دلفینها پستاندار هستند، نه ماهی

حتی با وجود اینکه دلفین ها درآب زندگی میکنند آنها پستاندار هستند نه ماهی. همچنین دلفینها با گونه‌ی (dolfinfish) که با نام (mahi-mahi) نیز شناخته میشوند متفاوت هستند.

مثل هر پستانداری دلفین‌ها خونگرم هستند.برخلاف ماهی‌ها که از طریق آبشش نفس میکشند،دلفین‌ها با ریه تنفس میکنند.دلفین‌‌ها باید به صورت مکرر برای تنفس به سطح آب بروند.سوراخی که روی سر دلفین‌ها قرار دارد مانند بینی عمل میکند و بدست آوردن هوا را برای آن‌ها آسان میکند.

ویژگی دیگری که دلفین‌ها را در دسته پستاداران طبقه بندی میکند این است که برخلاف ماهی ها که تخم میگذارند، دلفین‌ها بچه‌ زا هستند و با شیردادن به دلفین به دنیا آمده او را تغذیه میکنند،.همچنین مانند تمام پستانداران که روی بدن آن‌ها مو وجود دارد دلفین‌ها نیز دارای مقدار کمی مو در اطراف سوراخ بینی خود هستند.

نهنگ و گرازماهی نیز پستاندار هستند.75 گونه‌ی دلفین،نهنگ و گراز ماهی در دریا زندگی می‌کنند.

منطقه ای از پناهگاه دریایی ملی فلوریدا,محل اقامت گروهی دلفین پوزه داراست،بسیاری از مشاغل در این منطقه تورهای گردشگری درباره دلفین‌ها برگزار می کنند،که می تواند باعث اختلال در زندگی دلفین‌ها شود.برای کاهش اختلال در زندگی دلفین‌ها دراین پناهگاه، دفتر پناهگاه های ملی دریایی ، خدمات ملی شیلات دریایی ، پروژه بوم شناسی دلفین ها و انجمن حفاظت از نهنگ و دلفین ،برنامه smart dolphin را اجرا کردند.این برنامه برمشاغلی که به دلفین‌ها مرتبط است نظارت میکند.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.