آیا حیوانات خانگی از انسان کرونا می گیرند؟

احتمال آلودگی حیوانات از جمله حیوانات خانگی ، به ویروس کرونا وجود دارد. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) گزارش داده اند که در میان حیوانات خانگی مانند سگ و گربه ، تعداد کمی از آن ها در سراسر جهان به ویروس کرونا آلوده شده اند. انتقال بیماری کرونا پس از تماس نزدیک با افرادی که به ویروس کرونا مبتلا بوده اند، رخ داده است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این موضوع که آیا حیوانات خانگی از انسان کرونا می گیرند؟ این مطلب را بخوانید. در صورت تمایل می توانید مطالب مرتبط همچون بیماری هایی که ممکن است از گربه به انسان منتقل شود را مطالعه کنید.

درمان زخم سگ | روش درمان حیوان زخمی

آیا حیوانات خانگی مانند سگ و گربه از انسان کرونا می گیرند؟

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های ایالات متحده اعلام کرده است، چند حیوان خانگی – از جمله گربه ها و سگ ها – نیز به ویروس عامل COVID-19 آلوده شده اند. این اتفاق بیشتر پس از تماس نزدیک حیوانات با افراد آلوده به ویروس COVID-19 رخ داده است.

براساس اطلاعات محدود موجود ، خطر انتشار ویروس کرونا توسط حیوانات کم است. به نظر می رسد حیوانات نقش مهمی در انتشار ویروس عامل COVID-19 ندارند. هیچ مدرکی وجود ندارد که ویروس ها از پوست ، خز یا موی حیوان خانگی به افراد یا حیوانات دیگر سرایت کنند.

با این حال، به یاد داشته باشید که کودکان خردسال، افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف و افراد بالای 65 سال احتمالاً از برخی میکروب هایی دیگر که حیوانات می توانند بیمار شوند، بیمار می شوند.

آیا حیوانات خانگی مانند سگ و گربه از انسان کرونا می گیرند؟
آیا حیوانات خانگی مانند سگ و گربه از انسان کرونا می گیرند؟

چگونه از حیوان خانگی در برابر ویروس کرونا حفاطت کنیم؟

برای محافظت از حیوان خانگی خود در برابر ویروس COVID-19 ، اجازه ندهید که سگ یا گربه شما با افراد یا حیوانات خارج از خانه شما ارتباط برقرار کند. مثلا:

  • از پارک های سگ یا مکان های عمومی که افراد و سگ ها در آن جمع می شوند خودداری کنید.
  • هنگام پیاده روی سگ خود اطمینان حاصل کنید که قلاده سگ شما بسته است و سگ خود را حداقل 6 فوت (2 متر) از افراد و حیوانات دیگر دور نگه دارید.
  • در صورت امکان گربه ها را در خانه نگه دارید.

اگر به بیماری COVID-19 مبتلا شدید و حیوان خانگی دارید به نکات زیر خوب دقت کنید!

  • خود را از بقیه، از جمله حیوان خانگی خود جدا کنید. در صورت امکان ، شخص دیگری را در منزل خود مسئول مراقبت از حیوان خانگی خود کنید.
  • از نوازش ، دست کشیدن ، بوسیدن یا لیسیدن و اشتراک غذا یا ملافه با حیوان خانگی خود خودداری کنید.
  • اگر هنگام بیماری از حیوان خانگی خود مراقبت می کنید یا در اطراف حیوانات هستید ، از روکش پارچه ای استفاده کنید. دستان خود را قبل و بعد از دست زدن به حیوانات و مواد غذایی و هر چیزی که به حیوان شما مربوط می شود بشویید.
  • اگر به کرونا میتلا شدید و حیوان خانگی شما نیز بیمار شد، آن را نزد دامپزشک نبرید. در عوض با دامپزشک تماس بگیرید. او ممکن است از طریق یک بازدید مجازی مشاوره ارائه دهد یا برنامه دیگری برای درمان حیوان خانگی شما داشته باشد. آزمایش فقط برای حیوانات خانگی که علائمی دارند و در معرض فرد مبتلا به COVID-19 قرار دارند توصیه می شود.

طرز تهیه غذای خانگی گربه و سگ

از پارک های سگ یا مکان های عمومی که افراد و سگ ها در آن جمع می شوند خودداری کنید.
از پارک های سگ یا مکان های عمومی که افراد و سگ ها در آن جمع می شوند خودداری کنید.

در صورت ابتلا حیوان خانگی به کرونا چه کنیم؟

اگر حیوان خانگی شما  COVID-19  مثبت است و به کرونا مبتلا شده است، همان احتیاطی را که در صورت آلوده شدن یکی از اعضای خانواده انجام می دهید را دنبال کنید. یعنی حیوان خانگی خود را در یك اتاق جدا از خانواده قرنطینه كنید و از حیوان خانگی خود دور بمانید. هنگام تعامل با حیوان خانگی یا غذا، ظروف، مواد زائد یا ملافه های خود از دستکش استفاده کنید. دستان خود را پس از لمس هر یک از وسایل حیوان خانگی خود بشویید. روی حیوان خانگی خود روکش نگذارید و بدنش را با مواد ضد عفونی کننده پاک نکنید، که این امر می تواند برای سلامتی حیوان مضر باشد. اگر حیوان خانگی شما علائم جدیدی پیدا کرد یا به نظر می رسد بدتر شد، با دامپزشک تماس بگیرید.

اگر حیوان خانگی شما بیمار شد نگران نباشید. از تعداد کمی سگ و گربه که ویروس عامل COVID-19 را گرفته اند، بعضی از آنها هیچ علائمی از بیماری را از خود نشان ندادند. حیوانات خانگی که بیمار می شوند فقط علائم خفیفی را تجربه می کنند و می توان از آنها در خانه مراقبت کرد. هیچ یک از آنها فوت نکردند.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.