آموزش نقاشی ماهی ساده به کمک تصاویر مرحله به مرحله

آموزش کشیدن ماهی از روی الگو با مداد و بصورت گام به گام که بسیار برای تقویت نقاشی کردن فرزندان شما مفید خواهد بود و به وسیله همین آموزش ساده می توانید نقاشی ماهی قرمز ساده،نقاشی ماهی ساده فانتزی،نقاشی ماهی ساده و بسیاری مدل های دیگر را نیز خودتان طراحی و رنگ آمیزی کنید.

نقاشی یک کار بسیار سرگرم کننده است و همچنین می تواند باعث تمدد اعصاب و سپری کردن اوقات بیکاری شود. نقاشی از روی مدل کار نسبتاً راحت تری است تا اینکه بخواهید بدون مدل و به شکل ذهنی به ترسیم اشکال، حیوانات و چهره ها اقدام کنید زیرا ترسیم ذهنی کار سختی است و نیاز به تمرکز و دقت بالایی دارد.

در این پست برای شما یک آموزش نقاشی ماهی ساده را به کمک تصاویر نشان خواهیم داد. اگر کودکی از شما بخواهد که برای او یک ماهی بکشید این آموزش می تواند به شما کمک کند.

مراحل آموزش نقاشی ماهی زیبا و ساده

اگر به نقاشی کردن علاقه دارید، به احتمال زیاد کشیدن نقاشی ماهی قرمز سوژه ی جالبی باشد، بنا براین آموزش گام به گام نقاشی ماهی قرمز به همراه تصاویر را برای شما آماده کرده ایم:

  • مرحله اول: کشیدن بدن ماهی قرمز. یک شکل تخم مرغ مانند بکشید. یک بیضی کوچک داخل سمت راست بدن به عنوان سر و یک دایره بزرگ وسط بدن و یک مثلث انحنادار در انتهای سمت چپ آن بکشید.
 آموزش نقاشی ماهی ساده: ترسیم بدن ماهی
ترسیم بدن ماهی
  • مرحله دوم: ترسیم چشم ماهی. برای ترسیم چشم ماهی دو دایره داخل یکدیگر و یک خط انحنا دار به عنوان دهان ماهی بکشید. اگر می خواید تصویر ماهی شاد باشد این خط انحنا دار را به سمت بالا بکشید تا یک ماهی خندان داشته باشید.
 ترسیم چشم ماهی
ترسیم چشم ماهی
  • مرحله سوم: ترسیم آبشش ماهی. طبق تصویر یک چهارم دایره وسطی را به عنوان آبشش ماهی در نظر بگیرید و یک منحنی درون آن رسم کنید.
 ترسیم آبشش ماهی
ترسیم آبشش ماهی
  • مرحله چهارم: ترسیم باله پایین ماهی. چند مثلث کوچک به عنوان باله های پایین رسم کنید .
مرحله اول نقاشی ماهی ساده:ترسیم باله های پایین ماهی
کشیدن باله های پایین
  • مرحله پنجم: کشیدن باله بالا و دم ماهی. یک مثلث به عنوان باله بالا و ۲ عدد شکل قلب مانند به عنوان دم بکشید .
ترسیم باله بالا و دم ماهی
ترسیم باله بالا و دم ماهی
  • مرحله ششم: ترسیم پولک ماهی. با توجه به سلیقه ی خود تعدادی نیم دایره به عنوان پولک ماهی رسم کنید.
پولک های ماهی
ترسیم پولک های ماهی
  • مرحله هفتم: اضافه کردن جزئیات. جزئیات مورد علاقه ی نقاشی ماهی ساده خود را اضافه کنید، خطوط اصلی را پررنگ کرده و خطوط اضافی را حذف کنید .
کشیدن جزئیات ماهی با خطوط ساده و با استفاده از مداد
جزئیات را پررنگ کنید
  • مرحله هشتم: رنگ آمیزی ماهی. در مرحله آخر نوبت به رنگ آمیزی ماهی می رسد که شما کاملا آزاد هستید که طبق سلیقه و علایق خود ماهی را رانگ کنید.
 رنگ آمیزی ماهی
رنگ آمیزی ماهی

به همین سادگی موفق شدید یک ماهی زیبا رسم کنید. آموزش نقاشی ماهی به کمک تصاویر مرحله به مرحله می تواند برای آموزش به کودکان نیز مناسب باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.