم رمز و رازهای دیزنی لند پاریس و جالب ترین حقایق مربوط به آن را برای شما مخاطبین عزیز بازگو کنم.

مطالب پیشنهادی: عکس شخصیت های کارتونی والت دیزنی

اژدهایی که در میان سایه های دیزنی لند می لولد!

اژدهایی که در میان سایه های دیزنی لند می لولد!

اگر از دیزنی لند بازدید می کنید باید حواستان را خیلی جمع کنید. چرا که در زیر این قلعه جادویی اژدهایی  زندگی می کند. به من اعتماد داشته باشید چرا که قرار نیست نگهبان های همیشه خواب آلود از شما مراقبت کنند. این اژدها بزرگترین حیوان الکترونیکی دیزنی لند بوده و با داشتن ارتفاع 24 متری و دارا بودن وزنی به اندازه 2.5 تن واقعا هیبت خاصی دارد.

فروشگاه «سفید برفی و هفت کوتوله» در دیزنی لند پاریس

درست در کنار قلعه جادویی دیزنی لند، فروشگاه «سفید برفی و هفت کوتوله» قرار دارد. در این فروشگاه تخت هایی پیدا می کنید که درست مانند انیمیشن سفید برفی در کنار هم چیده شده اند. البته در دیزنی لند که باشید هر چیزی خاص است. این تخت ها هم با کلی چیزهای متفاوت پر شده اند. پس باید مراقب باشید!

حتی آینه های دیزنی لند هم جادویی هستند!

حتی آینه های دیزنی لند هم جادویی هستند!

اگر به دنبال دکی، خجالتی، عطسه و، خوشحال، اخمو، خوابالو و خنگول هستید؛ وارد فروشگاه «سفید برفی و هفت کوتوله» شوید، با آینه ای بسیار خاص مواجه خواهید شد. بله! حدس شما درست است! گاهی سفید برفی درست در همین آینه رو به روی ملکه بدجنس ظاهر می شود.

مطالب پیشنهادی: عکس های سفید برفی و هفت کوتوله

قلعه دیزنی لند پاریس؛ فتوژنیک ترین سازه در تمام دنیاست

قلعه دیزنی لند پاریس؛ فتوژنیک ترین سازه در تمام دنیاست

آیا تا به حال با خودتان فکر کرده اید که چرا قلعه دیزنی لند همیشه در تمام عکس ها، در بهترین حالت ممکن به نظر می رسد؟ علتش این است که این قلعه را به دقیق ترین روش ممکن برای عکاسی ساخته اند. این قلعه بسیار درخشان و صورتی است. پس بیشتر از اینکه قلعه ای معمولی باشد قلعه پریان است. علاوه بر این، قلعه دیزنی لند به سمت شرق ساخته شده تا هیچ نوری از پس زمینه تصویرش را تیره نکند.

قبرستان بوت هیل؛ ترسناک ترین جای دیزنی لند پاریس

قبرستان بوت هیل؛ ترسناک ترین جای دیزنی لند پاریس

همگی خیلی خوب ساختمان فانتوم مینر را می شناسیم. این سازه یکی از المان های ترسناک پارک بوده و با اسکلت ها و چیزهای ترسناک پر شده است. درست در کنار این ساختمان قبرستان بوت هیل قرار دارد که حتی از خودِ فانتون مینر هم ترسناک تر است. اگر جرات داشته باشید و به قبر بزرگ نزدیک شوید می توانید صدای تپیدن قلبی را بشنوید.

مطالب پیشنهادی: ترسناک ترین قبرستان های دنیا

فانتوم مینر ساختمانی تسخیر شده در دیزنی لند!

فانتوم مینر ساختمانی تسخیر شده در دیزنی لند

در مورد قبلی، فاتوم مینر را به شما معرفی کرده بودم. اما درون این ساختمان از بیرونش هم ترسناک تر است. گفته می شود که هر چند وقت یکبار می توان ملانی ریونسوود را در بالکن بالایی ساختمان دید که به بازدید کننده ها نگاه می کند. باید خیلی مراقب این عروس شبح وار باشید!

تراکتور آمریکایی اصل در دیزنی لند فرانسه

هر چیز جالب و جذابی که فکرش را بکنید می توان در دیزنی لند پیدا کرد. برخی از چیزهای جالب اخیرا اضافه شده اند؛ از جمله تراکتوری واقعی و اروجینال از آمریکا! پارک این تراکتور را از خانواده ای آمریکایی خریداری کرده است. گفته می شود که صاحب قبلی تراکتور از پول فروش تراکتورش استفاده کرده و بالاخره برای پارتنرش حلقه ازدواج خریده است. حلقه ای که پیش از این هرگز نتوانسته بود بخرد!

می توان صدای ساکنین خیابان مین استریت را در دیزنی لند پاریس شنید

ساکنین خیابان مین استریت در دیزنی لند

در فروشگاه های نیو سنچری و رستوران های مارکت هاوس تلفن هایی وجود دارد. می توانید یکی از این تلفن ها را بردارید و صدای ساکنین خیابان مین استریت را که با هم حرف می زنند بشنوید.

مطالب پیشنهادی: اسم بهترین شخصیت های والت دیزنی

سریع ترین ترن جهان در دیزنی لند پاریس است

سریع ترین جاذبه پارک موضوعی جهان در دیزنی لند پاریس است

از هیجان خوشتان می آید؟ سرعت را دوست دارید؟ می خواهید بالاترین سرعت را امتحان کنید؟ به دیزنی لند پاریس بروید. کوهستان هایپر اسپیس یکی از معروف ترین بخش های دیزنی لند است که در آن سریع ترین وسیله دنیا قرار دارد. سرعت این وسیله هیجان انگیز در عرض 2 ثانیه از صفر به 75 کیلومتر در ساعت می رسد.

فروشگاه چینی و تزیینات هارینگتون در دیزنی لند پاریس

فروشگاه چینی و تزیینات هارینگتون در دیزنی لند

یکی از زیباتین فروشگاه های دیزنی لند همین هارینگتون است. در این فروشگاه می توان چینی ها و تزیینات هنری بسیار زیبا و کمیابی پیدا کرد. البته که یکی از خاص ترین گنبدهای تمام دیزنی لند در این مکان قرار دارد. گفته می شود اگر در یک سمت این گنبد باشید و شخص دیگری در آن سوی گنبد باشد، صدایش به راحتی قابل شنیدن است. گویی که درست در کنار شما قرار دارد.

بازیکن بیسبال سرعت باد را در دیزنی لند تعیین می کند

بازیکن بیسبال سرعت باد را در دیزنی لند تعیین می کند

خیلی عجیب است نه؟ اجازه دهید توضیح دهم! درست بالای رستوران کسی کورنر (Casey’s Corner) می توان بازیکن بیسبال را درون حرف C کلمه کسی پیدا کرد. این بازیکن بیسبال در واقع بادنماست که سرعت باد را در این پارک تعیین می کند.

قلعه زیبای خفته در دیزنی لند از مون سنت میشل الهام گرفته شده است

قلعه زیبای خفته در دیزنی لند از مون سنت میشل الهام گرفته شده است

مون سنت میشل یکی از شاهکار های معماری در نرماندی فرانسه است. البته که این سازه خیلی از پاریس دور است اما با وجود تمام این دوری، منبع الهامی برای قلعه زیبای خفته در دیزنی لند بوده است. پس جای تعجبی ندارد اگر این قلعه بسیار زیبا باشد.

مطالب پیشنهادی: عکس کارتونی راپونزل

مینیاتورهای LE Pay des Contes de Fees در دیزنی لند فرانسه

مینیاتورهای LE Pay des Contes de Fees در دیزنی لند فرانسه

والت دیزنی یکی از طرفداران هنر مینیاتور است. او به شخصه این مینیاتورها را جمع آوری کرده است. ناگفته نماند که برخی از این مینیاتورها مخصوص این پارک هستند و برای قرار دادن در آن ساخته شده اند. ترجمه LE Pay des Contes de Fees به فارسی می شود «سرزمین داستان های افسانه ای»! کلکسیونی از زیباترین و دقیق ترین مینیاتورها در این بخش گردآوری شده است.

لیموزین واقعی خودِ کروئلا در دیزنی لند پاریس

می توانید در دیزنی لند لیموزین واقعی خودِ کروئلا را ببینید

در انیمیشن «101 سگ خالدار» شخصیت منفی داستان، کروئلا یک لیموزین دارد. در دیزنی لند پاریس و در ورودی استودیو ترک تور می توانید خودِ این لیموزین را ببینید. برای من که عاشق انیمیشن هستم دیدنشخصیت این انیمیشن در دنیای واقعی مثل جادو می ماند.

ربات های حیوانی صدادار در دیزنی فرانسه

ربات های حیوانی صدادار در دیزنی فرانسه

ممکن است این بخش از دیزنی لند برای خیلی ها ترسناک باشد اما خب دیزنی لند پاریس که بدون صدای انیمیشن ها مزه ای ندارد! 218 مورد از این حیوانات به صورت رباتی در دیزنی لند وجود دارند و صدایشان دقیقا صدایی است که در انیمیشن وجود دارد. بنابراین بزرگترین کلکسیون از حیوانات انیمیشنی رباتیک در این پارک قرار دارد.

کارمند های دیزنی لند پاریس

کارمند های دیزنی لند پاریس

شاید باورش خیلی سخت باشد اما آدم ها از سراسر دنیا می آیند و در دیزنی لند مشغول به کار می شوند. 16000 نفر از 100 کشور دنیا در این پارک فعالیت داشته و دنیای افسانه ها را در جایی به نام دیزنی لند به واقعیت تبدیل می کنند. شاید هم به همین خاطر باشد که دیزنی لند همیشه عالی و تمیز به نظر می رسد.

هفت هتل با تم آمریکایی در دیزنی لند پاریس

هفت هتل با تم آمریکایی در دیزنی لند پاریس

اگر یکی از توریست ها از آمریکا به این پارک بیاید امکان ندارد گم شود. چرا که در یکی از این هفت هتل آمریکایی دیزنی لند همه چیز برای این افراد پیدا می شود. این پارک ها شامل؛ دیزنی لند هتل، هتل نیویورک دیزنی، کلوب نیو پورت بی دیزنی، اقامتگاه سکویای دیزنی، هتل چیان، هتل سانتافه دیزنی و بالاخره دیوی کروکت رنچ دیزنی.

آهنگ های انیمیشنی مخصوص دیزنی لند پاریس

اگر دوست دارید به خاطره انگیز ترین آلبوم های انیمیشنی دنیا گوش دهید، بهترین جا دیزنی لند پاریس است. راک اند رولر کوستر بهترین آلبوم ها از این آهنگ ها برای شما آماده کرده تا با گوش کردن به آنها خاطرات شیرین تان تازه شود.

شبکه ای از تونل های زیر زمینی مخفی در دیزنی لند وجود دارد

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چطور میکی و دوستانش می توانند در کسری از ثانیه هر جایی باشند؟ البته که در این مورد جادویی در کار نیست. متاسفم که ناامیدتان می کنم اما تونلی مخفی برای این کاراکترها وجود دارد که در آنها رفت و آمد می کنند.

فروشگاه لیلی؛ پیشکشی به همسر والت دیزنی

اگر در مین استریت دیزنی لند راه بروید، به بوتیک لیلی خواهید رسید؛ فروشگاهی که به همسر والت دیزنی اهدا شده است. والت در واقع قصد داست دیزنی حس خانه را داشته باشد بنابراین نام این فروشگاه را به نام همسرش، لیلیان، نام گذاری کرد.

متفاوت ترین قلعه های دنیا در دیزنی لند پاریس هستند

متفاوت ترین قلعه های دنیا در دیزنی لند پاریس هستند

اولین دیزنی لندها در آمریکا بازگشایی شدند. به همین دلیل خیلی ها فکر می کنند بهترین و با جزییات ترین پارک های دیزنی در آمریکا هستند. اما حقیقت خلاف این است. قلعه دیزنی لند پاریس، در واقع زیباترین و خاص ترین قلعه در میان تمام دیزنی لند های دنیاست.

صدها میکی مواس در گوشه و کنار دیزنی لند پنهان شده

وقتی به دیزنی لند می روید باید خیلی مراقب باشید چرا که ممکن است از هر گوشه و کناری سر و کله یک میکی مواس پیدا شود. هیچ کس واقعا نمی داند چند تا از این موجودات بامزه در پارک هستند اما اگر از نزدیک دقت کرده و نگاه کنید متوجه تفاوت ها و تعدادشان خواهید شد.

اگر از گربه بدتان می آید به دیزنی لند نروید!

بله دقیقا درست خوانده اید. تعداد بسیار زیادی گربه در دیزنی لند زندگی می کند. پس اگر به این موجودات آلرژی دارید، می ترسید، یا در کل بدتان می آید اصلا فکر رفتن به دیزنی لند را نکنید. البته کارکنان پارک عاشق گربه ها هستند، چرا که جونده هایی مانند موش ها را دور نگه می دارند.  

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.