نحوه از بین بردن بوی بد ظروف تفلون | ۷ روش رفع بوی بد ظروف تفلون

روش برای رفع بوی بد ظروف تفلون

برخی از مواد غذایی بوی بدی را روی ظروف تفلون به جا می گذارند که بسیار ناخوشایند می باشد. در این مقاله نحوه از بین بردن بوی بد ظروف تفلون ارائه می شود.

معمولا مواد غذایی مانند ماهی، مرغ و …. بوی زهم و بدی دارند و وقتی درون ظرف تلفون این غذا ها را طبخ می کنید، ممکن است بوی نامطبوع ناشی از آن ها باقی بماند. این بوی بد واقعا آزار دهنده می باشد و وقتی از آن ظرف مجدد می خواهید استفاده کنید، حس بدی به شما دست می دهد. در این پست از بخش خانه داری، نحوه از بین بردن بوی بد ظروف تفلون به شما همراهان سایت مینویسم ارائه می شود.

چگونه بوی بد ظروف تفلون را از بین ببریم؟

بهتر است بعد از هر بار غذا درست کردن، ظروف تلفون خود را به خوبی بشویید تا تمیز باشند. اما گاهی ممکن است بوی بد ظروف از بین نرود، اگر ظروف تفلون منزلتان بوی بدی گرفته است، می توانید با روش هایی که در زیر آن ها را نام می بریم، بوی بد ظروف تفلون را از بین ببرید.

1. جوش شیرین برای از بین بردن بوی بد ظروف تفلون

یکی از راه ها برای از بین بردن بوی بد ظروف تفلون استفاده از جوش شیرین است. مقداری از جوش شیرین را روی ظروف تفلون که بوی بدی می دهد، بریزید و با یک دستمال مرطوب کل ظرف را تمیز کنید. با این کار هم بوی بد ظرف و هم لکه های ظروف تفلون از بین می رود.

همچنین می توانید جوش شیرین و آب گرم را داخل ظرف تفلون ریخته و از شب تا صبح بگذارید داخل ظرف باقی بماند، و بعد از این تایم، ظرف را با مایع ظرفشویی به خوبی بشویید.

روش دیگر استفاده از جوش شیرین بدین گونه می باشد که، سینک را از جوش شیرین، آب گرم و مایع ظرفشویی پر کنید و ظروف تفلون را به مدت نیم ساعت درون سینک قرار دهید. بعد از نیم ساعت ظروف را با آب بشویید.

2. آب گوجه فرنگی برای رفع بوی بد ظرف تفلون

آب گوجه فرنگی می تواند بوی بد را از ظروف از بین ببرد. سینک را پر از آب کنید و یک لیوان آب گوجه فرنگی به آن اضافه کنید، ظروف تفلون را یک ربع درون سینک قرار دهید، و بعد با مایع ظرفشویی آن را شست و شو دهید و در نهایت آبکشی کنید.

3. از بین بردن بوی بد ظروف تفلون با لیمو 

لیمو نیز سرشار از اسید سیتریک می باشد که یک پاکننده قوی بو است، بنابراین استفاده از لیمو نیز می‌ تواند کار شما را برای از بین بردن بوی نامطبوع ظروف تفلون راحت کند. برای این کار یک لیمو را از وسط دو قسمت کنید و آن را بر روی سطح ظرف خود بکشید. و در نهایت ظرف تفلون را آبکشی کنید.

4. نحوه برطرف کردن بوی بد ظف های تفلون با سرکه سفید

یکی از راه های ساده برای از بین بردن بوی بد ظروف تفلون استفاده از سرکه سفید می باشد. بنابراین ظرف تفلون خود را از سرکه سفید و آب سرد پر کنید و از شب تا صبح بگذارید، باقی بماند. سپس ظرف تفلون را با مایع ظرفشویی شست وشو دهید.

5. قهوه برای از بردن بوی بد ظروف تفلون

قهوه یکی از قوی ترین از بین برنده های بوی بد می باشد و به راختی بوی بد را رفع می کند.

مقداری پودر قهوه را درون ظرف تفلون ریخته و اجازه دهید حدود 2 روز باقی بماند و بعد از دو روز ظرف را بشویید.

6. روش از بین بوی نامطبوع ظروف تفلون با ذغال 

ذغال قابلیت جذب بو را دارد، به همین منظور می توانید درون ظروف تفلونی که بوی بد دارند تعدادی ذغال چوب بدون مواد افزودنی قرار دهید و درب آن را بگذارید و حدود 2 شب اجازه دهید باقی بماند. سپس ظروف تفلون را با مایع ظرفشویی بشویید.

7. عصاره وانیل برای خوشبو کردن ظرف های تفلونی

عصاره وانیل نیز راه‌ حل مناسبی برای از بین بردن بوی بد ظروف تفلون است. ظرف را از آب سرد پر کنید و بعد از آن دو تا سه قطره عصاره وانیل به آن اضافه کنید. سپس اجازه دهید یک شب این عصاره داخل ظرف باقی بماند در ظرف را باز کرده محلول را خالی کنید و سپس با یک دستمال مرطوب که به آن چند قطره وانیل اضافه شده تمیز کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.