۱۱ روش آسان برای جمع کردن موی فرش بدون نیاز به جاروبرقی

اگر به جاروبرقی دسترسی ندارید برای جمع کردن مو از روی فرش می توانید از روش های ذکر شده در این مقاله استفاده کنید. 11 روش برای جمع کردن موهای روی فرش.

اگر در خانه فرش دارید، حتماً از چالش‌های بدون مو نگه داشتن فرش آگاه هستید به خصوص اگر از حیوانات خانگی که موهایشان میریزد نگهداری می کنید. استفاده از جاروبرقی، مرسوم‌ترین روش برای تمیز کردن فرش و جمع کردن مو از روی فرش به شمار می‌رود اما اگر جاروبرقی خراب شده باشد یا نخواهید سر و صدای زیادی تولید کنید، گزینه‌های دیگری نیز پیش روی شما وجود دارند. روش‌های بسیار زیادی به منظور برداشتن مو از روی فرش بدون نیاز به جاروبرقی وجود دارند. به خواندن این مقاله ادامه دهید تا با ابزارهایی که در خانه دارید و می‌توانید از آن‌ها برای جمع کردن مو از روی فرش خود استفاده کنید، آشنا شوید. نحوه جمع كردن مو از روی فرش به 11 روش توضیح داده شده است.

ترکیبی از آب و نرم‌ کننده را اسپری کنید

این ترکیب می‌تواند به شل شدن موی روی فرش کمک کند. در یک ظرف اسپری، سه واحد آب را با یک واحد نرم‌کننده‌ی پارچه ترکیب کنید، سپس بطری را تکان دهید. به آرامی، کل فرش را با این ترکیب اسپری کنید و اجازه بدهید تا کاملاً خشک شود (برای حدود 30 دقیقه). زمانی که برمی‌گردید، به آسانی می‌توانید موی روی فرش را یا با دست یا با ابزار تمیزکننده‌ی فرش، بردارید.

علاوه بر این، از آنجایی که نرم‌کننده‌ی پارچه دارای بوی خوبی است، رایحه‌ی شیرین و تازه‌ای فضای خانه را دربرمی‌گیرد.

موی روی فرش را به سرعت با جاروی فرش پاک‌ کن دستی پاک کنید

این ابزار شبیه به جاروبرقی بدون موتور است. شما می‌توانید جاروی فرش پاک‌کن را در اکثر مغازه‌های فروش لوازم خانگی پیدا کنید. برای استفاده از جاروی فرش پاک‌کن، ساختار شبیه به خاک‌انداز آن را روی فرش قرار دهید، سپس از دسته برای جلو و عقب بردن جارو استفاده کنید. برس پایین این ابزار، گرد و غبار و مو را جمع می‌کند. زمانیکه کارتان تمام شد، می‌تواند آن را در سطح زباله خالی کنید.

اگر در حال حاضر نمی‌توانید جاروبرقی بخرید یا نمی‌خواهید سر و صدای زیادی در خانه ایجاد کنید، ارزش هزینه کردن را خواهند داشت. علاوه بر این، دسته‌ی بلند آن باعث می‌شود تا تمیز کردن فرش‌ها آسان‌تر شود؛ بدون این که نیاز باشد روی زانوهای خود خم شوید.

موی فرش را به کمک دستکش‌های لاستیکی نمناک جمع کنید

دستکش‌های تمیزکاری خود را به آهنربای مو تبدیل کنید. دستکش‌های لاستیکی خود را بپوشید و آن‌ها را کمی با آب مرطوب کنید. کمی تکانشان دهید تا مطمئن شوید که آب درون دستکش باقی نمانده است. موهای جمع شده روی دستکش را پاک کنید، سپس آن‌ها را دوباره نمناک کنید تا زمانی که بتوانید موی فرش را تا حد امکان جمع کنید.

اگر می‌خواهید از این دستکش‌ها مجدداً در آشپزخانه استفاده کنید، آن‌ها را سریع با آب و صابون بشویید و اجازه دهید تا خوب خشک شوند.

همچنین بخوانید: برای تمیز شدن فرش از چی استفاده کنیم

موی فرش را با نوار چسب بسته‌ بندی بردارید

چگونه موهای روی فرش را جمع کنیم

این یک روش بسیار ساده برای جمع کردن مو از روی فرش است. این نوار چسب می‌تواند موی فرش را در کمترین زمان ممکن بردارد. یک رول چسب بردارید و آن را پاره کنید ، سپس با استفاده از چهار انگشت روی فرش بزنید. باقی چسب را در دست نگه دارید و به آرامی چسب را از روی فرش بردارید. به این طریق، هر چقدر که ممکن است، موی از روی فرش جمع می‌شود. زمانی که یک طرف نوار پر شد، آن را بچرخانید تا از قسمت پشتی چسب استفاده کنید. همین مراحل را تکرار نمایید.

از آنجایی که نوارهای چسب بسیار نازک هستند، گزینه‌ی خوبی برای اتاق‌های تمام فرش به شمار نمی‌روند. با این وجود، این یک گزینه‌ی عالی برای فرش‌های کوچک‌تر یا قالیچه‌ها به شمار می‌رود.

موی فرش را با شیشه روب جمع کنید

نحوه جمع كردن مو از روی فرش

شیشه روب دارای یک نوار لاستیکی است که موها را به سرعت جمع می‌کند. برای جمع کردن موهای روی فرش یک شیشه روب تهیه کنید و مطمئن شوید که تمیز و خشک باشد. می‌توانید آن را با دستمال کاغذی تمیز کنید. بر روی زمین زانو بزنید و شیشه روب را روی فرش جلو و عقب ببرید. زمانی که کارتان با فرش تمام شد، تمام مو را با دست جمع کنید و آن را در زباله بیندازید.

شیشه روب‌ها گران‌قیمت نیستند و می‌توانید یکی از آن‌ها را باقیمت بسیار پاسسن از مغازه‌های تهیه لوارم خانگی بخرید.

از یک جاروی لاستیکی استفاده کنید

لاستیک، موی فرش را خیلی سریع جمع می‌کند. یک جاروی لاستیکی از مغازه‌های فروش لوازم خانگی تهیه کنید و سپس، قسمت لاستیکی را روی فرش قرار دهید. از دسته برای حرکت دادن جارو روی فرش استفاده و موی روی فرش را جمع کنید. زمانی که کارتان تمام شد، صرفاً موی فرش جمع شده را بردارید و آن را در سطل زباله بیندازید.

در صورتی که فرشی با موهای ضخیم و بلند دارید، از یک چنگک فرش استفاده کنید. این از همان نوع ابزار است اما چنگک‌ها دارای دندانه‌های کوچکی هستند که برای شانه زدن موها عالی می‌باشند.

از یک پرزگیر لباس برای قسمت‌های کوچک استفاده کنید

روش جمع كردن مو از روی فرش

این پرزگیرها می‌توانند برای تمیز کردن چیزی بیشتر از پرز استفاده شوند. پرزگیر لباس خود را بردارید و روی لایه‌ی بیرونی بکشید تا قسمت چسبناک جدید ظاهر شود. پرزگیر لباس را در قسمت‌های کوچکی از فرش حرکت دهید و تا جایی که امکانش وجود دارد، موی فرش را جمع کنید. زمانی که یک ورق پر شد، آن را عوض کنید و دوباره با یک ورق جدید فرش خود را تمیز کنید تا زمانی که کاملاً تمیز شود.

این همچنین یک روش عالی برای استفاده از مبلمان نرم مانند کاناپه‌ها به شمار می‌رود.

همچنین بخوانید: نحوه تميز كردن مبل با شامپو فرش 

فرش را با شانه‌ مخصوص حیوانات خانگی شانه بزنید

در صورتی که حیوان خانگی با موی زیادی دارید، به احتمال زیاد تعداد زیادی شانه‌ی مخصوص حیوانات خانگی دارید. شانه‌ی مخصوص حیوانات خانگی را بردارید – این بهترین گزینه برای جمع کردن موی حیوانات خانگی از روی فرش می‌باشد. شانه را بردارید و آن را به آرامی روی فرش بکشید. هر چند وقت یکبار بایستید تا موی فرش جمع شده را درون سطل زباله بیندازید.

شما می‌توانید شانه‌های مخصوص حیوانات خانگی را در اکثر پت شاپ‌ها تهیه کنید اما می‌توانند کمی گران باشند. اگر در حال حاضر چنین شانه‌ای ندارید، پس به احتمال زیاد این روش خوبی برای شما نخواهد بود.

سنگ پا را روی فرش بکشید

روش آسان برای جمع كردن مو از روی فرش

سطح سخت روی این نوع از سنگ پاها می‌تواند موی فرش را فوراً جمع کند. سنگ پا را بردارید و مطمئن شوید که کاملاً خشک باشد (اگر از آن قبلاً زیر دوش استفاده کرده باشید، اجازه دهید برای چند ساعت در هوای آزاد خشک شود). آن رابه ارامی روی فرش خرکت دهید تا موی فرش را جمع کنید. سپس، این موها را با دست جمع کنید و آن‌ها را در سطل زباله بیندازید.

در صورتی که سنگ پا بعد از اتمام کار هیچ مویی روی خود نداشته است، تنها کافی است آن را به خوبی بشویید وبعد دوباره در حمام قرار دهید.

از ورق خشک‌ کن یا درایر شیت استفاده کنید

این ورق‌ها را می‌توان روی لباس‌ها یا فرش استفاده کرد. ورش خشک‌کنی که در لباسشویی استفاده می‌کنید را بردارید و آن را روی فرش بزنید. تمام مویی که از فرش روی آن می‌چسبد را جمع کنید و سپس، آن را در سطل زباله بیندازید. زمانی که کارتان تمام شد، ورق خشک‌کن را همراه با موهای چسبیده به آن در سطل بیندازید.

ممکن است بخشی از برخی از ورق‌های خشک‌کن روی فرش باقی بماند؛ به خصوص، روی فرش‌های تیره‌تر. در صورتی که نگران این موضوع هستید، یک قسمت کوچک از فرش را انتخاب کنید و ورق را روی آن بمالید تا مطمئن شوید که آیا اثری از فرش روی آن باقی می‌ماند یا نه.

موی فرش را با استفاده از دستکش نظافت جمع کنید

این دستکش‌ها می‌توانند تمام موی حیوانات خانگی و فرش را بیرون بکشد. دستکش‌های نظافت در واقع دستکش‌های لاستیکی هستند که در قسمت کف دست و انگشتان دارای لاستیک نرم می‌باشند. در صورتی که یکی از این دستکش‌ها را دارید، آن را بپوشید و به آرامی دست خود را روی فرش بکشید. زمانی که دستکش پر از مو شد، موها را جمع کنید و در سطل زباله بیندازید.

زمانی که کارتان تمام شد، دستکش‌هایتان را خوب بشویید تا برای دفعه‌ی بعدی کاملاً تمیز باشند. شما می‌توانید این دستکش‌ها را با قیمت حدود 10 دلار از پت شاپ‌ها بخرید. در صورتی که حیوانات خانگی برمویی دارید، این دستکش‌ها احتمالاً ارزش صرف هزینه برای خرید را خواهند داشت.

برای تمیزکاری عمیق، بر روی فرش خود شامپو بزنید

فرش‌شوی‌ها دارای قدرت مکش هستند؛ در نتیجه، می توانید موی فرش را در کمترین زمان ممکن جمع کنید. در صورتی که فرش‌هایتان کمی چرک و کدر به نظر می‌رسند، مبلمان بزرگ خود را کنار بکشید و از فرش‌شوی برای تمیز کردن آن‌ها استفاده کنید. مخزن فرش‌شوی را از محلول شستشو پر کنید، آن را روش کنید و به آرامی روی فرش جلو و عقب ببرید. زمانی که تمام کف زمین را تمیز کردید، اجازه دهید تا فرش برای چند ساعت خشک شود و سپس، مبلمان را دوباره سر جای قبلی برگردانید.

شما می‌توانید فرش‌شوی را از مغازه‌های فروش لوازم خانگی بخرید یا حتی اجاره کنید.

11 روش ساده برای جمع کردن موهای روی فرش بدون جاروبرقی معرفی کردیم. سعی کنید فرش‌های خود را حداقل یکبار در هفته تمیز کنید. هر چه فرش‌ها را بیشتر تمیز کنید، تمیزکاری آن‌ها برای دفعه‌ی بعدی آسان‌تر خواهد بود و زمان کمتری را از شما می‌گیرد!

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.