۶ روش برای از بین بردن بوی بد لیوان شیشه ای ( نحوه ی رفع بوی بد لیوان شیشه ای)

روش های از بین بردن بوی بد لیوان شیشه ای

گاهی اوقات لیوان های شیشه ای با استفاده مکرر بوی بدی می گیرند، روش هایی برای از بین بردن بوی بد لیوان شیشه ای به شما ارائه می شود.

شاید همه ی ما این تجربه را داشته باشیم که وقتی می خواهیم با لیوان شیشه ای آب بخوریم، لیوان بوی بدی بدهد که حس ناخوشایندی را به انسان منتقل می کند. لیوان های شیشه ای معمولا سریع بوی بد را جذب کرده و بوی بد روی لیوان باقی می ماند. پس بهتر است بعد از هر بار استفاده از لیوان شیشه ای به خوبی آن ها را بشویید، اما اگر بوی بدی باقی ماند روش های خانگی وجود دارد که به وسیله آن می توانید بوی بد لیوان شیشه ای را رفع کنید. در این پست از بخش خانه داری مینویسم نحوه از بین بردن بوی بد لیوان شیشه ای به شما ارائه می شود.

روش هایی برای رفع بوی بد لیوان شیشه ای

اگر بعد از خوردن برخی مواد غذایی مانند مرغ و ماهی، با لیوان شیشه ای آب بنوشید، ممکن است بوی ناخوشایندی روی لیوان شیشه ای باقی بماند. برای رفع این بوی ناخوشانید از روی لیوان می توانید یکی از روش های زیر را انجام دهید.

1. سرکه سفید برای از بین بردن بوی بد لیوان شیشه ای

سرکه سفید برای از بین بردن بوی بد لیوان شیشه ای نیز کاربرد دارد. درون یک ظرف بزرگ یک لیوان سرکه سفید بریزید و ظرف را با آب گرم پر کنید. سپس لیوان خهای شیشه ای را درون آب گرم و سرکه سفید به مدت 30 دقیقه قرار دهید. بعد لیوان های شیشه ای را به خوبی بشویید.

2. رفع بوی بد لیوان شیشه ای با پودر خردل

یکی دیگر از روش های از بین بردن بوی بد لیوان شیشه ای استفاده از پودر خردل می باشد. بدین گونه که یک قاشق چای خوری را با مقداری آب گرم مخلوط کنید و آن را درون لیوان شیشه ای بریزید و تکان دهید، سچس لیوان خها را شست و شو دهید.

3. برطرف کردن بوی بد لیوان شیشه ای با نور خورشید 

یکی از عوامل طبیعی از بردن بوی بد لیوان شیشه ای، نور خورشید می باشد. لیوارن شیشه ای که بوی بد می دهد را در هوای آزاد و زیر نور خورشید قرار دهید تا بوی بد آن رفع شود.

4. جوش شیرین برای از بین بردن بوی بد لیوان شیشه ای

روش دیگر برای از بین بردن بوی بد لیوان شیشه ای، جوش شیرین می باشد. سینک را از آب گرم پر کنید و مقداری جوش شیرین به آن اضافه کنید، سپس لیوان های شیشه ای را درون ترکیب آب و جوش شیرین به مدت 30 قرار دهید، بعد لیوان ها را به خوبی بشویید.

5. روش از بین بردن بوی بد لیوان شیشه ای با آب لیو

آب لیمو به دلیل اسیدی بودن، بهترین روش برای از بین بردن بوی بد لیوان شیشه ای می باشد. مقداری آب لیمو را درون لیوان شیشه ای ریخته و آن را تکان دهید، سپس لیوان را به خوبی بشویید.

6. گوجه فرنگی برای از بین بردن بوی بد لیوان شیشه ای

برای از بین بردن بوی بد لیوان شیشه ای می توانید از آب گوجه فرنگی استفاده کنید. مقداری آب گوجه را گرفته و یک دستمال یا اسکاج را به آب گوجه فرنگی آغشسته کنید و روی لسوان شیشه ای بمالید و بعد از حدود 15 دقیقه لیوان را تمیز بشویید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.