آیا انجام کارهای خانه منجر به سوزاندن کالری و کاهش وزن می شود؟

آیا می دانید که می توانید با انجام کارهای خانه میزان کالری سوزی خود را افزایش دهید؟ انجام این کار فقط با چند تغییر ساده در برنامه روزمره امکان پذیر است. بیشتر کارهای منزل با استفاده از همان حرکات بدنی که در ورزش انجام می دهید، کالری می سوزانند. با چند حرکت، در حالی که خانه خود را مرتب می کنید، می توانید یک تمرین کامل بدنی داشته باشید، عضله سازی کنید و کالری بیشتری بسوزانید. در ادامه این مطلب خواهیم گفت که آیا کارهای خانه که منجر به سوزاندن کالری و کاهش وزن می شود!؟

می توانید از مطالب مرتبطی که پیش از این تحت عناوین همچون آیا ورزش با ماسک صورت در دوران کرونا خطرناک است؟ و حرکات ورزشی برای لاغری شکم و پهلو در خانه منتشر نمودیم بازدید نمایید.

با انجام کار های خانه چند کالری می سوزانیم؟

در ادامه ابن مطلب تعداد کالری هایی که یک فرد 70 کیلویی در هنگام انجام کارهای منزل می سوزاند را برای شما بیان خواهیم کرد. برای مقایسه، بهتر است که بدانید یک فرد 70 کیلوگرمی هنگام نشستن روی کاناپه و تماشای تلویزیون حدود 1 کالری در دقیقه می سوزاند. شما می توانید برای برآورد میزان کالری های مصرفی را با نرم افزار های و اپلیکیشن هایی که این روز ها طراحی شده محاسبه کنید.

با جارو برقی کشیدن 90 کالری می سوزانید

شاید برایتان جالب باشد که 90 کالری فقط با جاروبرقی کشیدن از دست می دهید. شاید به هنگام جارو برقی کشیدن به متوجه بالا رفتن دمای بدنتان شدید. در صورتی که 30 دقیقه با جارو برقی کار کنید و خانه را جارو کنید، 90 کالری می سوزانید. فشار وارد کردن به دسته جاروبرقی ماهیچه‌های دست شما را درگیر می‌کند، اما بهتر است قدم های بلند بردارید تا ران ها نیز فعالیت کنند.

جابه‌جا کردن وسایل خانه

هنگام اسباب‌ کشی و یا خانه تکانی با صرف نیم ساعت وقت برای جابه‌جا کردن اثاثیه، 182 کالری مصرف می‌کنید. نشستن روی دو پا هنگام برداشتن وسایل سنگین باعث می‌شود کالری بیشتری سوزانده و از آسیب رسیدن به ماهیچه‌های پشت جلوگیری شود.

پاک کردن کفپوش‌های خانه 102 کالری میسوزاند

نیم ساعت جابه جایی و خم شدن روی دست و زانو برای تمیز کردن کفپوش، 102 کالری انرژی مصرف می کند. برای نتیجه بهتر در این حالت ماهیچه های شکمی را منقبض کنید. اما اگر از زمین شو و یا طی کف شو استفاده می کنید، در مدت نیم ساعت، 90 کالری انرژی مصرف خواهید کرد.

آموزش بهترين روش تميز كردن پاركت بدون تغییر رنگ و خرابی

پاک کردن کفپوش‌های خانه 102 کالری انرژی میخواهد!
پاک کردن کفپوش‌های خانه 102 کالری انرژی میخواهد!

236 کالری با بالا بردن خریدها از پله های ساختمان بسوزانید!

در صورتی که منزل شما آپارتمانی است در صورت حمل وسایل و خرید ها به طبقه بالا به مدت 30 دقیقه 236 کیلو کالری مصرف می کنید. بالا بردن وسایل از پله‌ها جزو ورزش‌های تقویت قلب و ورزش ‌های قدرتی است و ترکیب آن ها با هم تاثیر ویژه ای دارد.

پاک کردن شیشه‌ها

شما با تمیز کردن شیشه‌ها ورزش خوبی به بازوهای‌تان می‌دهید و 68 کیلو کالری انرژی مصرف می‌کنید. و در آخر هم شیشه هایی تمیز دارید و هم بازوهای قدرتمند.هرچقدر بیشتر وسواس داشته باشید تا شیشه های تمیز تری داشته باشید کالری بیشتری می سوزانید.

آشپزی چقدر کالری می سوزاند؟

در صورتی که نیم ساعت وقت برای غذا پختن صرف کنید 54 کالری انرژی مصرف می‌کنید.

مراقبت از بچه‌ها

در صورتی که به مدت 30 دقیقه از بچه ها نگه داری کنید مثل لباس پوشاندن، حمام کردن، غذا دادن و البته بغل کردن کودک‌تان 72 کالری انرژی می‌سوزانید. در صورتی که با بچه ها بازی کنید و آن ها را به بیرون ببرید قطعا کالری بیشتری می سوزانید.

کلام آخر

یک فرد 150 پوندی در حین انجام کارهای خانه حدود 200 کالری در ساعت می سوزاند. اما با تغییرات کوچک شما می توانید کالری بیشتری بسوزانید. همچنین یاد می گیرید که با تعادل در کار های خانه فعالیت بهتری در طول روز داشته باشید.

در حالی که اکثر متخصصان تناسب اندام لزوما کارهای خانه را به عنوان تمرین منظم کاهش وزن توصیه نمی کنند، شما می توانید این کارها و تمیز کردن خانه را در روزهایی انجام دهید که نمی توانید به باشگاه بروید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.