دانلود برنامه صدای آرامش دهنده برای خواب، مدیتیشن و افزایش بهره وری

معرفی و لینک دانلود چند برنامه پخش صدای آرامش دهنده

آیا گوش دادن به صدای باران شما را آرام می‌کند؟ مطالعات نشان داده‌اند که برخی از صداهای آرامش دهنده تمرکز ما را افزایش داده و بهره‌وری را بهبود می‌بخشند. برخی از برنامه‌های تولیدکننده‌ی صداهای آرامش دهنده به شما کمک می‌کنند که از سروصدای اضافی خلاص شوید. این امر موجب می‌شود بهترین محیط برای کار و استراحت برای شما فراهم شود. صداهایی مانند صدای آرامش دهنده باران، آهنگ بی کلام آرامش دهنده طبیعت، صدای آرامش دهنده برای نوزاد و صدای آرامش دهنده برای خواب.

با استفاده از این برنامه‌های صداهای آرامش دهنده، شما می‌توانید صداهای مختلف را با هم ترکیب کنید و بهترین صدا را متناسب با نیاز و علایق شخصی خود تولید کنید. از پیانوهای آرامش‌بخش در کافه‌ها گرفته تا صدای باران شما ناامید نخواهید شد.

 

مطالعات در مورد اثربخشی صداهای آرامش دهنده بر خواب

بر اساس مطالعه منتشر شده در سال 2002، صداهای آرامش دهنده می‌توانند یک جایگزین غیر دارویی ساده و بی خطر برای بسیاری از داروهای خواب‌آور باشند که برای درمان بی‌خوابی یا استرس تجویز می‌شوند. نشان داده شده است که پخش صداهای آرامش دهنده در اتاق می‌تواند خواب نوزادان و نیز افراد بزرگسال را تسهیل بخشد.

به احتمال زیاد دلیل آن کاهش نسبت سیگنال/نویز محیط اطراف است. پخش صداهای آرامش دهنده برای 87% از نوزادان شرکت کننده در آزمایش موجب شد که در عرض 5 دقیقه به خواب روند. محصولات خواب راحت کودکان از ترکیبی از نور، صداهای آرامش دهنده، صداها و فیلم‌هایی از طبیعت برای آرامش و خواب راحت کودک استفاده می‌کنند.

چند سال پیش روانشناسی به نام دیو الیوت از دانشگاه کامبریا دریافت که چرا برخی از قطعات موسیقی آرامش‌بخش هستند. به تازگی، من همکاری خود با یک آهنگساز را شروع کردم تا بر اساس یافته‌های الیوت قطعه موسیقی تولید کنیم که به لحاظ علمی برای کمک به خواب طراحی شده است. این قطعه موسیقی باید 90 ضرب در دقیقه و بر ریتم 4/4 باشد. همچنین، باید شامل پیانو و تار باشد و توالی نت آن باید از نت‌های پایین با بالا انجام شود.

 

لینک دانلود 10 برنامه دانلود صدای آرامش دهنده

در ادامه 10 برنامه را معرفی می‌کنیم که صداهای آرامش دهنده تولید می‌کنند و می‌توانند به بهبود خواب شما کمک کنند.

 

1. Noisli؛ وب، iOS، اندروید – برنامه صدای آرامش طبیعت

دانلود برنامه صدای آرامش دهندهبا استفاده از این برنامه تمرکز و بهره‌وری خود را افزایش دهید. شما می‌توانید صداهای مختلف را با هم ترکیب کرده و بهترین محیط را برای خود فراهم سازید. Noisli یک صدای پس زمینه‌ی فوق‌العاده است و رنگ‌های تولید شده توسط آن برای محیط کار و استراحت ایده‌آل هستند. این برنامه حاوی تعداد زیادی صدای باکیفیت است که به تمرکز در حین کار کردن، کاهش استرس اضطراب یا حتی استراحت کردن قبل از خواب کمک می‌کند. Noisli همچنین دارای قابلیت تغییر رنگ پس زمینه است که مزایای کروموتراپی را به همراه دارد.

 صداهای موجود در این برنامه عبارتند از: صدای باران، رعد و برق، باد، پرندگان در جنگل، برگ، جریان آب، ساحل با مرغ دریایی و امواج آرام، آب، آتش، شب تابستانی با صدای جغد و جیرجیرک‌ها، بادبزن، حرکت قطار، کافی شاپ، نویز سفید، نویز صورتی و نویز قهوه‌ای.

دانلود برنامه

 

2. MyNoise؛ وب، iOS | برنامه پخش صدای آرامش دهنده طبیعت

صدای آرامش دهنده برای خوابماشین‌های تولیدکننده‌ی صدا می‌توانند به روش‌های مختلفی در زندگی روزمره و توسط کاربران زیادی مورد استفاده قرار گیرند. این ماشین‌ها نه تنها به تمرکز در محیط کار پر سروصدا کمک می‌کنند بلکه در کاهش اضطراب نیز موثرند. علاوه بر این، در مشکلات بی‌خوابی و وزوز گوش نیز کاربرد دارند. خوشبختانه، شما به دلیل خاصی برای گوش دادن به این ماشین‌های تولیدکننده‌ی صدا نیاز ندارید.

ماشین‌های تولیدکننده‌ی صدا برای از بین بردن سروصداهای پس زمینه در محیط کار، مطالعه، استراحت یا حتی خواب مناسب هستند. در مقایسه با ماشین‌های سنتی تولیدکننده‌ی صدا، MyNoise را می‌توان بر اساس مشخصات فرکانس نویز محیطی که باید مسدود شود، تنظیم کرد. در نتیجه، عملکرد بهتری دارد و کارایی آن برای فراهم کردن یک محیط ساکت بالاتر است.

صداهای موجود در این ماشین تولیدکننده‌ی صدا عبارتند از:

صداهای طبیعی:

رعد و برق در دوردست‌ها، باران روی چادر، ساحل ایرلند، آتش، صدای باران، صدای گربه، صدای باد، آب، امواج اقیانوس، باران‌های موسمی، شب تابستان، جزر و مد، باد در صحرا، جنگل بارانی، آبشار، جنگل، جریان کریستال، صدای مخصوص myNoisli، جریان آب و پرندگان مناطق گرمسیری.

صداهای اتمسفر:

باغ ژاپنی، کر کلیسا، Meadow Land، Primeval Forest، Healing Water، Rainy Riverbank، Winter Walk، Nocturnal garden، Spring Walk، Tibetan Spirit، Palm Garden، RPG Dark Forest، RPG Elements، اعماق دریا، RPG Dungeon، Prehistory، Fairy Pond، Examination Time، Suburb، Arctic Wolves، Subaquatic Dreams، Berber Tent، RPG Poltergeist، Grazeland، Paraglide، In Utero، RPG Battlefield، What the Farm.

آوانما:

Osmosis، Mr.Rhodes، Mournful Chimes، Twilight، Friends of Winter، Circular Breeze، telecaster Licks، Saturn Rings، Wooden Chimes، Temple Bells، Guitar Mashup، Bells Breath، Oblivion، A Trip of Mind، Perception Cloud and Deserted.

دانلود برنامه

 

3. Hipster Sound؛ وب، اندروید

برنامه پخش صدای آرامش دهنده برای ریلکسیشنشما می‌توانید احساس آرامش یک کافه‌ی دنج را در خانه داشته باشید و از آن لذت ببرید. دقیقا صدای پس زمینه‌ای که برای بالا بردن بهره‌وری کار نیاز دارید. آیا محیط غیر رسمی و دنج یک کافی شاپ بر خلاقیت شما تاثیرگذار است؟ متمرکز بمانید، خلاق شوید و یک محیط عاری از استرس را برای خود فراهم کنید.

صداهای آرامش دهنده موجود در این برنامه عبارتند از:

 • صدای یک کافه شلوغ در تگزاس به همراه پیانو، کافه بیسترو، کافه گوشه خیابان، شومینه دنج، بالکن بارانی.
 • کافه Charmantsدر پاریس به همراه پیانو، کافه بیسترو، کافه گوشه خیابان، شومینه دنج، بالکن بارانی.
 • همهمه‌ی آرام یک رستوران ساکت به همراه بوفه ماشینی، بار روستایی، کافه برفی، کلوب شبانه و بالکن همراه با باد.

دانلود برنامه

 

4. Coffitivity؛ وب، iOS، اندروید

برنامه برای پخش صداهای آرامش بخشآیا صدای کافی شاپ باعث خلاقیت شما می‌شود؟ تحقیقات نشان می‌دهند که اینگونه است. برنامه‌ی Coffitivity سروصداهای موجود در کافه را تولید می‌کند تا خلاقیت شما بیشتر شده و عملکرد کاری شما بهبود یابد. این برنامه با پشتوانه‌ی علمی و مجموعه‌ای از افراد خلاق که از آن به صورت روزانه استفاده می‌کنند، بهترین گزینه برای یک روز کاری است.

صداهای آرامش دهنده موجود در این برنامه عبارتند از:

 • Morning Murmur، یک صدای آرامش‌بخش برای شروع روز
 • Lunchtime Lounge، گفتگوهای وقت ناهار
 • University Undertones، صداهای یک کافه دانشگاهی
 • Paris Paradise، محیط انرژی‌بخش از شهر نور
 • Brazil Bistro، گفتگوی موسیقیایی در یک قهوه‌خانه در برزیل
 • Texas Teahouse، شلوغی یک شهر بزرگ

دانلود برنامه

 

5. Noizio؛ macOS، iOS | برنامه صدای آرامش دهنده برای مدیتیشن

دانلود برنامه تولید کننده صدای آرامش دهندهآیا احساس می‌کنید سروصدای یک شهر بزرگ و شلوغ خارج از تحمل شماست؟ کافی است از این برنامه استفاده کنید و خود را در صداهای آرامش دهنده طبیعت غوطه‌ور سازید. فرقی نمی‌کند که می‌خواهید در کنار یک شومینه زیر یک پتو در یک مکان دنج باشید یا این که در ساحل دریا مشغول مدیتیشن در حالی که باد از میان موهای شما رد می‌شود، برنامه Noizio روحیه شما را عوض می‌کند.

با استفاده از این اکولایزر صدای محیط، علاوه بر تمرکز بر کار نه تنها می‌توانید بهره‌وری خود را افزایش دهید بلکه در یک محیط آرامش‌بخش کار می‌کنید.

15 صدای موجود در این برنامه عبارتند از: October Rain، Coffee House، Thunderstorm، Campfire، Winter Wind، Sea Waves،  Winter Wind، Sea Waves، River Stream، Summer Night، Sunny Day، Deep Space، Sailing Yacht، Inside Train، Farm، Wind Chimes، Blue Whales.

دانلود برنامه

 

6. Rainy Mood؛ وب، iOS، اندروید | برنامه صدای آرامش دهنده باران

برنامه پخش صدای آرامش بخش طبیعتاین برنامه یک تجربه‌ی صدای باران بر روی موبایل است که به خواب، مطالعه و استراحت شما کمک می‌کند. جدیدترین نسخه از برنامه‌ی Rainy Mood دارای چهار حالت کاملا سفارشی سازی شده است: کلاسیک، اقیانوس، حومه شهر و کافه. با صدای HD/48kHz 3D فوق‌العاده و الگوریتم تصادفی، مغز شما به صورت طبیعی آرام شده و متمرکز می‌شود.

دانلود برنامه

 

7. Atmosphere: Relaxing Sounds؛ اندروید

صدای آرامش بخش برای خواب بهترAtmosphere بهترین برنامه صداهای آرامش دهنده برای استراحت است. از تنوع بی‌شمار صداهای آرامش‌بخش در دسته‌بندی‌های مختلف لذت ببرید. تنها کافی است صدایی که دوست دارید را انتخاب کنید و ترکیبی از محبوب‌ترین‌ها را تولید نمایید. این ترکیب می‌تواند شامل یوگا، مدیتیشن، خواب، کاهش استرس، اضطراب، بی‌خوابی یا صدای طبیعت باشد.

از صدای آرامش‌بخش باران، صدای رعد و برق و جریان آب لذت ببرید. این برنامه شامل محیط‌هایی برای همه سلایق است: ساحل، جنگل، شهر، خانه، در اعماق آب، پارک، حومه شهر و زندگی شرقی است.

دانلود برنامه

 

8. Noice؛ اندروید | دانلود برنامه صدای آرامش دهنده

صداهای آرام کننده برای کاهش استرسNoice یک برنامه تولیدکننده‌ی صداهای آرامش دهنده است که به شما اجازه می‌دهد تا با استفاده از منابع موجود در آن محیط شخصی‌سازی شده‌ی خود را ایجاد کنید. با ترکیب صداهای مختلف محیط ایده‌آل خود را ایجاد کنید و با گوش دادن به آن از حواس‌پرتی‌های موجود در محیط اطرافتان دور شوید. در نتیجه می‌توانید بهتر بر روی کار خود تمرکز کنید و یا محیطی آرامش‌بخش برای خواب بهتر ایجاد نمایید.

صداهای آرامش دهنده موجود در این برنامه عبارتند از:

 • مجموعه زندگی (پرندگان، جیرجیرک‌ها، صدای گرگ، ضربان قلب انسان، …)
 • مجموعه جنگل (آتش‌، شب، باد، درختان خرما، …)
 • مجموعه موسمی (باران، رعد و برق)
 • مجموعه حمل‌ونقل (کافی شاپ، کتابخانه، اداره، ساحل دریا، ساحل رودخانه، …)
 • مجموعه وسایل نقلیه (قطار در حال حرکت، در حال پرواز، کشتی در حال حرکت، ماشین برقی، …)
 • صدای خام (سفید، صورتی، قهوه‌ای)

دانلود برنامه

 

9. Moszen؛ وب | دانلود برنامه پخش صدای آرامش برای خواب

برنامه تولید کننده صداهای طبیعیMoszen یک سرویس رایگان تحت وب است که صداهایی از محیط‌های طبیعی را برای کمک به آرامش و کاهش استرس زندگی روزمره و پرمشغله‌ی امروزی ارائه می‌دهد.

دانلود برنامه

 

10. Baby Sleep White Noise؛ اندروید | صدای آرامش دهنده برای نوزاد

صدای آرامش دهنده برای خواببچه‌ها عاشق صداهای آرامش دهنده یا به عبارت دیگر صداهای سفید هستند. آن‌ها 9 ماه را در رحم مادر در نهایت سکوت گذرانده‌اند. به همین دلیل، صدای سفید پس زمینه برای آن‌ها آرامش‌بخش است و یادآوری صدایی است که در رحم مادر خود تجربه کرده‌اند.

این برنامه حاوی مجموعه‌ای فوق‌العاده از صداهای سفید و لالایی‌های آرامش‌بخش است. علاوه بر این یک تایمر ساده دارد که باتری دستگاه را ذخیره می‌کند. همچنین، یک صدای آرامش‌بخش «هیش-هیشششش» دارد که توسط والدین ضبط شده است. استفاده از این برنامه به ارتباط اینترنتی نیاز ندارد. بنابراین، شما می‌توانید در همه جا از آن‌ها استفاده کنید.

 • نویز سفید موجب کاهش استرس در کودکان می‌شود.
 • نویز سفید به خواب کودکان کمک می‌کند.
 • نویز سفید موجب می‌شود که کودکان کمتر گریه کنند.

دانلود برنامه

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.