انشا درباره پاییز با مقدمه و نتیجه برای دانش آموزان پایه های ابتدایی

انشا در مورد پاییز و روزهای پاییزی

چند انشا درباره فصل پاییز و زیبایی های آن شامل انشا درمورد برگ های پاییزی، میوه های پاییزی، انشا قطعه ادبی درباره پاییز، انشا درباره پاییز کوتاه برای کمک به دانش آموزان در تمامی پایه های تحصیلی در اینجا گردآوری کرده ایم.

انشا درباره فصل پاییز و زیبایی هایش از جمله موضوعاتی است که در پایه های مختلف مدرسه برای تقویت مهارت نوشتن از دانش آموزان خواسته می شود، انشا با موضوع فصل پاییز می تواند انواع مختلفی داشته باشد مانند انشا درباره برگ های پاییزی، انشا درباره میوه های پاییزی، انشا قطعه ادبی درباره پاییز و انشا در مورد پاییز با مقدمه و نتیجه …. که ما در اینجا انشا با موضوع فصل پاییز که مناسب تمامی مقاطع تحصیلی و پایه ها باشد را در این مقاله از سایت مینویسم تهیه کردیم، با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

سعی شده انشا درباره پاییز با رعایت مراحل نوشتن ارائه شود.

انشا کوتاه در مورد فصل پاییز

شروع فصل پاییز همزمان با بازگشایی مدارس و ورود دانش آموزان به کلاس درس میباشد، این فصل رنگارنگ و زیبا شامل سه ماه مهر، آبان و آذر است. در پاییز رفته رفته برگ درختان از سبز به زرد و نارنجی تغییر می کند و روزها کوتاه تر می شود، باران پاییزی، هوای مطبوع و باد های خنک پاییزی، زیبایی های این فصل را دو چندان کرده است، فصل پاییز بخاطر رنگ و لعابش، خش خش برگ های زردی که زیر پا صدا می کند، باران پاییزی و بوی مطبوع زمین باران خورده از فصل های دوست داشتنی بسیاری از ماها میباشد.

انشا درباره حیاط مدرسه

انشا درباره برگ های پاییزی

وقتی صحبت از فصل پاییز می شود ما از این فصل به عنوان یک فصل رنگارنگ و جذاب یاد می کنیم، یکی از دلایل جذابیت فصل پاییز برگ های درختان است که در این فصل از رنگ سبز به رنگ زرد، قرمز و نارنجی درمی آیند. در واقع برگ هایی که در فصل بهار همه جا را سبز و با طروات کرده بود در فصل پاییز به یکباره تغییر رنگ داده و این یکی از نشانه های قدرت خداوند است،

انشا درباره برگ های پاییزی
برگ های پاییزی

تغییر رنگ برگ درختان در فصل پاییز مخصوصا در چند گونه از انواع درختان افراییان بسیار جذاب است، با وزش باد خنک پاییزی دسته دسته این برگ ها روی زمین می ریزد، صدای ریختن این برگ ها از یک سو، راه رفتن روی برگ ها از سوی دیگر و صدای خش خش آن ها تمام روح انسان را جلا می بخشد.

انشا درباره میوه های پاییزی و خواص آن

انشا درباره میوه های پاییزی
میوه های پاییزی

با نزدیک شدن پاییز و آمدن آن، ناخودآگاه ما یاد میوه های خوشمزه پاییزی می افتیم، انار قرمز، سیب های سبز، زرد و قرمز، پرتقال ترش و شیرین، نارنگی و گلابی های خوش طعم، که هر یک از آنها به تنهایی دارای چندین خواص برای سلامتی بدن میباشد که در اینجا ما قصد داریم به چند مورد از میوه های پاییزی و توضیح خواص آن بپردازیم.

یکی از معروف ترین میوه های پاییزی انار است، انار با پوست سرخ و دانه های یاقوتی اش علاوه با ظاهر زیبا دارای خواص بسیاری است و به دلیل داشتن دو آنتی اکسیدان در صنعت پزشکی مانند الماس است، این میوه قرمز یک ضد سرفه، ملین، صفرا آور، خون ساز و تقویت كننده کبد و کلیه میباشد. انار یک داروی طبیعی برای حفاظت قلب و ریه بوده و قدرت کلاژن سازی قوی در پوست و مو دارد.

یکی دیگر از میوه های پاییزی گلابی است که یک منبع پربیوتیک برای بدن است و به دلیل داشتن آنتی اکسیدان (ویتامین سی) موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. اسید فولیک موجود در گلابی باعث شده که این میوه یک میوه مهم در دوران بارداری خانم ها به حساب بیاید.

انشا درباره خاطرات مدرسه

یکی دیگر از میوه های پاییزی سیب است که در صدر همه ی میوه ها قرار د ارد، این میوه ی خوشمزه به طور عجیبی در سلامت انسان ها موثر است، سیب سرشار از یک آنتی اکسیدان قدرتمند به نام ویتامین A است که در سلامت پوست و مو بسیارتاثیر گذار است. سیب منبع غنی از ویتامین C است. تقویت سیستم ایمنی، کلاژن سازی، مبارزه با رادیکال های آزاد، از فواید. بی نظیر سیب میباشد.

از دیگر میوه های پاییزی انجیر است، برخی از انجیرها در تابستان و برخی دیگر در پاییز به بار مینشینند، انجیر یک میوه سرشار از آنتی اکسیدان است، این میوه برای سلامت گوارش، تغذیه و تقویت روده ها یک داروی بسیار مفید و موثر است. برای داشتن استخوان‌ های قوی و سالم در کودکان و برای جلوگیری از پوکی استخوان در بزرگسالان خوردن میوه ی انجیر به تمامی رده های سنی توصیه می شود.

انشا درباره میوه های پاییزی

یکی دیگر از میوه های پاییزی خرمالو است که در اواخر پاییز به ثمر مینشیند، خرمالو سرشار از ویتامین های A و C و منبع عالی منگنز است. این میوه به بهبود عالی گردش خون کمک می کند. خرمالو، در کاهش ابتلا به بیماری های مزمن، مانند سرطان و سکته ی قلبی بسیار تاثیر گذار است.

انشا قطعه ادبی درباره پاییز

با گذر زمان فصل پاییز هم از راه می رسد،. روزهای بارانی، زمین مرطوب و وزش باد های خنک، گرمای سوزان تابستان را شسته و جذابیت‌ های زمین را دو چندان میکند، پاییز با آمدنش یک دنیای پیچیده با آرامش را برای ما به ارمغان می آورد. پاییز همان فصلی است که انسان می تواند در آن ساعت ها از پنجره ی اتاق به درخت روبروی خانه نگاه کند بی آنکه خسته شود. پاییز همان موسیقی خوش خش خش برگ هاست که انسان هوس می کند کفش هایش را درآورد تا خورد شدن برگ ها را نزدیکتر حس کند. در واقع صدای خش خش برگهای پاییزی در زیر پا آهنگ گوشنوازی تولید می کند که نواختن آن فقط از عهده پاییز بر می آید.

نتیجه گیری انشا درباره پاییز:

فصل پاییزبه قدری دل نشین است که انسان دوست ندارد به راحتی این فصل و لذت های آن را از دست بدهد، پاییز با آمدنش درس مهمی به انسان می دهد و آن هم این است که پاییز در مقابل تمام زیبایی هایی که دارد ما را به تفکر راجب خدا وا میدارد، پاییز می آید که بگوید حتی میتوان در سرد ترین و خشک ترین روزهای زندگی هم زیبا بود. پیام اصلی پاییز این است که میتوان همه چیزرا از دست داد ولی باز هم شاد و مفید بود. و از همه مهم تر این که ما باید خداوند را بابت همه نعمت هایی که به انسان داده شکرگزار باشیم.

انشا در مورد پاییز روستا

پاییز وفادار ترین فصل خداست، حافظه ی خیس کوچه های روستا را همیشه همراهی می کند. لعنتی، هی می بارد و می بارد، و هر سال عاشق تر از گذشته هایش، گونه های سرخ درختان روستا را می بوسد و لرزه می اندازد به اندام درختان و چقدر دلتنگ می شوند برگ های عاشق برای لمس تن زمین که گاهی افتادن نتیجه ی عشق است.!

وقتی کم کم روز های پاییزی رو به سردی می روند و باران های پاییزی شروع می شوند، کوچه های خاکی روستا، گل می شوند و راه رفتن را سخت می کند. اما باز هم اهالی روستا به باغ های خود سر می زنند و کار های خود را انجام می دهند.

روز های بارانی و سرد پاییز که در حال سپری شدن است، برگ های سبز درختان روستا به زرد و نارنجی و قهوه ای تغییر رنگ داده و یک فضای رویایی و زیبا از روستا قابل مشاهده می باشد.

وقتی به درخت های داخل حیاط خانه ی روستایی نگاه می کنم و انواع رنگ های زیبا را روی برگ درختان می بینم، بیشتر از قبل به عظمت خداوند پی می برم و بیشتر عاشقش می شوم. خدایا شکرت بابت اینهمه زیبایی و رنگ های خاص در خلقتت، خدایا شکرت بابت این نعمت های جذاب و خوشگل که در اختیار ما قرار داده ای!

پاییز همان فصل دل‌ انگیزی اسـت که گاه رویایی‌ اش می خوانند، همان فصلی کـه میتوانی در آن ساعت‌ ها از پنجره‌ اتاق بـه درخت درون حیاط خانه نگاه کنی و خسته نشوی! پاییز همان دل انگیزانه‌ اي‌ اسـت کـه گاه هوس می کني زیر بارانش بی روسری در کوچه قدم بزنی تا موهایت خیس شوند!

همه از دلگیر بودن روز های پاییز حرف می زنند، اما روزهای پاییزی در روستا با برگ های رنگارنگ درختان بسیار دلنشین و زیبا می باشد.

وقتی در صبح پاییزی بیدار می شوی و زیر باران پاییزی و در کوچه های گلی روستا که پر از برگ های ریخته شده از درختان می باشد، به سمت مدرسه حرکت می کنی، آن صدای خش خش برگ ها، خنکی بادی که صورت خواب آلود را نوازش می کند، لحظه های بسیار خاصی می باشد.

پاییز را هم می توان زیبا دید نگو خزان است، اتفاقات هم حکمت خاص خود را دارند. همانطور که شاخه های خشک مجموع صدای دل نشین قدم هایمان را می سازندt خش خش برگ ها هم زیباست اگر بخواهیم!

به نظر من روزهای پاییزی زمانی دلگیر می شود که تمام برگ های رنگی و جذاب درختان بر روز زمین ریخته می شوند و درختان دیگر جامه ای بر تن ندارند، و کم کم روز های پاییزی جای خود را به زمستان سرد و برفی می دهند!

انشا درباره پاییز رنگارنگ

مقدمه:

به نام خداوند خالق رنگ ها. خداوندی که نامش آرامش بخش است و آفریده هایش زیبا. می خواهم درباره پاییز رنگارنگ و زیبا انشا بنویسم.

بدنه:

چرا به فصل پاییز می گویند پاییز رنگارنگ. همه ما می دانیم چرا چون برگ درختان که تا قبل از آمدن فصل پاییز سبز رنگ بودن کم کم تغییر رنگ داده و زرد و نارنجی و قرمز می شوند. فصل پاییز فصل میوه های رنگارنگ هم هست. انار قرمز، نارنگی نارنجی، خرمالوی خوشرنگ، انگورهای رنگی سبز و بنفش، سیب زرد و سرخ و سبز و …..

روزهای پاییزی کوتاه و سرد هستند و بعضی روزها باران می بارد. البته بعضی سال ها در اواسط پاییز برف هم می بارد و رنگ سفید را به پاییز رنگارنگ اضافه می کند. فصل پاییز یک ویژگی خاص هم دارد و آن شروع مدارس در فصل پاییز است.

نتیجه:

همه فصل های خدا رنگی و زیبا هستند اما تنوع رنگ ها در پاییز بیشتر است به همین دلیل پاییز را پاییز رنگارنگ می نامند.

انشا درباره پاییز را توصیف کنید

پاییز یکی از چهار فصل اصلی سال است. مهر، آبان و آذر ماه های فصل پاییز هستند. هر فصلی از سال ویژگی های منحصر به فرد و زیبایی دارد. پاییز یکی از زیباترین فصل هاست. فصل بارون و صدای نم نم بارون. فصل رنگی شدن برگ درختان. زرد و قرمز و نارنجی. در این فصل برگ درختان شروع به ریزش میکنه.

در پاییز همه چیز از سبز به زرد تبدیل می شود. رنگ درختان و علف ها زرد می شود و برگ های ریخته شده روی زمین را می پوشانند. پاییز زیبایی منحصر به فرد خود را دارد.

حیوانات در این فصل شروع به آماده شدن برای زمستان می کنند. برخی از پرندگان مانند فاخته به مناطق گرمتر مهاجرت می کنند. حیوانات کوچک مانند سنجاب و موش شروع به ذخیره غذا می کنند. در زمستان ها از سوراخ های خود بیرون نمی آیند و فقط غذای ذخیره شده را می خورند. حیواناتی مانند خرس ها، لاک پشت ها و غیره مکانی گرم پیدا می کنند که بتوانند در زمستان در آنجا به خواب زمستانی بپردازند.

فصل پاییز فصل بسیار خوبی برای پرورش سبزیجات و میوه ها است. هویج، گل کلم، لوبیا، سیب، انگور، پرتقال هدایای این فصل هستند. در ایران پاییز یعنی فصل میوه های خوشمزه مثل نارنگی، خرمالو و انار. پاییز یعنی زیبایی، هوای خوب و آرامش.نشستن کنار خانواده و خوردن یک چای داغ و لذت بردن از نم نم بارون.

این فصل چهره کاملاً جدیدی از طبیعت را نشان می دهد. هوای این فصل را همه دوست دارند چون معتدل است. فصل پاییز به ما یاد میدهد که حتی اگر برگ ها بریزند، روزی برگ های جدید جایگزین میشوند.

انشا درباره پاییز را دوست دارم زیرا

من همه فصل ها را دوست دارم اما برای دوست داشتن هر فصل دلیل خاصی هم دارم. مثلا بهار را به خاطر هوای خوب و تازه دوست دارم. فصل زمستان را به خاطر برف و لباس های زمستانی دوست دارم. فصل تابستان را به دلیل روزهای بلند که می توان از آن برای رفتن به تفریح استفاده کرد دوست دارم. اما شاید دلایل من برای دوست داشتن فصل پاییز بیشتر از فصل های دیگر باشد.

من پاییز را دوست دارم چون می توانم نارنگی بخورم. انقدر نارنگی را دوست دارم که همیشه منتظر آمدن پاییز هستم تا نارنگی های نارنجی و خوشمزه بخورم. پاییز را دوست دارم چون همه چیز رنگی است. در فصل بهار همه جا سبز است اما پاییز فصل رنگ هاست. رنگ آمیزی بیشتری در طبیعت وجود دارد. باران پاییزی را هم دوست دارم. یکی از لذت های فصل پاییز خوابیدن ظهرهاست. حتی اگر یک ساعت هم بخوابی انگار ساعت ها در خواب بوده ای.

همه فصل های خداوند زیبا هستند و هر کدام به شکلی خاص شده اند. اگر همه فصل ها پاییز بود حتما از آن خسته می شدیم. پس باید خدا را به خاطر تنوع فصل ها شکرگذار باشیم.

انشا درباره پاییز شاعرانه

پاییز زیبا، پاییز رنگارنگ، پاییز هفت رنگ باز هم آمده تا شاهد زیبایی هایش باشیم. از باران پاییزی لذت ببریم و روی برگ های پاییزی قدم برداریم و به صدای خش خش برگ ها گوش بدهیم. وقتی هم به آسمان نگاه می کنیم دسته های پرندگان را ببینیم که به صورت دسته جمعی در حال پرواز و کوچ به مناطق گرمسیری هستند. دلم برای پرنده ها می سوزد که خانه ثابتی ندارند اما مادرم می گوید آن ها از این که مدام در سفر هستند ناراحت نیستند و خدا ان ها را این طور خلق کرده است. فصل پاییز که می شود آدم دلش می خواهد به یک جای خلوت سفر کند و مدتی را در آنجا باشد تا بتواند دوباره به زندگی روزمره برگردد.

پاییز فصل زیبایی است اما نوعی غم در درون خودش دارد. شاید به خاطر همین است که شاعران پاییز را فصل عاشق شدن می دانند می گویند فصل پاییز برای آن هایی که خوشحال و عاشقند زیباترین فصل سال و برای آن هایی که غمی در دلشان دارند فصل بسیار غمگین و خسته کننده ای است. اما این قضیه در مورد همه فصل ها درست است. اگر آدم خوشحال باشد همه فصل ها زیبا هستند اما اگر ناراحت باشد چشمانش زیبایی ها را نمی بیند.

پس برای اینکه حالمان خوب باشد باید فکری به حال درونمان کنیم ان وقت همه چیز و همه فصل ها زیبا هستند.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.