قوانین دبی برای توریست ها در ۱۰ مورد آسان تر از قبل شد

* قوانین دبی برای توریست ها در 10 مورد آسان تر از قبل شد *

قوانین دبی برای توریست ها در 10 مورد آسان تر از قبل شد در حال حاضر 10 کاری که توریست های دبی می توانند انجام دهند که در دهه ی پیش قادر به انجام آن ها نبودند با اعلام این خبر چوب پنبه های شامپاین در میان جوامع گردشگری دبی ظاهر شد. زیرا یکی از تغییرات دادن مجوز مشروبات الکلی به توریست های خارجی می باشد.

بر اساس شرایط جدید، توریست های غیرمسلمان می توانند یک مجوز 30 روزه بدهند تا با آن مجوز بتوانند از مغازه های تعیین شده ، مشروبات الکلی خریداری نمایند که همراه این مجوز یک کد دستورالعمل نوشیدن مسئولیت دار نیز به آن ها ارائه می شود.

سرعت تغییر یکی از معدود چیزهای ثابت در امارات به سرعت در حال رشد بوده است، در حالی که از یک جامعه که درآمد اصلی آن از طریق ماهیگیری بود به یک مرکز جهانی در اواخر قرن 20 ام تبدیل شده است. از آن زمان تابحال توسعه و پیشرفت دبی با سرعت ادامه داشته است و این توسعه در فرهنگ، آداب و رسوم، خط افق و سواحل دریا نیز نمود یافته است.

البته، منطقه ی خلیج همچنان به لحاظ اجتماعی، محافظه کار است و غربی ها اغلب با محدودیت هایی روبرو هستند که در سرزمین های خود خبری از آن ها نیست. اما تغییرات اخیر دبی در طی دهه ی گذشته زندگی را برای توریست های خارجی آسان تر کرده است.

قوانین جدید دبی که زندگی در آنجا را برای توریست ها آسان نمود

امارات متحده ی عربی (UAE) این الزام را لغو کرده است که تمامی تجارت ها و کسب و کارها باید حداقل 51 درصد متعلق به یک شهروند دبی باشند که امکان مالکیت خارجی کامل یک شرکت در امارات را فراهم می سازد. محدودیت ها در زمینه ی صنایعی همچون استخراج نفت و امنیت همچنان به قوت خود باقی هستند اما بخش هایی از جمله حمل و نقل و حتی اکتشافات فضایی امروزه در دست مهاجران می باشند.

حفاظت از حقوق کسانی که اقامت بلند مدت در دبی دارند

UAE به خارجی ها اقامت دائمی نمی دهد و برخی از کارگران و دانشجویان خارجی از سیستم ویزای کوتاه مدت شکایت داشته اند که مطمئن نبود و امکان برنامه ریزی بلند مدت را به آن ها نمی داد. دولت UAE با ایجاد ویزاهای 5 و 10 ساله به این مشکل واکنش نشان داده است که این ویزاها به سرمایه گذاران، کارآفرینان، دکترها، کارشناسان هنری و فرهنگی و دانشجویان “ممتاز” اعطا می شود و خانواده های آن ها را نیز پوشش می دهد. البته، میلیون ها کارگر خارجی که این معیارها را برآورده نمی کنند، واجد شرایط نخواهند بود.

حتما بخوانید : اطلاعات کامل در مورد شهر آبی دبی

حفاظت از حقوق کسانی که اقامت بلند مدت در دبی دارندمهاجران می توانند برای استارت آپ خود بودجه دولتی دریافت کنید

جالب است که بدانید پیرو این تغییرات مهاجران می توانند برای استارت آپ خود بودجه دولتی دریافت کنید به عنوان بخشی از استراتژی دبی برای تبدیل شدن به یک بازیگر جهانی پیشتاز در تجارت و تکنولوژی، امارات چندین برنامه ی شتاب دهنده ی بودجه مالی را برای حمایت و پشتیبانی از کارآفرینان در توسعه ی ایده های خلاقانه ی تجارت بنا نهاده است.

این برنامه ها به طور گسترده بر شرکت های متعلق به امارات متمرکز بوده اند اما در سال های اخیر راه برای استفاده از بزرگ ترین برنامه ها برای اتباع خارجی باز شده است ازجمله بودجه نوآوری محمد بن راشد به ارزش 2bn درهم معادل 544 میلیون دلار می باشد.

آسان شدن وضعیت حمل و نقل در دبی

زمانی گشتن در امارات بدون یک ماشین تقریباً غیرممکن بود، اما این موضوع در حال تغییر است. متروی دبی در سال 2009 افتتاح شد و از آن زمان یک سیستم حمل و نقل انبوه مناسب برای کلان شهر مدرن را فراهم نموده است و گسترش آن تا بازگشایی نمایشگاه 2020 ادامه خواهد داشت. حمل و نقل عمومی نیز با ظهور تاکسی آبی و اتوبوس های آبی در امتداد خط ساحلی به آبراه ها گسترش یافته است.

زندگی در خانه هایی که انرژی آن از طریق خورشید تامین می گردد

با توجه به این که آب و هوای در تمام طول سال آفتابی است، دبی نسبتاً دیر امکانات بکارگیری از انرژی خورشیدی را پذیرفت. اما امارات در حال جبران کردن زمان از دست رفته است، این کار را با برنامه هایی برای نصب پنل های خورشیدی در 10 درصد از خانه های امارات و به بازار آمدن اولین آپارتمان ها با انرژی خورشیدی پیش می برد. با توسعه یک پارک خورشیدی عظیم bn6/13 دلاری که قادر است انرژی 3/1 میلیون خانه را تامین کند، امکانات در حال گسترش هستند در حالی که قیمت ها کاهش می یابند.

زندگی در خانه هایی که انرژی آن از طریق خورشید تامین می گردددریافت درمان های پیشرفته ی پزشکی

قوانین توریست پزشکی یک تجارت رو به رشد در دبی با نرخ رشد گزارش شده ی 13 درصدی در هر سال می باشد و هدف جذب 500000 توریست پزشکی بین المللی تا سال 2021 است. نهادهای زبده همچون بیمارستان کالج سلطنتی مغازه هایی را در شهر طلا راه اندازی کرده اند. با تسهیلات کلاس بالا و فشار دولت برای جذب دکتر، دبی در حال تبدیل شدن به شهر درمان های پیشرفته ازجمله پروتزها و پرینت سه بعدی است.

گردشگری و اوقات فراغت در دبی (هیجانات مجازی)

دبی در خط مقدم نوآوری واقعیت مجازی قرار دارد و محدوده ی گسترده ای از هیجانات فراهم شده توسط گوگل را ارائه می دهد. توریست ها می توانند اسکای دایوینگ (پرش با چتر از هواپیما) شبیه سازی شده در iFly Skydiving را امتحان کنند یا یک جت مجازی را با تجربه ی A380 امارات به پرواز درآورند یا خود را جای راننده ی اتومبیل در اتودوم دبی حس کنند و همچنین در فیلم های پرفروش اکشن ایفای نقش نمایند همانند فیلم ووید: بعد روح گیرها در Hub Zero.

بیشتر بخوانید : جاذبه های گردشگری دبی

راه رفتن روی آب های دبی

نخل جمیرا یا پالم جمیرا یک جزیره بزرگ مصنوعی است که در سال 2006 عملی شد و از آن زمان تابحال فرآیند دشوار لایروبی و خاکبرداری زیرآبی همچنان ادامه داشته است. پیشرفت بر طرح های بزرگ همانند مجمع الجزایر “جهان” به واسطه ی بحران مالی جهانی عقب افتاد اما قلب میعادگاه اروپا در حال توسعه است و جزایر جدید همچنان از اقیانوس در حال ظهور هستند از جمله جزیره ی آب های آبی که در سال 2018 روی عموم باز شد.

راه رفتن روی آب های دبی

سرعت گیج کنندهی تغییر ممکن است اینطور جلوه کند که دبی یک شبه به وجود آمده است اما این شهر تاریخی دارد که دولت تمایل شدیدی به معطوف کردن توجه ها به آن دارد. منطقه ی تاریخی بازسازی شده منظره ای از بافت پیشین دبی را به عنوان یک بندر ماهیگیری محقر با مساجد و نمایشگاه هایی با جزئیاتی از شیوه ی ساده زندگی ارائه می دهد که پیش از ظهور آسمان خراش ها وجود داشت.

با دوچرخه دبی را سیاحت کنید

ایجاد راه مخصوص دوچرخه سواری ، دبی به طور سنتی مقصد مورد پذیرش دوچرخه سواران نبوده است اما ایجاد محورهای بدون ماشین اختصاصی و مسیرهای دوچرخه سواری در شهر و در صحرا گردش در شهر با دوچرخه را آسان تر نموده است. گسترش تجهیزات تخصصی ، مسابقات محبوب و تعطیلات دوچرخه سواری کمک کرده است که جایگاه پیشین به جریان اصلی ملحق شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.