تاثیرات شکرگزاری بر روی زندگی | چگونه شکرگزاری کنیم؟

از قدیم گفته اند شکر نعمت نعمتت افزون کند، کفر نعمت از کفت بیرون کند. همین ضرب المثل گویای همه چیز است و نشان میدهد که شکرگزاری و تشکر از نعمت ها تا چه اندازه اهمیت دارد. همه آدم ها با هر مذهب و عقایدی با تشکر و شکرگزاری آرامش خاصی به آن ها دست میدهد. منظورمان تنها تشکر از یکدیگر نیست بلکه این است که از خالق، کائنات، روزگار و… تشکر کنید تا تاثیر بسیار عالی آن را مشاهده کنید. حتما درباره تاثیر شکرگزاری بر ذهن، تاثیر شکرگزاری بر سلامتی، تاثیر شکرگزاری در قانون جذب و … شنیده اید. در این پست قصد داریم تاثیرات شکرگزاری بر روی زندگی را توضیح دهیم و بگوییم که چگونه شکرگزاری را هر روزه آغاز کنید.

تاثیرات شکرگزاری بر زندگی

در طول روز اتفاقات زیاد و جدیدی رخ میدهد اما متاسفانه و یا خوشبختانه اصلا به آن ها توجه نمی کنیم. این اتفاقات و دیدار ها که میتواند روزمره اتفاق بیافتد شاید برایمان زیاد مسئله مهمی نباشد و قدر آن را ندانیم اما با گذشت زمان و یا از دست دادن همان اتفاق های همیشه تکراری دلمان تنگ میشود و متوجه ارزش آن ها میشویم.

پس قبل از اینکه دیر شود شروع به شکرگزاری کنید. نگران نباشید در این پست توضیح خواهیم داد که چگونه شکرگزار باشید و چگونه متن شکرگزاری از نعمت های خداوند را بنویسیم.

عکس نوشته و متن تشکر از خدا برای استوری و کپشن اینستاگرام

زمانی که شما شروع به تشکر می کنید و متن سپاسگزاری می نویسید و یا به زبان می آورید از لحاظ روحی و روانی به آرامش خاطر میرسید. حال شما فرض کنید که شکرگزاری و سپاسگزاری از خدا به صورت یک عادت تبدیل شود و شما هر روزه از خدا و کائنات تشکر کنید، چه اتفاقی رخ میدهد؟

قدردانی و تشکر از خدا علاوه بر اینکه حس خوبی به فرد میدهد، کمک می کند تا نکات مثبت و خوبی برای زندگی خود پیدا کند و به دنبال آن ها باشد. شما با نوشتن یا گفتن هر شکرگزاری و تشکر از خدا و کائنات به صورت روزانه خود را به گشتن و پیدا کردن نکات مثبت وا میدارید.

چگونه شکرگزاری کنیم؟

سپاسگزاری
سپاسگزاری

شاید از خود بپرسید که چگونه باید شکر گزاری را انجام دهم؟ برای اینکه تشکر کنید و شکرگزاری کنید کافی است که یک دفتر زیبا داشته باشید، منظور از زیبا این است که به شما حس خوب هدیه دهید و شما هربار با نگاه کردن و یا برداشتن آن دفتر حس خوبی داشته باشید.

زمانی که یک دفتر انتخاب کردید، با تاریخ گذاری به صورت روزانه شروع به نوشتن کنید. خود را ملزم بدانید که هر شب یا هر روز صبح قبل از هر کاری شروع به نوشتن کنید. اجازه دهید هر چه داخل فکرتان است بر روی کاغذ نوشته شود. شاید البته کمی غر و یا ناراحتی داخل آن باشد، مهم نیست چرا که کاملا طبیعی است.

شروع کنید به نوشتن، بعد از 3 الی 4 خط خود را ملزم بدانید که یک صفحه کامل باید شکرگزاری بنویسم و از خدا بابت نعمت هایش تشکر کنم.

۳۰ جمله و متن زیبا برای تشکر از کار خیر و خداپسندانه

حتما دارید به این فکر می کنید که از چه چیزی تشکر کنم؟ چیزی را به خاطر نمی آورم، شما قرار است یک دفتر شکرگزاری داشته باشید تا بتوانید در آن خدا را سپاس بگویید و از تمامی نعمت هایی که به شما داده است تشکر کنید. قرار نیست کسی این دفتر را بخواند، پس راحت و آسوده باشید.

نحوه شکرگزاری از خدا

نحوه شکرگزاری از خدا
نحوه شکرگزاری از خدا

در ادامه مراحل نحوه شکرگزاری از خدا را توضیح خواهیم داد و نکات مهم را برمیشماریم.

 • یک دفتر زیبا تهیه کنید که از آن حس خوب به دست بیاورید.
 • تاریخ بزنید که هر روز شکرگزاری بنویسید.
 • شروع به نوشتن و قدردانی کنید.
 • سعی کنید بهترین جمله تشکر و قدردانی را در دفتر خود بگنجانید.
 • به خود اجبار کنید که یک صفحه کامل به نکات مثبت و خوب فکر کنید.
 • خودتان را گول نزنید و تا میتوانید ریز بنویسید تا فرصت بیشتری برای قدردانی داشته باشید.
 • زمان نوشتن شکرگزاری، اول صبح و یا آخر شب است. 
 • خط آخر هر صفحه ها را با نکات عالی و تشکر از خودتان به پایان برسانید.

متن شکرگزاری از نعمت های خداوند

تاثیرات شکرگزاری بر روی زندگی5
تاثیرات شکرگزاری بر روی زندگی5

برای اینکه کمکی کرده باشیم به شما عزیزان که بتوانید به صورت روزمره شکرگزاری کنید، متن سپاسگزاری آماده کرده ایم تا بتوانید کلامتان را این گونه آغاز کنید.

 1. یک روز دیگر هم گذشت و من متوجه شدم که زندگی چه قدر زیبا است و من چه قدر خوشبختم که فرصت دیگری داشتم تا …..
 2. یک روز بیشتر و یک فرصت بیشتر برای قدردانی از نعمت ها و خوبی های جهان…..
 3. امروز عزیزم را از دست دادم و غم بسیار بزرگی است اما متوجه شدم که زندگی ارزش این همه حرص خوردن را ندارد پس…..
 4. اینکه بار دیگر میتوانم اطرافم را ببینم متشکرم، ممنونم که چشمانم میتوانند زیبایی ها را و نعمت ها را ببینند.
 5. نفس کشیدن عادی به  نظر میرسد اما من میخواهم از خدا و کائنات تشکر کنم که فرصت دیگری به من داده اند تا بتوانم یک روز بیشتر نفس بکشم.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.