کشور دبی کجاست؟ پایتخت دبی کجاست؟

کشور دبی کجاست؟ پایتخت دبی کجاست؟ این ها سوالات رایجی هستند که معمولا در فضای اینترنت توسط کاربران جستجو می شود. اما این سوالات از ریشه غلط هستند. زیرا دبی شهر است نه کشور و یک شهر نمی تواند پایتخت داشته باشد. در این نوشته با ارائه اطلاعاتی درباره دبی این ابهام را برطرف می کنیم.

کشور دبی یا شهر دبی؟

همان طور که گفتیم برخلاف تصور خیلی ها دبی یک شهر است و کشور دبی واژه ی غلطی است. دبی یکی از شهرهای کشور امارات متحده عربی است که به سرعت رشد کرده و تبدیل به یکی از مراکز تفریحی و گردشگری شده است که هرساله توریست های زیادی را به خود جذب می کند.

شاید دلیل عمده ای که مردم شهر دبی را به اشتباه کشور دبی خطاب می کنند این باشد که معروفیت دبی از خود کشور امارات بیشتر است و به قدری به گوش می خورد که خیلی ها تصور می کنند که دبی یک کشور است. دبی یکی از شهرهای معروف غرب آسیاست که در منطقه خاورمیانه و در ساحل جنوب شرقی خلیج فارس واقع شده است. دبی یکی از بزرگترین شهرهای شیخ نشین امارات است.

 پایتخت دبی کجاست؟ پایتخت امارات کجاست؟قدمت دبی به زحمت به ۲۰۰ سال می رسد اما در این مدت کم توانسته به واسطه پول خوبی که حاکمان دبی خرج آن می کنند تبدیل به شهر توریستی شود که از سرتاسر دنیا به آن مسافرت می کنند.

تعداد کمی از جمعیت دبی بومی آنجا هستند و جمعیت زیادی از این شهر را مهاجران تشکیل می دهند که عده زیادی برای کار به دبی مهاجرت کرده اند.

مطالعه بیشتر:

پایتخت دبی کجاست؟

یکی از سوالات رایجی که در فضای مجازی پرسیده می شود این است که پایتخت دبی کجاست؟ دبی پایتخت کدام کشور است؟ و …

این سوالات از ریشه غلط هستند و بهتر است در این زمینه رفع ابهام شود. کشور امارات متحده عربی دارای هفت ایالت شیخ نشین است به نام های ابوظبی، دبی، شارجه، عجمان، فجیره، راس‌الخیمه و ام‌ القوین. بنابراین همان گونه که می بینید دبی نیز یکی از این ایالت هاست و کشور نیست. پایتخت امارات متحده عربی شهر ابوظبی است.

یکی از دلایلی که افراد فکر می کنند دبی کشور است و می پرسند که پایتخت دبی کجاست؟! رشد اقتصادی و شهرت فراوان این کشور در سطح جهان است و وجود ساختمان های بلند و پیشرفته و خبرهایی زیادی که در باره پیشرفت این شهر می شنویم باعث این اشتباه شده است.

ابوظبی نیز مانند دبی دارای جاذبه های گردشگری بیشماری است مانند: مسجد بزرگ شیخ زاید، تورهای قایق‌سواری در جنگل ساحلی مانگرو، تورهای قایق‌سواری در جنگل ساحلی مانگرو، سکوی بازدید در هتل برج‌ های اتحاد، قصر الحصن، بیمارستان شاهین‌ ها، جزیره‌ی یاس، واحه‌ی لیوا (Liwa) و … .

همان طور که گفتیم دبی متعلق به کشور امارات متحده عربی است و کشور دبی وجود خارجی ندارد. همچنین دبی پایتخت هیچ کشوری نیست و سوال دبی پایتخت کجاست اساساً بی معنی است. دبی در کشور امارات واقع شده و یکی از هفت شهر شیخ نشین آن است و پایتخت امارات هم شهر ابوظبی است.

امیدواریم مطالعه این نوشته در رفع ابهام اینکه دبی شهر است یا کشور و دبی متعلق به کدام کشور است کمک کرده باشد.

ونیسا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید