آیا حضرت یوسف و زلیخا فرزند داشتند؟ عاقبت زلیخا

حضرت یوسف زندگی پر چالشی داشتند و سختی های زیادی را تحمل کردند یکی بدترین آنها دوری از پدر و خانواده شان بود. در این مقاله می خوانیم فرزندان زلیخا و حضرت یوسف چه کسانی بودند و عاقبت آنها چه شد.

حضرت یوسف فرزند یعقوب نبی بود که از طرف خداوند به او وحی پیامبری شد. او انسانی بسیار خردمند و باهوش بود. اهل روستایی به نام کنعان بود که قضا و قدر روزگار او را راهی مصر کرد. با علم تعبیر خوابی که خداوند در وجود او نهاده بود توانست خواب فرمانروا مصر را تعبیر کند و عزیز مصر شود. در ادامه می خوانیم حضرت یوسف و زلیخا فرزندی داشتند؟

آیا حضرت یوسف و زلیخا فرزند داشتند؟

زلیخا دومین زن زیبا و ثروتمند مصر بود بعد از اینکه عاشق حضرت یوسف شد بعد از چند سال هجرت و سختی در عشق ایشان به دستور خداوند به همسری او درآمد. در رابطه با سرگذشت و فرزندان حضرت یوسف و زلیخا اطلاعات دقیق و درستی در دست نیست زیرا بسیاری از نوشته ها در آن زمان از بین رفتند. اما در برخی از کتب آسمانی آمده است که حضرت یوسف و زلیخا صاحب دو فرزند شدند به نام های افرایم بن یوسف که جد بن نون ولی عهد موسی بوده است و دیگری فرزندش منشا بن یوسف پدر موسی دوست و مصاحب خضر بود.

آیا حضرت یوسف از زلیخا فرزند داشت

عاقبت زلیخا و حضرت یوسف چه شد؟

حضرت یوسف در بین مصریان بسیار شهرت پیدا کرده بود و محبوب همگان بود. در روایت آمده است که ایشان 120 سال عمر کردند. بعد زا مرگ حضرت یوسف هر کدام از اهالی مصر می خواستند که او جنازه او در نزدیک محل زندگی آنها دفع شود. سرانجام تصمیم گرفتند جنازه او را در تابوت مرمری قرار بدهند و در رود نیل بگذارند تا آبی که از قبر ایشان می گذرد مورد استفاده همه قرار می گیرد به برکت وجود ایشان آغشته می شود. اما بعد از 300 سال که حضرت موسی به پیامبری رسید به او وحی شد جنازه حضرت یوسف را بیرون آورد و به فلسطین ببرد. حضرت موسی از پیرزنی محل دفن حضرت یوسف را پرسید و محل دفن ایشان را به حضرت موسی نشان داد. موسی به رود نیل رفت و استخوان های حضرت یوسف را که در تابوتی مرمری بود بیرون آورد و طبق وصیت خودش به فلطسین برد.

جالب است که می گویند مردم مصر بعد از اینکه جنازه حضرت یوسف از مصر به فلسطین منتقل کردند حال و روزشان بهتر شد. شاید دلیل این موضوع این بود که خود حضرت یوسف هم به دفن شدن در آن محل راضی نبودند و بعد از به آرامش رسیدند.

در رابطه با عاقبت زلیخا بعد از ازدواج با حضرت یوسف اطلاعات درست و دقیقی در دست نمی باشد. اما در نوشته هایی آمده است که بعد از ازدواج حضرت و یوسف و زلیخا 37 سال در کنار هم زندگی کردند و صاحب فرزند شدند. بعد از آن زلیخا تبدیل به زنی یکتاپرست و درستکار شد و دست از کارهای زشت و ناپسند خود برداشت. در رابطه با این که ابتدا حضرت یوسف فوت کردند یا زلیخا چیزی مشخص نمی باشد.

ایا حضرت یوسف از زلیخا فرزند داشت
چهره واقعی همسر حضرت یوسف

عاقبت آسنات همسر حضرت یوسف چه شد؟

در رابطه با آسنات همسر حضرت یوسف چیزهای زیادی گفته شده است. عده ای می گویند او دختری نجیب زاده مصری بودا که فرمانروای مصر او را به همسری حضرت یوسف درآوردند. عده ای دیگر می گویند آسنات به عنوان دختر خوانده در قصر پوتیفار بزرگ شده است و حکایت های مختلفی که در داستان های عبری از ایشان وجود دارد. اما در رابطه با عاقبت آسنات بعد از ازدواج حضرت یوسف با زلیخا برخی می گویند که او به دستور خداوند احترام گذاشت و هیچ مخالفتی با این ازدواج نکرد بلکه تلاش زیادی هم برای این امر انجام داد. اما برخی دیگر از نوشته ها خلاف این موضوع را می گویند که آسنات به زلیخا زهر داده و جان او را گرفته است. به طور دقیق نمیتوان گفت کدام یک از این داستان ها صحت دارد زیرا مدارک و اسناد کافی در دست نمی باشد.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.