ایا گردو و بادام قند دارد

تاثیر گردو و بادام بر قند خون

اگر می خواهید بدانید که گردو و بادام برای قند خون مفید هستند یا نه این متن را بخوانید.

افرادی که با قند خون و دیابت درگیر هستند مدام باید میزان قند مواد غذایی را بسنجند تا از افزایش قندخون خود جلوگیری کنند. همچنین استفاده مداوم از داروها برای کنترل قند خون می تواند برای این افراد خسته کننده باشد. اما برخی مواد غذایی وجود دارند که مصرف آنها می تواند تا حدود زیادی کنترل کننده قندخون باشد. موضوع مورد بحث ما در این مطلب، تاثیر گردو و بادام بر قند خون می باشد و اینکه ایا گردو و بادام قند دارد. پس برای آشنایی با تاثیر بادام و گردو در قند خون، تا انتهای مطلب همراه مینویسم باشید.

تاثیر بادام و گردو در قند خون

گردو از دسته خشکبار است ک دارای خواص زیادی می باشد و در کنترل بیمارها موثر است. همچنین در صورت استفاده مداوم می تواند قند خون را کنترل کند به گونه ای که هموگلوبین خون را در سطح معینی نگه می دارد و زمانی که به ثبات رسید، قند را کاهش می دهد. امروزه اثر گردو بر تیروئید نیز ثابت شده است و تا حدود زیادی در درمان آن موثر است.

خوردن آجیل برای افراد دیابتی نوع 2 بسیار مفید است. محققان درباره ی تاثیر بادام بر سلامت قلب می گویند که هفته ای یکبار آن را مصرف کنید. آجیل هایی که برای افراد مبتلا به دیابت مناسب است، خوردنشان به اندازه 5 وعده در هفته توصیه شده است که قند را کاهش می دهند و برای سلامت بدن مفید هستند.

تاثیر آجیل بر دیابت

آجیل ها سرشار از مقدار زیادی پروتئین و چربی مفید هستند که برای سلامت بدن مفید هستند. بر اساس مطالعات یک محقق امریکایی چربی سالم موجود آجیل ها برای سلامتی مفید است و برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2 مفید است و آن را کنترل می کند. اما نکنه مهم این است که آجیل کالری زیادی دارد و خوردن زیاد آن منجر به افزایش وزن می شود. اما بهتر است بدانید همه آجیل ها برای افراد دیابتی مفید نیستند و ممکن است آن افزایش دهند. گردو و بادام از دسته آجیل های مفید برای دیابت می باشند که گنجاندن آنها در رژیم غذایی برای همه مفید است. همچنین فواید خوردن شاهدانه برای دیابت را دست کم نگیرید.

میزان قند گردو، تاثیر گردو بر قند خون 

 • گردو به دلیل داشتن ویتامین ها، پروتئین، فیبر و چربی های مفید، برای کاهش وزن و کنترل قند خون مناسب است.
 • با خوردن گردو به دلیل آنتی اکسیدان هایی که دارد، آسیب های بدن ترمیم شده و قند خون کاهش می یابد.
 • همچنین بهتر است بدانید هر 100 گرم گردو حدود 2.6 گرم قند دارد که برای دیابتی ها خطری ندارد و لازم است. بر اساس مطالعات گردو پس از سه ماه تاثیراتش را بر قند خون می گذارد و نکته مهم اینکه کمتر از 0.03% بر قند تاثیر می گذارد اما همین مقدار کم تاثیر طولانی مدت بر بروز دیگر عوارض جانبی میگذارد.
 • بهتر است بدانید حتی روغن گردو بر کنترل قند خون تاثیر میگذارد.
 • گردو برای تقویت حس سیری و جلوگیری از ولع خوردن غذای ناسالم مفید است و به کاهش وزن کمک می کند.
 • همچنین زنانی که گردو می خورند خطر ابتلا به دیابت 2 در آنها کم است.
 • گردو به دلیل داشتن اسید آلفا لیپوئیک به کاهش التهابات کمک می کند و برای قند خون مفید است زیرا التهابات به دیابت، بیماری قلبی و آلزایمر مرتبط است.

میزان قند بادام، تاثیر بادام بر دیابت 

 • بادام برای کسانی که به دیابت مبتلا هستند مفید است. بادام خام یکی از بهترین گزینه ها برای کنترل قند خون است زیرا به دلیل متابولیسم زیادی که دارد به کنترل گلوکز خون و کاهش خطر بیماری قلبی و عروقی در افراد مبتلا به دیابت کمک می کند.
 • هر 28 گرم بادام داری 1.23 گرم شکر است که میزان بسیار کمی است.
 • همچنین بادام سرشار از فیبر است که باعث سیری می شود و به کنترل وزن و قند خون و هضم غذا کمک می کند.
 • بادام میزان کلسترول مضر بدن را کاهش می دهد. بهتر است بدانید که بادام یک منبع طبیعی منیزیم است و یک وعده مصرف بادام 20 درصد از نیاز روزانه منیزیم بدن را تامین می کند و به دلیل اینکه افرادی که به دیابت مبتلا هستند کمبود منیزیم دارند، برای آنها مفید می باشد. منیزیم برای سلامت استخوان، کاهش فشار خون و کنترل دیابت و عملکرد خوب اعصاب مفید است.
 • همچنین بادام سطح گلوکز و انسولین خون را پس از غذا کاهش می دهد. مقدار مصرف روزانه بادام باید حدود 23 عدد بادام در یک وعده باشد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.