آموزش تربیت سگ و توله سگ

0
223
برنامه تمرینی برای تربیت سگ
برنامه تمرینی برای تربیت سگ

در صورت داشتن سگ باید اطلاعات کافی و دلسوزی لازم برای تربیت آن داشته باشید . تربیت سگ به عواملی مانند : سبک زندگی و خانواده شما و… بستگی دارد. به صورت میانگین چیزی حدود ۲ هفته برای تربیت سگ کافی می باشد . برای تربیت سگ خود شرایط را برای تمرین در خانه فراهم کنید . بوهای اضافه و خصوصا بوی ادرار سگ را با استفاده از یک پاک کننده از بین ببرید همچنین می توانید یک چراغ UV تهیه کرده و به وسیله آن تمام خانه را چک کرده و همه جا را پاک کننده تمیز کنید . 

آماده کردن خانه برای تمرین سگ
آماده کردن خانه برای تمرین سگ

تمام وسایل مورد نیاز از جمله قفس مخصوص سگ ، قلاده سگ ، اسباب بازی ، و…  را از قبل تهیه کنید . قفس مخصوص باید فضای کافی برای ایستادن ، خوابیدن ، دراز کشیدن و … داشته باشد . قفس را به یک اتاق خلوت منتقل کنید .

تهیه وسایل مورد نیاز
تهیه وسایل مورد نیاز

 سگ شما زمان زیادی را در طول روز و همچنین تمام شب را در قفس سپری میکند بنابراین شما باید جای راحتی را بوسیله : پتوی نرم و همچنین وسایل سرگرمی برای سگ فراهم نمایید . نباید هرگز از قفس برای تنبیه سگ استفاده کنید .

قفسی ایمن و راحت
قفسی ایمن و راحت

در صورتی که نمیتوانید به صورت تمام وقت کار کنید از یک دوست یا آشنا کمک بگیرید زیرا باید یک برنامه ریزی تمرینی تهیه کرده و به صورت ۲۴ ساعته آن را دنبال کنید این برنامه هم برای سگ و هم برای شما تهیه می شود .

برای مثال :

۷:۰۰ صبح : بیدار شدن و بیرون بردن سگ ، ۷:۱۰ الی ۷:۳۰ صبح : وقت آزاد در آشپزخانه ، ۷:۳۰ صبح : غذا و آب خوردن ، 

۸:۰۰ صبح : بیرون رفتن ، ۸:۱۵ صبح : وقت آزاد در آشپزخانه ، ۸:۴۵ صبح : گذاشتن در قفس ، ۱۲:۰۰ بعد از ظهر  : آب و غذا

۱۲:۳۰ بعد از ظهر : بیرون رفتن ، ۱۲:۴۵ بعد از ظهر : وقت آزاد در آشپزخانه ، ۱:۱۵ بعد از ظهر : گذاشتن در قفس ، 

۵:۰۰ بعد از ظهر : آب و غذا ، ۵:۳۰ بعد از ظهر : بیرون رفتن ، ۶٫۱۵ بعد از ظهر : گذاشتن در قفس، ۸:۰۰ بعد از ظهر : آب

۸:۱۵ بعد از ظهر : رفتن بیرون ، ۸:۳۰ بعد از ظهر : وقت آزاد در آشپزخانه ، ۹:۰۰ بعد از ظهر :گذاشتن در قفس

۱۱:۰۰ بعد از ظهر : رفتن بیرون سپس گذاشتن در قفس برای تمام شب

برنامه تمرینی برای تربیت سگ
برنامه تمرینی برای تربیت سگ
برنامه تمرینی برای تربیت سگ
برنامه تمرینی برای تربیت سگ

یک مکان مناسب مثل کنار درخت یا چمن های بلند ، ظرف توالت و… برای دستشویی سگ انتخاب کنید . برای عادت دادن سگ در زمان معین یا در زمانی که سگ شما نیاز دارد آن را به محل مورد نظر ببرید . وقتی به محل مورد نظر رسیدید از دستور ” برو دستشویی ” استفاده کنید بعد از چند بار تکرار این دستور سگ رابطه آن با دستشویی را میفهمد . 

از نشانه های دستشویی داشتن سگ : بو کردن کف اتاق ، چرخیدن دور خود و نگه داشتن دم خود در جهت غیر معمول می باشد .

برنامه همیشگی ( ساعتهای ) غذا خوردن و دستشویی رفتن سگ خود را یادداشت نمایید . یادداشت کردن جزئیاتی مانند زمان ادرار و  مدفوع باعث میشود که شما بدانید که بعد خوردن و آشامیدن سگ چقدر طول میکشد تا سگ نیاز به دستشویی داشته باشد .

محل مناسب برای دستشویی
محل مناسب برای دستشویی
یادداشت زمان ادرار و مدفوع سگ
یادداشت زمان ادرار و مدفوع سگ

 در تمام زمان هایی که سگ بیرون از قفس است باید حواستان به او باشد تا از بروز اتفاقات جلوگیری از جمله ادرار جلوگیری کنید .

مراقب سگ زمانی که بیرون از قفس است باشید
مراقب سگ زمانی که بیرون از قفس است باشید

توجه داشته باشید که اگر سگ داخل منزل ادرار کرد باید سریعا آن را پاک کنید زیرا بوی ادرار باعث خواهد شد که سگ باز هم این عمل را در خانه تکرار کند . نباید از پاک کننده های آمونیاکی استفاده کنید زیرا خود ادرار آمونیاک دارد . اگر قصد نقل مکان دارید باید بدانید که سگ در خانه شما تربیت شده و باید در خانه جدید نیز آموزش های لازم را به آن بدهید .

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید