دعا هنگام اذان برای حاجت؛ معتبر و بدون ردخور

در این مطلب چند دعای زیبا هنگام اذان برای حاجت را با شما به اشتراک گذاشته ایم.

هر زمان که خدا را صدا بزنیم، او صدای ما را می شنود، اما در روایات مختلف آمده که خواسته های خود را هنگام اذان از خداوند بخواهید و دعا کنید، چرا که آن لحظه سرشار از انرژی مثبت است. اما دعا کردن آداب مخصوصی دارد و خوب است بدانید خواندن چه دعایی هنگام اذان خوب است. در این مطلب چند دعا هنگام اذان برای حاجت را با شما به اشتراک گذاشته ایم تا بدانید هنگام شنیدن اذان چه بگوییم.

دعای وقت اذان برای حاجت

از جمله زمان هایی که دعا بهتر مستجاب می شود، هنگام اذان است. از پیامبر (ص) نقل شده که هنگام اذان درهای آسمان گشوده می شود و دعا مستجاب می شود. همچنین فرموده اند که دعای بین اذان اقامه رد نمی شود و اگر انسان بین اذان اقامه دعا کند، دعایش برآورده می شود.

بر این اساس می توان گفت هنگام تکبیر الله اکبر اذان، یعنی زمان توجه به خداوند فرا رسیده و خداوند دعای بندگانش را برآورده می سازد. اما باید توجه داشت که دعا تنها به زبان و کلامی نیست و فرد باید با قلب خود به معبودش متصل شود.

از ائمه و بزرگان دین دعاهایی سفارش شده که زمزمه کردن آنها هنگام اذان به برآورده شدن حاجات کمک می کند. در ادامه چند دعا که هنگام اذان برای حاجت سفارش شده اند را با شما درمیان گذاشته ایم:

صلوات

بهترین دعا برای اجات دعا هنگام اذان، صلوات بر محمد و آل محمد است. هنگام اذان صلوات بفرستید و سپس خواسته خود را از خداوند طلب کنید.

به گفته پیامبر (ص) با صدای اذان، شیطان فرار می کند تا صدای اذان را نشنود و در این هنگام است که درهای آسمان و بهشت باز می شود و دعا مستجاب می شود. همچنین فرموده که بین اذان و اقامه دعا رد نمی شود.

تکرار اذان

هنگام شنیدن اذان، بهمراه موذن اذان را تکرار کنید و سپس با صلوات بر محمد و آل محمد خواسته خود را از خداوند بخواهید. همراهی با اذان همچنین باعث افزایش رزق و روزی خواهد شد.

ذکر یا وهاب

هنگام اذان و بعد از خواندن نماز، 7مرتبه بگویید یا وهاب و سپس حاجت خود را از خداوند بخواهید که انشاالله برآورده خواهد شد.

چند دعای معجزه آسا برای حاجت


دعا هنگام اذان مغرب برای حاجت از امام علی (ع)

برای خواندن دعای حاجت هنگام اذان مغرب، دعایی از امام علی (ع) که به یارانش سفارش کردند را بخوانید:

بین اذان و اقامه سجده کنید و در حالت سجده بگویید:

رَبِ‏ لَکَ‏ سَجَدْتُ‏ خَاضِعاً خَاشِعاً ذَلِیلا (پروردگارا! با خضوع و خشوع و ذلّت برایت سجده کردم)

خداوند در پاسخ می گوید:

اى فرشتگان من! به سرافرازى و جلالم سوگند، مسلّماً محبّت او را در دل بندگان مؤمن، و هیبت او را در دل منافقان قرار خواهم داد)


دعا که هنگام اذان برای حاجت از امام صادق (ع)

به فرموده امام صادق (ع) خواندن این دعا هنگام اذان صبح و یا هنگام اذان مغرب بسیار مجرب است و علاوه بر اینکه فرد را در زمره توبه کنندگان قرار می دهد، دعاهای او را مستجاب می کند.

ان دعا این است:

(اللَّهُمَّ إِنِّی أَسْأَلُکَ بِإِقْبَالِ لَیْلَتِکَ وَ إِدْبَارِ نَهَارِکَ وَ حُضُورِ صَلَوَاتِکَ وَ أَصْوَاتِ دُعَائِکَ وَ تَسْبِیحِ مَلَائِکَتِکَ أَنْ تُصَلِّیَ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد وَ أَنْ تَتُوبَ عَلَیَّ إِنَّکَ أَنْتَ التَّوَّابُ الرَّحِیم)

خدایا! به روى آوردن شب و تمام شدن روز و رسیدن وقت نماز ها و دعاها و تسبیح فرشتگان، از تو درخواست می کنم که بر محمّد و آل محمّد درود فرستى، و توبه مرا بپذیرى، که تو بسیار توبه پذیر و مهربانى)

دعای حاجات مهم، قوی و فوری


دعای وقت اذان برای ازدواج

اگر گره ای در ازدواج شما افتاده، با خواندن دعای زیبا هنگام اذان از خدواند بخواهید تا مشکل شما را برطرف کند.

سوره های زیر را با حضور قلبی بر آبی پاک بخوانید و روز جمعه قبل از اذان مغرب بهمراه آن آب غسل کنید.

  • 7 مرتبه سوره فلق
  • 7 مرتبه سوره ناس
  • 71 مرتبه سوره اخلاص
  • 2 مرتبه سوره طه
  • 1 مرتبه سوره کافرون

حالا 3 مرتبه سوره طه را بخوانید و هنگام اذان به سجده رفته و از صمیم قلب، خواسته خود را از خداوند بخواهید. انشاالله که حاجت روا شوید.

دعا که هنگام اذان برای حاجت

دعای اول صبح برای حاجت: ذکر یا سمیع

خواندن 180 مرتبه ذکر (یا سمیع یا بصیر) به عنوان دعا که هنگام اذان برای حاجت معرفی شده بسیار مجرب است.

بهتر است این ذکر را قبل از اذان صبح و یا بعد از اذان صبح تکرار کنید.

با خواندن این ذکر به هیچ چیز محتاج نخواهید شد و با صفای باطن، دعاهای شما مستجاب خواهد شد.

همچنین در اجابت دعا با ذکر یا سمیع آمده که اگر ذکر یا سمیع را روز پنجشنبه بعد از نماز، 500 بار تکرار کنید، حتما حاجت روا خواهید شد.


دعای عجیب برای حاجت از شیخ طوسی

از شیخ طوسی روایت شده که هرگاه موذن اذان گفت بخوانید:

(اللَّهُمَّ اجْعَلْ قَلْبِی بَارّاً وَ عَیْشِی قَارّاً وَ رِزْقِی دَارّاً وَ اجْعَلْ لِی عِنْدَ قَبْرِ نَبِیِّکَ قَرَاراً وَ مُسْتَقَرّاً

خدایا! به من قلب سالم و زندگى خوشایند و روزى فراوان عنایت کن، و برایم در کنار قبر پیامبرت جایگاهی در نظر بگیر.)

متن کامل دعای شش قفل


دعای بعد از نماز صبح برای حاجت از آیت الله بهجت

گفته شده که آیت الله بهجت در حاشیه قرآن شخصی خود دعایی را به عنوان دعای هنگام اذان نوشته بود که از این قرار است:

هنگام بین الطلوعین (5 دقیقه قبل از اذان صبح تا 5 دقیقه بعد از اذان صبح) ذکرهای زیر را زمزمه کنید و یقین داشته باشید که برآورده خواهد شد.

  • 14 مرتبه صلوات
  • 40 مرتبه ذکر یا مولای یا صاحب الزمان ادرکنی
  • 14 مرتبه صلوات

دعای موقع اذان برای حاجت از امام سجاد (ع)

امام سجاد (ع) فرمودند: بعد از اقامه نماز، زمزمه کنید:

(اللَّهُمَّ رَبَّ الدَّعْوَةِ التَّامَّةِ وَ الصَّلَاةِ الْقَائِمَةِ أَعْطِ مُحَمَّداً سُؤْلَهُ یَوْمَ الْقِیَامَةِ وَ بَلِّغْهُ الدَّرَجَةَ الْوَسِیلَةَ مِنَ الْجَنَّةِ وَ تَقَبَّلْ شَفَاعَتَهُ فِی أُمَّتِهِ

خدایا! اى پروردگارِ این دعای کامل و نمازی که در حال برپاشدن است، خواهش هاى محمّد (ص) را در روز قیامت برآور، و او را به درجه وسیله در بهشت برسان، و شفاعت او را درباره امتش بپذیر)


دستورات یازده گانه بین الطلوعین برای حاجت

ساعت بین اذان صبح تا طلوع آفتاب بین الطلوعین نامیده می شود که دارای دستورات یازده گانه به شرح زیر است:

بعد از نماز صبح به ترتیب زیر بخوانید:

  • خواندن دعای زیر:

سُبْحانَ اللّهِ کُلَّما سَبَّحَ اللّهَ شَى ءٌ وَ کَما یُحِبُّ اللّهُ اَنْ یُسَبَّحَ وَ کَما هُوَ اَهْلُهُ وَ کما یَنْبَغى لِکَرَمِ وَجْهِهِ وَ عِزِّ جَلالِهِ وَ الْحَمْدُ لِلّهِ کُلَّما حَمِدَ اللّهَ شَى ءٌ وَ کَما یُحِبُّ اللّهُ اَنْ یُحْمَدَ وَ کَما هُوَ اَهْلُهُ وَ کَما یَنْبَغى لِکَرَمِ وَجْهِهِ وَ عِزِّ جَلالِهِ وَ لا اِلهَ اِلا اللّهُ کُلَّما هَلَّلَ اللّهَ شَى ءٌ وَ کَما یُحِبُّ اللّهُ اَنْ یُهَلَّلَ وَ کَما هُوَ اَهْلُهُ وَ کَما یَنْبَغى لِکَرَمِ وَجْهِهِ وَ عِزِّ جَلالِهِ.

منزه است خدا هر زمان که چیزى او را تنزیه کند، و آنچنان‌که دوست دارد تنزیه شود، و آنچنان‌که او شایسته آن است، و آنگونه که براى مقام والا و رفعت جلالش سزاوار است و سپاس خداى را هر زمان که او را چیزى سپاس گوید و همان طور که دوست دارد سپاسش گویند و چنان‌که شایسته آن است و آنگونه که براى مقام والا و شکوه رفیعش سزاوار است. معبودی جز خدا نیست هر آن‌که چیزى به یگانه‌ پرستی اش بانگ برآرد و همان طور که دوست دارد یگانه شمرده شود و آنگونه که سزاوار است وآنگونه که شایسته مقام والا و عزت رفیع او است.

وَ اللّهُ اَکْبَرُ کُلَّما کَبَّرَ اللّهَ شَى ءٌ وَ کَما یُحِبُّ اللّهُ اَنْ یُکَبَّرَ وَ کَما هُوَ اَهْلُهُ وَ کَما یَنْبَغى لِکَرَمِ وَجْهِهِ وَ عِزِّ جَلالِهِ سُبْحانَ اللّهِ وَ الْحَمْدُ لِلّهِ وَ لا اِلهَ اِلا اللّهُ وَ اللّهُ اَکْبَرُ عَلى کُلِّ نِعْمَهٍ اَنْعَمَ بِها عَلَىَّ وَ عَلى کُلِّ اَحَدٍ مِنْ خَلْقِهِ مِمَّنْ کانَ اَوْ یَکُونُ اِلى یَوْمِ الْقِیمَهِ اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ اَنْ تُصَلِّىَ عَلى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ اَسْئَلُکَ مِنْ خَیْرِ ما اَرْجُو وَ خَیْرِ ما لا اَرْجُو وَ اَعُوذُ بِکَ مِنْ شَرِّ ما اَحْذَرُ وَ مِنْ شَرِّ ما لا اَحْذَرُ.

و (خدا بزرگتر است) هر زمان که او را چیزى به بزرگى یاد کند و همان طور که دوست دارد به بزرگى یاد شود و چنان‌که او شایسته آن است و آنگونه که براى مقام والا و عزت رفیعش سزاوار است. منزه است خدا و سپاس تنها خدا راست، و معبودى جز خدا نیست، و خدا بزرگ‌تر است براى هر نعمتى که به من و به هر یک از مخلوقاتش عطا نموده، چه آنان‌که بوده ‌اند و چه آنان‌که تا روز قیامت خواهند آمد. خدایا از تو می‌خواهم که بر محمّد و خاندان محمّد درود فرستى، و از تو از بهترین چیزیکه امید دارم و از بهترین چیزیکه امید ندارم درخواست می‌کنم، و به تو پناه می‌آورم از شر آنچه که پرهیز می‌کنم و از شر آنچه که نمی‌پرهیزم.


از اصحاب امام صادق (ع) نقل شده که ایشان هنگام اذان، زیر لب دعایی را زمزمه می کردند که به گفته ایشان دعایی است که امام علی (ع) شبی که به جای پیامبر اکرم (ص) به جای ایشان خوابیدند، این دعا را خواندند:

یَا مَنْ لَیْسَ مَعَهُ رَبٌّ یُدْعَى یَا مَنْ لَیْسَ فَوْقَهُ خَالِقٌ یُخْشَى یَا مَنْ لَیْسَ دُونَهُ إِلَهٌ یُتَّقَى

اى آنکه پروردگارى همراهش وجود ندارد تا خوانده گردد! اى آنکه آفریننده اى برتر از او نیست که از او ترسیده گردد! اى آنکه غیر او خدایی نیست که از او پرهیز گردد!

یَا مَنْ لَیْسَ لَهُ وَزِیرٌ یُغْشَى یَا مَنْ لَیْسَ لَهُ بَوَّابٌ یُنَادَى یَا مَنْ لَا یَزْدَادُ عَلَى کَثْرَةِ السُّوَالِ إِلَّا کَرَماً وَ جُوداً

اى آنکه وزیرى ندارد تا خود در پرده قرار گیرد! اى آنکه که دربانى ندارد که او طرف حساب باشد! اى آنکه درخواست فراوان جز بر بزرگوارى و بخشش او نمی افزاید

یَا مَنْ لَا یَزْدَادُ عَلَى عِظَمِ الْجُرْمِ إِلَّا رَحْمَةً وَ عَفْواً صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ

اى آنکه بزرگى گناه جز بر دلسوزی و گذشت او افزون نمی کند! بر محمّد و آل محمّد درود فرست

وَ افْعَلْ بِی مَا أَنْتَ أَهْلُهُ فَإِنَّکَ أَهْلُ التَّقْوى وَ أَهْلُ الْمَغْفِرَةِ وَ أَنْتَ أَهْلُ الْجُودِ وَ الْخَیْرِ وَ الْکَرَم .

و با آنچه خود سزاوار آن هستى با من رفتار کن، که تو سزاوار تقوا و سزاوار گذشتی و تو سزاوار بخشش و خیر و بزرگوارى می باشى


از امام صادق (ع) نقل شده که بعد از خواندن نماز بگو:

(أَللّهُمَّ، إِنّى أَدينُكَ بِطاعَتِكَ وَ وِلايَتِكَ وَ وِلايَةِ رَسُولَكِ وَ وِلايَةِ الاَْئِمَّةِ مِنْ أَوَّلِهِمْ وَ [يا: إِلى‏] آخِرِهِمْ.)

حضرت محمد (ص) فرمودند: هنگام مواجهه با مشکلات ، نمازی دو رکعتی بخوان، سپس سر را بر سجده بگذار و 30 مرتبه بگو:

(بسم الله الرحمن الرحیم اللَّهُمَّ إِنِّي أَسْأَلُكَ بِاسْمِكَ الْعَظِيم َ الْأَكْبَرِ الْأَكْبَرِ الَّذی إِذَا دُعِيتَ بِهِ أَجَبْتَ وَ إِذَا سُئِلْتَ بِهِ أَعْطَيْتَ أَنْ تَقْضِيَ حَاجَتِي بِحُرمَةِ مُحَمَّدٍ وَ عَلِیٍّ وَ فاطِمَةَ وَ الحَسَنِ وَ الحُسَین)

حالا حاجت خود را بخواهید.

هنگام اذان، خواندن قرآن و استغفار نیز بسیار سفارش شده است.

همچنین بخوانید:

بهترین دعای غروب پنجشنبه برای حاجت

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.