آیا می دانید بهترین کتاب های جهان کدامند ؟

بهترین کتاب های جهان

در زندگی هر کسی کتاب هایی وجود دارد که موجب تغییر عادت و رفتارهایش شده است.
بعضی از آن کتاب ها جزو کتاب های تاثیر گذار بوده اند نه تنها برای شما بلکه برای دیگران نیز همین طور بوده است.

کتاب های پرفروش همیشه تاثیر گذارترین کتاب ها هستند زیرا مورد پسند افراد با فرهنگ های گوناگون می باشد. البته نمی توان گفت همه ی این کتاب ها درست هستند اما می توان از برخی از آن ها الگو برداری کرد زیرا مورد قبول افراد با فرهنگ ها، قومیت های مختلف است.

برای خرید کتاب می توانید به سایت آسیا بوک مراجعه نمایید و کتاب های مورد نیاز خود را خریداری نمایید.

 

معرفی برترین کتاب های جهان

 

نمایشنامه هملت

  • نمایشنامه هملت :

این نمایش نامه توسط ویلیام شکسپیر در سال ۱۶۰۲ نوشته شده است. این‌ نمایش نامه بلندترین اثر شکسپیر است و یکی از مشهورترین نمایش نامه های تاریخ ادبیات جهان به شمار می رود.

داستان این نمایش نامه از این قرار است که هملت شاهزاده ی دانمارکی با شنیدن خبر مرگ پدر به کاخ پادشاهی برمی گردد و می بیند که عمویش کلادیوس بر تخت پادشاهی نشسته و با مادرش ملکه گرترود ازدواج کرده است.

او از این موضوع ناراحت می شود و یک شب در خواب می بیند که پدرش می گوید عمویش کلادیوس باعث مرگ او شده و زهر را در گوش او ریخته است او از پسرش درخواست انتقام می کند.

هملت از گروهی از بازیگران می خواهد که نمایش نامه ی قتل گوندزاگا را در تالار نمایش به اجرا بگذراند که موضوع این نمایش نامه مربوط به کشتن پادشاهی توسط برادرش است.

کلادیوس وقتی این صحنه را می بیند تالار را ترک می کند و هملت به این نتیجه می رسد که او پدرش را کشته است.

هملت به نزد مادر می رود و ناگهان با هم به نزاع می پردازند و هملت به او می گوید که از او متنفر است. هملت سایه ای را روی پرده می بیند و فکر می کند کلادیوس است و شمشیر را در آن فرو می برد اما پولونیوس پدر معشوقه ی هملت بوده که به اشتباه کشته می شود.

کلادیوس تصمیم می گیرد تا هملت را نابود کند به همین دلیل او را به همراه دو نفر از دوستانش به نام روزن کرانتس و گیلد استرن راهی انگلیس می کند. این دو نفر نامه ای با حکم قتل هملت دارند اما نامه ها جا به جا می شوند و به جای هملت این دو کشته می شوند.

اوفلیا معشوقه ی هملت به دلیل کشته شدن پدرش توسط هملت بسیار ناراحت است و خود را در آب می اندازد و غرق می شود.

لایریتس پسر پولونیوس برای گرفتن انتقام پدرش به دنبال هملت است.

هملت وقتی از توطئه ی قتل باخبر می شود به دانمارک باز می گردد. کلادیوس به او می گوید که برای برقراری صلح و آشتی با لایریتس با هم مبارزه ای نمادین داشته باشند تا این داستان تمام شود اما نوک شمشیر لایریتس را به زهری کشنده آغشته می کنند تا هملت کشته شود.

کلادیوس جام زهری نیز آماده می کند تا به هملت دهد اما به اشتباه ملکه گرترود آن را می خورد و می میرد‌.

هملت زخمی می شود ولی قبل از مردن شمشیر او با لایریتس جا به جا می شود و لایریتس نیز با آن شمشیر زخمی می شود و آن دو می دانند که مرگشان حتمی است اما هملت قبل از مرگ به سمت کلادیوس حمله می کند و او را می کشد‌.

کتاب نام گل سرخ

  • نام گل سرخ :

این کتاب اولین رمان اونبرتو اکو نویسنده ی ایتالیایی است که در سال ۱۹۸۰ منتشر شد.

این کتاب در لیست پرفروش ترین کتاب های جهان در رتبه ی ۲۳ قرار دارد که تاکنون بیش تر از ۵۰ میلیون نسخه به فروش رفته است.

در سال ۱۹۸۶ فیلمی بر اساس این کتاب به کارگردانی ژان ژاک آنو ساخته شد.

داستان این کتاب در مورد ویلیام کشیش انگلیسی است که به همراه شاگردش ادسو برای انجام دادن کاری به صومعه ای در شمال ایتالیا می روند.

ویلیام پس از رسیدن به صومعه متوجه قتلی می شود که دیشب در صومعه اتفاق افتاده است.

سپس فردای همان روز نیز جسد مترجم یونانی کتابخانه پیدا می شود. راهب بزرگ از ویلیام می خواهد که مامور رسیدگی به جنایات شود.

ویلیام و ادسو برای پیدا کردن علت مرگ به کتابخانه می روند…

 

از دیگر آثار اکو می توان به موارد زیر اشاره کرد :

رمان ها :

آونگ فوکو، جزیره ی روز پیشین، بائودولینو، شعله ی مرموز ملکه لوئانا، شماره ی صفر، گورستان پراگ

 

آثار فلسفی :

اثر گشوده، نقش خواننده، نظریه ی نشانه شناسی، در جستجوی زبان کامل، تاریخ زیبایی، تاریخ زشتی، حدود تاویل، ایمان یا بی ایمانی به همراه کارلو ماریا مارتینی، سرندیپیتی ها ؛ یافته های ناجسته، زبان و دیوانگی، نشانه شناسی و فلسفه ی زبان

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.