خوردن اسپند برای لاغری شکم؛ آیا مفید است؟ چگونه آنرا مصرف کنیم؟

اسپند یا به زبان عامیه اسفند دارای خواص زیادی برای بدن انسان می باشد مهمترین آن ها خوردن اسپند برای لاغری شکم می باشد. در این صفحه قرار است نحوه خوردن اسفند برای لاغری و برخی خواص دیگر اسپند را توضیح دهیم.

اسپند به عنوان یکی از غذاهای سالم سرشار از آنتی اکسیدان شناخته می شود. علاوه بر اینکه دود کردن اسپند موجب از بین بردن چشم زخم می شود، خوردن اسپند برای لاغری شکم نیز یکی دیگر از جدیدترین مطالعاتی است که روی خواص اسپند انجام شده است. در ادامه نحوه مصرف اسپند برای لاغری شکم و همچنین برخی دیگر از خواص مهم اسپند را برای شما عزیزان آورده ایم.

طریقه مصرف اسپند برای لاغری شکم

برای کسانی که دچار چاقی شکم هستند و به فکر لاغری هستند، ساده ترین روش لاغری که همان خوردن اسپند برای لاغری شکم می باشد را به شما پیشنهاد می کنیم. توجه کنید که بهتر است اسپند خوراکی را برای این منظور استفاده کنید اما اگر در دسترس نبود، همان اسپند که دم می کنید نیز مفید است.

فقط کافیست روزی 3 دانه اسپند را با یک لیوان آب نوش جان کنید و بهترین زمان آن نیز اول صبح و با شکم ناشتا می باشد. همچنین می توانید 3 دانه یا حداکثر 1 قاشق مرباخوری اسپند برای لاغری بخورید. توجه کنید که مهترین نکته در خوردن اسپند برای لاغری شکم این است که حتما باید تا 40 روز اینکار را تکرار کنید و بیشتر از آن ادامه ندهید تا مضر نباشد زیرا ممکن است باعث مسمومیت شود. همچنین اسپند را نشویید و نوش جان کنید تا مؤثر واقع شود.

چرا خوردن اسپند برای لاغری خوبه

اسپند طبع گرم دارد و زمانی که اسپند می خورید، این دانه مفید و گرم وارد بدن شده و موجب برطرف شدن بلغم می شود و از این رو چربی های دور شکم و برخی نقاط دیگر بدن از بین میرود.

پیشنهاد می کنم طریقه مصرف بذر کتان برای لاغری شکم را در مینویسم دنبال کنید.

زمان خوردن اسپند برای لاغری
زمان خوردن اسپند برای لاغری

روش های دیگری نیز جهت خوردن اسپند برای لاغری وجود دارند که یکی از آن ها آسیاب کردن دانه اسپند و خوردن اسپند با آب می باشد. دیگر روش های خوردن اسفند برای لاغری شکم را نیز در ادامه بیان می کنیم :

جوشانده اسپند برای لاغری

می توانید اسپند را بجوشانید و به شکل نوشیدنی اسپند برای لاغری استفاده کنید.

  1. برای اینکه جوشانده اسپند برای لاغری تهیه کنید، در کتری کمی آب ریخته و روی حرارت ملایم قرار دهید تا بجوشد.
  2. سپس در قوری مقداری اسپند ریخته و آب جوشیده را روی آن می ریزیم و روی حرارت غیر مستقیم کتری قرار می دهیم.

دم کرده اسپند برای لاغری

جهت خوردن اسپند برای لاغری به شیوه دیگر لازم است دم کرده اسپند را نوش جان کنید.

مقداری آب را به همراه کمی اسپند در قوری بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید و بعد از اینکه تقریبا 5 دقیقه جوشید، نوش جان کنید.

همچنین بخوانید:

ورزش با کش پیلاتس برای لاغری شکم و پهلو

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.