آیا قرص اکوفان باعث چاقی می شود؟

قرص اکوفان برای کسانی که دچار کمبود ویتامین‌های گروه ب هستد مناسب می باشد. همچنین اکوفان برای رشد مو و ناخن و ریزش مو به عنوان مکمل برای بیماران توسط پزشک تجویز می شود. اکوفان در واقع یک مکل مولتی ویتامین و آهن است که به دلیل رژیم غذایی ضعیف، بیماری های خاص یا در دوران بارداری برای درمان یا جلوگیری از کمبود ویتامین استفاده می شود.

در این مطلب به بررسی تاثیرات قرص اکوفان و عوارض جانبی آن می پردازیم و مطلع می شویم که آیا قرص اکوفان باعث چاقی می شود یا خیر؟

آیا قرص اکوفان چاق کننده است؟

از آنجا که قرص اکوفان حاوی ویتامین های گروه ب است و به عنوان مکمل غذایی مصرف می شود، اشتها را افزایش می دهد. به دنبال افزایش اشتها در پی مصرف قرص اکوفان، کالری دریافتی بدن اضافه شده و سبب چاقی به خصوص در ناحیه صورت می شود. به همین دلیل برای چاقی صورت، قرص اکوفان یکی از راه های بی خطر است.

همچنین بخوانید: خوردن قرص زینک پلاس برای چاقی صورت مفید است؟

روش مصرف قرص اکوفان برای چاقی

قرص اکوفان را برای چاقی و چاقی صورت، معمولاً یک بار در روز یا طبق دستورالعمل مصرف کنید. تمام دستورالعمل های موجود در بسته بندی محصول را دنبال کنید یا طبق دستور پزشک خود عمل کنید. بیشتر از دوز توصیه شده مصرف نکنید. در صورت مطلع نبودن از دوز مصرفی قرص اکوفان با پزشک یا داروساز مشورت کنید.

این دارو به بهترین وجه 1 ساعت قبل یا 2 ساعت بعد از غذا روی معده خالی مصرف می شود. با یک لیوان آب کامل مصرف کنید مگر اینکه پزشک به شما روش دیگری را توصیه کند. اگر ناراحتی معده برای شما اتفاق افتاد، باید این دارو را با غذا مصرف کنید.

از مصرف آنتی اسیدها، لبنیات ، چای یا قهوه در مدت 2 ساعت قبل یا بعد از این دارو خودداری کنید زیرا این مواد ممکن است اثر بخشی آن را کاهش دهد. بعد از مصرف قرص یا کپسول اکوفان حداقل 10 دقیقه دراز نکشید. برای جزئیات بیشتر در مورد برند قرص اکوفان خود، با پزشک یا داروساز خود مشورت کنید.

همچنین بخوانید: سرلاک برای چاقی بزرگسالان و نحوه مصرف صحیح آن

عوارض جانبی قرص اکوفان

ممکن است حین مصرف قرص اکوفان یبوست، اسهال یا ناراحتی معده ایجاد شود. این اثرات معمولاً موقتی است و ممکن است با تنظیم بدن شما با این دارو از بین برود. در صورت ادامه یا بدتر شدن هر یک از این عوارض، فوراً با پزشک یا داروساز خود تماس بگیرید.

آهن موجود در قرص اکوفان ممکن است باعث شود که مدفوع شما سیاه شود، اثری که برای بدن شما مضر نیست.

اگر پزشک شما این دارو را تجویز کرده است، به یاد داشته باشید که تشخیص داده است که سود شما از قرص اکوفان بیشتر از خطر عوارض جانبی آن است. بسیاری از افراد با استفاده از این دارو عوارض جانبی جدی ندارند.

واکنش آلرژیک بسیار جدی به این دارو نادر است. اما در صورت مشاهده هر یک از علائم زیر مراتب را به پزشک خود اطلاع دهید.

بثورات، خارش، تورم (به خصوص صورت / زبان / گلو)، سرگیجه شدید ، مشکل در تنفس.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.