از بین بردن بوی پیاز از دست با ۶ روش ساده

راه های از بین بردن بوی پیاز از دست

برای از بین بردن بوی پیاز از دستها در این پست به شما خواهیم گفت برای از بین بردن بوی پیاز از دست چه باید کرد.

آیا بعد از پوست کندن و خرد کردن پیاز، با وجود شستن دست ها، ساعت ها و حتی روزها بوی پیار را در دستان خود احساس میکنید؟ کار کردن با پیاز هنگام آشپزی می تواند بوی طولانی مدت روی دستان شما و خانه شما باقی بگذارد. روشهایی وجود دارد که می توانید برای از بین بردن بوی پیاز از دست خود از آنها پیروی کنید. در این مطلب ما روش هایی برای از بین بردن بوی پیاز از دست را به شما آموزش می دهیم.

برای از بین بردن بوی پیاز از دست چه باید کرد؟

مثل همیشه پیشگیری بهتر از درمان است پس بهتر است کاری کنید که دست هایتان بوی پیاز نگیرد استفاده از دستکش هنگام کار با پیاز بهترین روش برای جلوگیری از بو گرفتن دست هاست اما معمولا این کار هم مانع نفوذ بوی پیاز به دست ها نمی شود به خصوص اگر برای مدت طولانی مشغول کار با پیاز باشید. در ادامه چند روش از بین بردن بوی پیاز از دست به شما معرفی می شود.

  • نمک

نمک را به دستان خود بمالید. یک کف دست پر از نمک درشت بگیرید. دستان خود را کمی با آب گرم خیس کنید. نمک را به نواحی که بو می دهند مالش دهید. سپس دستان خود را با آب گرم بشویید. این روش به از  بیرون بردن بوی بد از پوست شما کمک کند.
همچنین می توانید کمی آب لیمو به مخلوط اضافه کنید. این کار به کاهش بو کمک می کند.
این روش یک روش لایه برداری طبیعی است. دستان شما نه تنها بوی تازگی می دهند ، بلکه صاف و نرم تر نیز خواهند شد.

  •  جوش شیرین

دستان خود را با جوش شیرین تمیز کنید. جوش شیرین یکی از رایج ترین حذف کننده های بو است. حتی جوش شیرین به از بین بردن بوی بد در سراسر خانه کمک می کند. به عنوان مثال از جوش شیرین برای تمیز کردن فیلتر هود آشپزخانه و رفع بوی بد یخچال هم استفاده می شود. جوش شیرین را با مقدار کمی آب مخلوط کرده و یک خمیر تشکیل دهید. خمیر جوش شیرین را به دستان خود بمالید. دستان خود را خوب بشویید و خشک کنید.

  • پودر قهوه

دستان خود را با پودر قهوه بشویید. دستان خود را کمی خیس کنید. با پودر قهوه دستان خود را ماساژ دهید. دستان خود را بشویید و خشک کنید. این راه نه تنها می تواند بوی پیاز را کاهش دهد، بلکه دستان شما بوی خوبی مانند قهوه خواهد داشت. می توانید برای رفع بوی بد پیاز از روی دست ها از تفاله قهوه هم استفاده کنید اما تاثیر کمتری دارد.

  • سرکه

انگشتان خود را به سرکه بمالید. مقدار کمی سرکه مصرف کنید. آن را به پوست خود بمالید. دستان خود را زیر آب داغ بشویید و خشک کنید. اسید موجود در سرکه می تواند بوی بد دستان را از بین ببرد.
بعد از انجام این کار ، دستان شما ممکن است بوی سرکه بدهد. نکته خوب این است که برخلاف پیاز ، اگر دستان خود را با آب و صابون بشویید بوی سرکه خارج می شود.

برای از بین بردن بوی پیاز از دست چه باید کرد

 

  • پودر خردل

خردل خشک را روی دستان خود بمالید. خردل خشک را در کف دست خود بپاشید. ناحیه را مرطوب کنید ، آب را با خردل مخلوط کنید تا خمیر شود. آن را روی دستان خود بمالید. دستان خود را بشویید و خشک کنید. اجزای موجود در خردل می تواند به بیرون کشیدن بوی پیاز از دست شما کمک کند.

  • خمیر دندان

انگشتان خود را با خمیر دندان نعناع بپوشانید. خمیر دندان اغلب دارای جوش شیرین و سایر مواد ضد بو است. خمیر دندان بسیار شبیه به از بین بردن بوی بد دهان ناشی از پیاز کمک می کند ، همچنین می تواند بوهای دست را نیز از بین ببرد. یک قطعه خمیر دندان به اندازه یک نخود در کف دست خود قرار دهید. آن را به نواحی مختلف دستان خود که بوی پیاز گرفته اند بمالید. دستان خود را بشویید و خشک کنید.
مطمئن شوید که از نوع خمیر دندان خمیر سفید استفاده می کنید و نه از نوع ژل. خمیر دندان ژله ای دارای خواص مشابه نوع سفید نیست.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.