۸ روش برای از بین بردن بوی سیر ترشی از ظرف پلاستیکی و شیشه ای

ریختن ترشیجات در ظروف باعث می شود بوی سرکه و ترشی در آن باقی بماند به خصوص ترشی سیر که هم بوی سیر و بوی ترشی داخل ظرف باقی می ماند. اما برای از بین بردن بوی سیر ترشی از ظرف چه روش هایی وجود دارد؟ در این مقاله به شما کمک می کنیم با روش های خانگی بوی سیر ترشی را از ظرف های خود از بین ببرید. با آموزش از بین بردن بوی بد سیر ترشی از ظرف پلاستیکی و شیشه ای، با روش های گوناگون در خانه، با ما همراه باشید.

از ترفند های دیگر خانه داری می توان به نحوه از بین بردن لکه قابلمه سرامیکی اشاره کرد که در پست های قبل ارائه شده است.

ترفند هایی برای از بین بردن بوی سیر ترشی از ظرف

یکی از ظروفی که همه ی بو ها را به خود جذب می کنند، ظروف پلاستیکی می باشند که هم بو را جذب کرده و هم در طولانی مدت باعث ایجاد بوی بد درون ظرف می شود. بنابراین روش هایی برای از بین بردن بوی سیر ترشی از ظرف ها به شما ارائه می شود.

1. لیمو برای از بين بردن بوي سير ترشي از ظرف پلاستیکی:

مقداری آب لیمو و یا چند برش از لیموی تازه را درون ظرف پلاستیکی بریزید، زیرا اسیدی که لیمو دارد باعث رفع بوی بد می شود. سپس ظرف را بشویید و خشک کنید. این روش به خصوص برای از بین بردن بوی سیر ترشی از شیشه مناسب است.

2. گوجه فرنگی برای از بین بردن بوی سیر ترشی از ظرف:

ابتدا چند گوجه برداشته و به اندازه 1 لیوان آب گوجه ها را بگیرید، سپس یک اسفنج را به آب گوجه آغشته کنید و روی ظرف بمالید. اجازه دهید آب گوجه به مدت 15 دقیقه روی ظرف باقی بماند بعد آبکشی کنید.

اگر بعد از یک بار بوی سیر ترشی نرفت، مجدد این کار را تکرار کنید.

بخوانید: برای از بین بردن بوی وایتکس در گلو چه کنیم؟

3. از بین بردن بوی سیر ترشی از ظرف با ذغال:

تعدادی ذغال را درون ظرف حاوی سیر ترشی قرار دهید تا به مدت دو روز باقی بماند، که بوی بد ظرف را از بین ببرد. سپس ظرف را با آب گرم شسته و خشک کنید.

4. رفع بوی بد سیر ترشی ظروف با جوش شیرین:

ابتدا ظرفی که در آن سیر ترشی ریخته اید را با آب سرد بشویید. بعد آن ظرف را با آب گرم پر کنید و 1 قاشق غذا خوری جوش شیرین درون آن ریخته و در ظرف را بگذارید، اجازه دهید چند ساعت به همین شکل باقی بماند تا بوی سیر ترشی رفع شود. سپس ظرف را شسته و با دستمال خشک کنید.

5. از بین بردن بوی سیر ترشی از ظرف پلاستیکی با سرکه سفید:

ابتدا سینک را از آب ولرم پر کنید، سپس 2 استکان سرکه سفید درون سینک ریخته و ظرف های پلاستیکی را درون آن قرار دهیدتا سرکه سفید روی ظرف ها اثر بگذارد. بعد از 30 دقیقه ظرف ها را درآورید و آن ها را بشویید و با حوله خشک کنید.

6. استفاده از پودر قهوه برای از بین بردن بوی سیر ترشی از ظرف:

ابتدا ظرف را تمیز بشویید و آن را خشک کنید، سپس 1 قاشق چای خوری پودر قهوه را درون ظرف ریخته و درب آن را بگذارید و اجازه دهید به مدت دو روز باقی بماند.

قهوه باعث از بین رفتن بوی بد سیر ترشی از ظرف می شود.

همچنین بخوانید: مهم ترین کاربردهای تفاله قهوه

7. برطرف کردن بوی سیر ترشی از ظرف با وانیل:

ظرفی که در آن سیر ترشی بود را به خوبی بشویید و با آب سرد آن را پر کنید، بعد 1 قاشق مربا خوری وانیل درون آن ریخته و یک شب اجازه دهید بماند تا بوی نامطبوع را از بین ببرد.

سپس ظرف را بشویید، در این لحظه متوجه می شوید که دیگر ظرف بوی سیر ترشی نمی دهد.

8. نور آفتاب برای رفع بوی سیر ترشی از ظرف: 

در آخر یکی از روش های ساده برای از بین بردن بوی سیر ترشی از ظرف، نور آفتاب می باشد. به گونه ای که ظرف را زیر نور آفتاب به مدت یک روز قرار دهید تا بوی بد سیر ترشی از ظرف کاملا رفع شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.