انشا درباره پاییز با مقدمه و بدنه و نتیجه برای پایه های ابتدایی

انشا در مورد پاییز و روزهای پاییزی

پاییز فصل عاشقی، فصل روزهای بارانی، فصل درختان رنگی جذاب و خاص و فصل زیبایی ها و نعمت های رنگارنگ خداوند می باشد. در این مقاله چند انشا درباره پاییز گردآوری شده است.

پاییز زیبا با درختان رنگی اش و روز های بارانی اش، برای برخی افراد بسیار دلگیر و خسته کننده می باشد و برای برخی هم بسیار دلنشین و جذاب می باشد و آن ها از روز های سرد و بارانی پاییز نهایت لذت را می برند. وقتی پاییز از راه می رسد، برگ های زرد و نارنجی درختان، بوی برگ و خاک، همه نشانه هایی از وجود بی کران خداوند می باشد که در هر فصل زیبایی های جذاب را در اختیار انسان ها قرار می دهد، به خصوص فصل پاییز با رنگ های جذاب و دیدنی که به انسان انگیزه ی بسیار می دهد. در این پست تعدادی انشا درباره پاییز به شما ارائه می شود، با ما همراه باشید.

مجموعه انشا در مورد پاییز

تعدادی انشا در موضوع های مختلف در رابطه با پاییز در زیر آورده ایم که بسیار جذاب و خواندنی می باشد. سعی شده انشا درباره پاییز با رعایت مراحل نوشتن ارائه شود.

انشا در مورد پاییز روستا

پاییز وفادار ترین فصل خداست، حافظه ی خیس کوچه های روستا را همیشه همراهی می کند. لعنتی، هی می بارد و می بارد، و هر سال عاشق تر از گذشته هایش، گونه های سرخ درختان روستا را می بوسد و لرزه می اندازد به اندام درختان و چقدر دلتنگ می شوند برگ های عاشق برای لمس تن زمین که گاهی افتادن نتیجه ی عشق است.!

وقتی کم کم روز های پاییزی رو به سردی می روند و باران های پاییزی شروع می شوند، کوچه های خاکی روستا، گل می شوند و راه رفتن را سخت می کند. اما باز هم اهالی روستا به باغ های خود سر می زنند و کار های خود را انجام می دهند.

روز های بارانی و سرد پاییز که در حال سپری شدن است، برگ های سبز درختان روستا به زرد و نارنجی و قهوه ای تغییر رنگ داده و یک فضای رویایی و زیبا از روستا قابل مشاهده می باشد.

وقتی به درخت های داخل حیاط خانه ی روستایی نگاه می کنم و انواع رنگ های زیبا را روی برگ درختان می بینم، بیشتر از قبل به عظمت خداوند پی می برم و بیشتر عاشقش می شوم. خدایا شکرت بابت اینهمه زیبایی و رنگ های خاص در خلقتت، خدایا شکرت بابت این نعمت های جذاب و خوشگل که در اختیار ما قرار داده ای!

پاییز همان فصل دل‌ انگیزی اسـت که گاه رویایی‌ اش می خوانند، همان فصلی کـه میتوانی در آن ساعت‌ ها از پنجره‌ اتاق بـه درخت درون حیاط خانه نگاه کنی و خسته نشوی! پاییز همان دل انگیزانه‌ اي‌ اسـت کـه گاه هوس می کني زیر بارانش بی روسری در کوچه قدم بزنی تا موهایت خیس شوند!

همه از دلگیر بودن روز های پاییز حرف می زنند، اما روزهای پاییزی در روستا با برگ های رنگارنگ درختان بسیار دلنشین و زیبا می باشد.

وقتی در صبح پاییزی بیدار می شوی و زیر باران پاییزی و در کوچه های گلی روستا که پر از برگ های ریخته شده از درختان می باشد، به سمت مدرسه حرکت می کنی، آن صدای خش خش برگ ها، خنکی بادی که صورت خواب آلود را نوازش می کند، لحظه های بسیار خاصی می باشد.

پاییز را هم می توان زیبا دید نگو خزان است، اتفاقات هم حکمت خاص خود را دارند. همانطور که شاخه های خشک مجموع صدای دل نشین قدم هایمان را می سازندt خش خش برگ ها هم زیباست اگر بخواهیم!

به نظر من روزهای پاییزی زمانی دلگیر می شود که تمام برگ های رنگی و جذاب درختان بر روز زمین ریخته می شوند و درختان دیگر جامه ای بر تن ندارند، و کم کم روز های پاییزی جای خود را به زمستان سرد و برفی می دهند!

انشا درباره پاییز رنگارنگ

مقدمه:

به نام خداوند خالق رنگ ها. خداوندی که نامش آرامش بخش است و آفریده هایش زیبا. می خواهم درباره پاییز رنگارنگ و زیبا انشا بنویسم.

بدنه:

چرا به فصل پاییز می گویند پاییز رنگارنگ. همه ما می دانیم چرا چون برگ درختان که تا قبل از آمدن فصل پاییز سبز رنگ بودن کم کم تغییر رنگ داده و زرد و نارنجی و قرمز می شوند. فصل پاییز فصل میوه های رنگارنگ هم هست. انار قرمز، نارنگی نارنجی، خرمالوی خوشرنگ، انگورهای رنگی سبز و بنفش، سیب زرد و سرخ و سبز و …..

روزهای پاییزی کوتاه و سرد هستند و بعضی روزها باران می بارد. البته بعضی سال ها در اواسط پاییز برف هم می بارد و رنگ سفید را به پاییز رنگارنگ اضافه می کند. فصل پاییز یک ویژگی خاص هم دارد و آن شروع مدارس در فصل پاییز است.

نتیجه:

همه فصل های خدا رنگی و زیبا هستند اما تنوع رنگ ها در پاییز بیشتر است به همین دلیل پاییز را پاییز رنگارنگ می نامند.

انشا درباره پاییز را توصیف کنید

پاییز یکی از چهار فصل اصلی سال است. مهر، آبان و آذر ماه های فصل پاییز هستند. هر فصلی از سال ویژگی های منحصر به فرد و زیبایی دارد. پاییز یکی از زیباترین فصل هاست. فصل بارون و صدای نم نم بارون. فصل رنگی شدن برگ درختان. زرد و قرمز و نارنجی. در این فصل برگ درختان شروع به ریزش میکنه.

در پاییز همه چیز از سبز به زرد تبدیل می شود. رنگ درختان و علف ها زرد می شود و برگ های ریخته شده روی زمین را می پوشانند. پاییز زیبایی منحصر به فرد خود را دارد.

حیوانات در این فصل شروع به آماده شدن برای زمستان می کنند. برخی از پرندگان مانند فاخته به مناطق گرمتر مهاجرت می کنند. حیوانات کوچک مانند سنجاب و موش شروع به ذخیره غذا می کنند. در زمستان ها از سوراخ های خود بیرون نمی آیند و فقط غذای ذخیره شده را می خورند. حیواناتی مانند خرس ها، لاک پشت ها و غیره مکانی گرم پیدا می کنند که بتوانند در زمستان در آنجا به خواب زمستانی بپردازند.

فصل پاییز فصل بسیار خوبی برای پرورش سبزیجات و میوه ها است. هویج، گل کلم، لوبیا، سیب، انگور، پرتقال هدایای این فصل هستند. در ایران پاییز یعنی فصل میوه های خوشمزه مثل نارنگی، خرمالو و انار. پاییز یعنی زیبایی، هوای خوب و آرامش.نشستن کنار خانواده و خوردن یک چای داغ و لذت بردن از نم نم بارون.

این فصل چهره کاملاً جدیدی از طبیعت را نشان می دهد. هوای این فصل را همه دوست دارند چون معتدل است. فصل پاییز به ما یاد میدهد که حتی اگر برگ ها بریزند، روزی برگ های جدید جایگزین میشوند.

انشا درباره پاییز را دوست دارم زیرا

من همه فصل ها را دوست دارم اما برای دوست داشتن هر فصل دلیل خاصی هم دارم. مثلا بهار را به خاطر هوای خوب و تازه دوست دارم. فصل زمستان را به خاطر برف و لباس های زمستانی دوست دارم. فصل تابستان را به دلیل روزهای بلند که می توان از آن برای رفتن به تفریح استفاده کرد دوست دارم. اما شاید دلایل من برای دوست داشتن فصل پاییز بیشتر از فصل های دیگر باشد.

من پاییز را دوست دارم چون می توانم نارنگی بخورم. انقدر نارنگی را دوست دارم که همیشه منتظر آمدن پاییز هستم تا نارنگی های نارنجی و خوشمزه بخورم. پاییز را دوست دارم چون همه چیز رنگی است. در فصل بهار همه جا سبز است اما پاییز فصل رنگ هاست. رنگ آمیزی بیشتری در طبیعت وجود دارد. باران پاییزی را هم دوست دارم. یکی از لذت های فصل پاییز خوابیدن ظهرهاست. حتی اگر یک ساعت هم بخوابی انگار ساعت ها در خواب بوده ای.

همه فصل های خداوند زیبا هستند و هر کدام به شکلی خاص شده اند. اگر همه فصل ها پاییز بود حتما از آن خسته می شدیم. پس باید خدا را به خاطر تنوع فصل ها شکرگذار باشیم.

انشا درباره پاییز شاعرانه

پاییز زیبا، پاییز رنگارنگ، پاییز هفت رنگ باز هم آمده تا شاهد زیبایی هایش باشیم. از باران پاییزی لذت ببریم و روی برگ های پاییزی قدم برداریم و به صدای خش خش برگ ها گوش بدهیم. وقتی هم به آسمان نگاه می کنیم دسته های پرندگان را ببینیم که به صورت دسته جمعی در حال پرواز و کوچ به مناطق گرمسیری هستند. دلم برای پرنده ها می سوزد که خانه ثابتی ندارند اما مادرم می گوید آن ها از این که مدام در سفر هستند ناراحت نیستند و خدا ان ها را این طور خلق کرده است. فصل پاییز که می شود آدم دلش می خواهد به یک جای خلوت سفر کند و مدتی را در آنجا باشد تا بتواند دوباره به زندگی روزمره برگردد.

پاییز فصل زیبایی است اما نوعی غم در درون خودش دارد. شاید به خاطر همین است که شاعران پاییز را فصل عاشق شدن می دانند می گویند فصل پاییز برای آن هایی که خوشحال و عاشقند زیباترین فصل سال و برای آن هایی که غمی در دلشان دارند فصل بسیار غمگین و خسته کننده ای است. اما این قضیه در مورد همه فصل ها درست است. اگر آدم خوشحال باشد همه فصل ها زیبا هستند اما اگر ناراحت باشد چشمانش زیبایی ها را نمی بیند.

پس برای اینکه حالمان خوب باشد باید فکری به حال درونمان کنیم ان وقت همه چیز و همه فصل ها زیبا هستند.

انشا درباره فصل ها:

همچنین بخوانید:

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.