بالا بردن اعتماد به نفس در ۲ دقیقه در موقعیت های سخت و کاهش استرس

چطور می توان در تنها 2 دقیقه اعتماد به نفس را بالا برد و استرس را کاهش داد  و مانند یک شخص با اعتماد به نفس بالا رفتار کرد. افزایش اعتماد به نفس در 2 دقیقه برای موقعیت هایی که برای ما مهم هستند بسیار می تواند به ما کمک کند تا سطح استرس و فشارهای روانی مان را کاهش دهیم. در ادامه تحقیقات دانشگاه هاروارد در رابطه با بالا بردن اعتماد به نفس در 2 دقیقه به وسیله زبان بدن را به شما تقدیم می کنیم. با ما همراه باشید.

«سعی کنید عملتان شما را به سمت یک طرز فکر جدید هدایت کند به جای اینکه طرز فکرتان عملتان را تغییر بدهد»

چگونه در 2 دقیقه اعتماد به نفس خود را افزایش دهیم؟

تحقیقات اخیر که در دانشگاه هاروارد انجام شده نشان می دهد که مدیران قدرتمند و تأثیر گذار علاوه بر اینکه نگرش های مشترکی دارند، سطح هورمان های یکسانی هم دارند. مدیران قدرتمند و افراد با اعتماد به نفس بالا دارای سطح بالایی از هورمون تستسترون و سطح پایینی از هورمون کورتیزول هستند.

افزایش اعتماد به نفس در 2 دقیقه با زبان بدنتستسترون هورمون اعتماد به نفس است و سطح بالای آن در مردان و زنان باعث افزایش اعتماد به نفس می شود. برعکس آن هورمون کورتیزول است که هرچه پایین تر باشد باعث می شود اضطراب کمتری داشته باشیم و با استرس ها بهتر مقابله کنیم.

هرچه تستسترون بالاتر و کورتیزول پایین تر باشد شما به لحاظ بیولوژیکی جسورتر، مطمئن تر و آرام تر خواهید بود و از عهده شرایط مهم و پر فشار که استرس زیادی دارید بهتر بر خواهید آمد.

نکته مهم اینه که تستسترون و کورتیزول هورمون هایی هستند که در شرایط اجتماعی و محیطی متفاوت تغییر می کنند. حالا ببینیم ارتباط این موضوع با داشتن اعتماد به نفس بالا چیست؟

نقش زبان بدن روی هورمون های اعتماد به نفس

یکی از نشانه های فیزیکی که روی هورمون های تستسترون و کورتیزول تأثیر می گذارد زبان بدن است. شما با بهبود دادن زبان بدنتان می توانید سطح تستسترون را بالا و سطح کورتیزول را پایین بیاورید و به شکل جادویی اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.

امی گودی یک محقق دانشگاه هاروارد روی زبان بدن و تأثیر آن روی هورمون ها مطالعه می کند. تیم او ژست های مختلف بدن را به دو دسته ژست های نشان دهنده قدرت و ژست های نشان دهنده ضعف دسته بندی کردند. به طور کلی ژست های با قدرت بالا گشاده رو و آرام هستند و ژست های با قدرت پایین بسته و تدافعی می باشند.

 

بالا بردن اعتماد به نفس در 2 دقیقه: ژست های پرقدرت و ضعیفتحقیقات تیم گودی برای بررسی تأثیر ژست های بدن بر روی بالابردن اعتماد به نفس در 2 دقیقه به این شکل بود که ابتدا یک نمونه از بزاق تعدادی از افراد مختلف را در حالت عادی گرفتند سپس از این افراد خواستند که برای 2 دقیقه در حالت های با قدرت بالا و پایین قرار بگیرند و دوباه نمونه بزاق آن ها را جمع اوری کردند و میزان هورمون های تستسترون و کورتیزول را در این سه حالت بررسی کردند.

نتیجه تحقیق:

تأثیری که زبان بدن روی سطح هورمون ها می گذارد شگفت آور بود. قرار گرفتن در حالت های پرقدرت در 2 دقیقه توانسته بود سطح تستسترون را به اندازه 20 درصد افزایش و سطح کورتیزول را 25 درصد کاهش دهد!!

افزایش اعتماد به نفس با تغییر زبان بدن در 2 دقیقه

چگونه می توان این یافته هارا در زندگی عملی کرد؟ در عکس زیر ب نحوه ایستادن خانم کریستین لاگارده وزیر اقتصاد پیشین فانسه دقت کنید:

افزایش اعتماد به نفس در 2 دقیقه: طرز ایستادن افراد پرقدرت

به این ژست زن شگفت انگیز می گویند (Wonder Woman) که در آن باید کاملا صاف بایستید، سینه را جلو بدهید و دست ها را به پهلو بزنید.

هر روز صبح که بیدار می شوید در یک حالت پرقدرت به مدت 2 دقیقه بایستید و در حالی که چشمان خود را بسته اید در 3 شماره یک نفس عمیق بکشید و در شماره 4 آن را کانل بیرون بدهید. این حالت به شما کمک می کند یک مدیتیشن سریع برای بالا بردن اعتماد به نفس در 2 دقیقه داشته باشید. 120 ثانیه وقت گذاشتن برای اینکه اعتماد به نفستان را در ابتدای روز و در عرض دو دقیقه بالا ببرید ارزشش را دارد.

می توانید از این تکنیک برای آماده شدن در موقعیت های مهم استفاده کنید و استرس رو کاهش و اعتماد به نفس را افزایش بدهید.

اگر چند دقیقه قبل از مصاحبه، جلسه یا هر موقعیت استرس زای دیگر 2 دقیقه صرف طرز ایستادنتون بکنید و یک ژست پرقدرت بگیرید، مثلاً دست هاتون رو به پهلو بذارید، چونه خود را بالا بگیرید، سینه را جلو بدهید باعث میشود سطح تستسترون شما بالا رفته و اعتماد به نفس شما افزایش پیدا کند.

در پایان این را بدانید که:

«رفتار و احساسات شما به شدت به هم گره خورده اند و قدرتمندترین رهبرها به شکل خاصی فکر نمی کنند بلکه فقط خودشان را به شکل خاصی نشان می دهند.»

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. ایرانی می گوید

    سلام وقتتون بخیر
    ریپورتاژ هم قرار میدید؟ اگه قرار میدید لطف کنید هزینه و شرایط رو ارسال کنید.
    سپاس فراوان.