دستگاه قهوه اسپرسو | قیمت به همراه مدل های برتر

 

بهترین دستگاه اسپرسو ساز خانگی | قیمت دستگاه قهوه ساز خانگی

اسپرسو ساز Mr. Coffee Cafe Barista Espresso

قیمت این دستگاه (مستر کافی) در سایت های خارجی $129.59 میباشد و 63% امتیاز عالی را به این دستگاه داده اند و رضایت +80% از این دستگاه بوده است .

 

اسپرسو ساز Breville BES870XL Barista Express Espresso Machine

 

قیمت این دستگاه (باریستا) تمام اتوماتیک در سایت های خارجی $599 میباشد و 72% امتیاز عالی را به این دستگاه داده اند و رضایت +90% از این دستگاه بوده است .

 

اسپرسو ساز خانگی Aicok

قیمت این دستگاه (Aicok) در سایت های خارجی $400 میباشد و 88% امتیاز عالی را به این دستگاه داده اند و رضایت +95% از این دستگاه بوده است .

 

اسپرسو ساز خانگی De’Longhi EC155 15 BAR Pump

قیمت این دستگاه (De’Longhi EC155) در سایت های خارجی $58 میباشد و 50% امتیاز عالی را به این دستگاه داده اند و رضایت +60% از این دستگاه بوده است .

 

ویدیو آموزشی طرز کار با دستگاه اسپرسو | نحوه درست كردن قهوه اسپرسو با دستگاه

 

فاکتورهای مختلفی برای ساخت اسپرسو وجود دارد. حرارت آب فشار, آب, فشردگی و اندازه قهوه آسیاب شده درون مخزن فاکتورهای اصلی در میان پروسه ساخت است. اسپرسوساز حرفه ای یا باریستا همگی این فاکتورها را کنترل می کند تا نتیجه اسپرسو حرفه ای شود بگذارید با اولین فاکتور یا متغیر آغاز کنیم .

اسپرسو ساز خانگی

ماشین اسپرسو ساده: برای عبور از بین قهوه ساده ترین نوع ماشین اسپرسوساز از فشار آب داغ درون لوله مسود شده استفاده می کند. این نوع ماشین ها قیمت اندکی دارند و به راحتی می توان از آن در یک سفر اردویی یک روزه استفاده کرد. ماشین اسپرسو پیچیده: در این نوع ماشین , قهوه در یک لوله فلزی مجتمع شده که به یک لوله منتهی به مخزن متصل است. مقدار کمی آب در مخزن قرار می گیرد که با فشار بخار آن اسپرسو تهیه می شود. وقتی آب بر روی آتش گرم می شود فشار داخل لوله شکل می گیرد و تنها راه فرار آن به سمت بالای لوله است بنابراین قهوه که در بالای لوله قرار دارد بر سر راه این بخار با فشار قرار می گیرد. چون یک سمت لوله درون آب قرار دارد بخار آب تنها راهی که در پیش رو دارد به سمت خارج لوله و در بالای ان است. عیب این دستگاه این است که فشار بخار به حرارت آب بستگی دارد. حرارت باید به حدی بالا باشد که بتاند بخار را به بیرون هدایت کند. به همین دلیل ماشین های اسپرسو ساز خانگی از یک پمپ استفاده میکنند.

 

اسپرسو ساز خانگی

ماشین های اسپرسوساز پمپ دار: این ماشین ها کمی پیچیده هستند ولی کار با آنها راحت است مخزن: آب سرد برای ماشین اسپرسو در آن مخزن قرار می گیرد. این مخزن قابل جابجایی است پمپ: این پمپ آب را با فشار از مخزن به محفظه حرارتی هدایت می کند. محفظه حرارتی: این محقظه فلزی و دارای المنت های برقی حرارتی ر زیر خود است. این المنت به صورت سیم پیچ هستند و بسیار مشابه به ماشین پمپ عمل می کنند. محفظه دارای یک دریچه یک طرفه می باشد که آب را به درون محفظه می کشاند و راه برگشتی ندارد. فیلتر قهوه: محفظه ای برای نگهداری قهوه است و در داخل آن یک صافی قابل برداشتن قرار دارد که قهوه بر روی ان فشرده می شود. در پایین محفظه 2 خروجی کوچک برای خارج شدن مایع اسپرسو تعبیه شده است. لوله بخار: برای گرم کردن و تزریق شیر به درون اسپرسوهای مختلف است. این بخش بین لوله های حرارتی قرار دارد. وقتی شخص این دریچه را به حالت بخار قرار می دهد بخار به درون شیر دمیده می شود   کنترل پنل: این پنل شامل کلید خاموش و روشن, چراغ نشانگر و یک دریچه کنترل است. یک چراغ نماینده وضعیت ماشین به حالت روشن است و دیگری نشان دهنده آماده شدن حرارت در محفظه حرارتی است. دریچه کنترل برای انتقال آب به محفظه قهوه یا بخار از دریچه بخار است. این دریچه کنترل شامل 2 سوییچ کوچک برای کنترل پمپ و المنت حرارتی است آماده کردن یک شات اسپرسو: تصور کنید که ماشین آماده است و شما با روشن کردن آن منتظر گرم شدن آن و روشن شدن چراغ هیتر هستید که نشان می دهد آب به حرارت مناسب رسیده است (زیر حرارت جوش) سپس قهوه را درون محفظه مربوطه ریخته و دو فنجان کوچک را زیر هر خروجی قرار می دهید. سپس دریچه کنترل را در حالت اسپرسو قرار می دهید. این عمل باعث فعال شدن پمپ می شود که فشار محفظه حرارتی و آب گرم را به 15 اتمسفر می رساند(220 psi) این کار منتهی به عبور آب داغ از درون محفظه قهوه و به خارج از دریچه ها درون فنجان می شود. پس از پر شدن فنجان ها شما باید سوییچ را در حالت وسط قرار داده فرض می کنیم که می خواهیم مقداری شیر نیز به فنجان خود اضافه کنید به این منظور یعنی برای تهیه کافه لاته مقداری شیر سرد را درون ظرفی مخصوص زیر دریچه بخار قرار می دهید که درون محفظه منتقل می شود و شما دریچه بخار را نمی بینید. سپس دریچه کنترل را در حالت بخار قرار داده در این زمان بخار با فشار از طریق خروجی بخار به درون شیر دمیده شده واگر خروجی بخار را به درون شیر بگذارید کف تولید می کند .

 

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.