انشا درباره قانون همراه با مقدمه، متن انشا و نتیجه گیری

اگر می خواهید یک انشا زیبا و خواندنی درباره قانون بنویسید در این مقاله می توانید بهترین انشاها درباره قانون را بخوانید.

انشا نوشتن در برابر موضوعات حس بسیار خوبی را به آدم می دهد. در ادامه این مطلب هم می توانید انشا درباره قانون را همراه با مقدمه، متن انشا و نتیجه گیری آن بخوانید.

انشا زیبا درباره قانون با مقدمه، متن انشا و نتیجه گیری

مقدمه:

اگر در تمام دنیا یک ذره بی مقدار که خود، جهان دیگری است، از قوانین گیتی پیروی نمی کرد، مدتهای مدیدی بود که جهان ما دیگر این جهان نبود.

متن انشا:

همه ما این موضوع را خوب می دانیم که رعایت کردن قانون در هر کشوری واجب است و همه افراد موظف هستند بخاطر خودشان هم که شده قوانین را رعایت کنند. اگر خوب فکر کنیم متوجه می شویم که اگر قانونی نبود و هرکس هر کاری که دلش می خواست را انجام میداد چه اتفاقی ممکن بود بی افتتد. همین حالا هم خیلی از افرادی که توسط پلیس دستگیر می شوند به دلیل این است که از قانون سرپیچی کرده اند و کاری را انجام داده اند که نباید می دانند و همین موضوع سبب می شود تعدادی انسان دیگر را نیز گرفتار کنند.

نتیجه گیری:

قانون چیز بسیار خوبی است و باید به صورت کامل برای تمام افراد یکسان اجرا شود تا هیچ فردی در هر جایگاهی که قرار دارد هر کاری که دلش می خواهد را انجام ندهد.

انشا ادبی درباره قانون

مقدمه:

جنگ، قانون ابدی زندگی است و صلح، آسایش میان دو جنگ است

متن انشا:

قانون و مقررات در همه جای جهان وجود دارد. خیلی وقت ها در اخبار و یا شبکه های اجتماعی دیده ایم که برخی از کشورها چقدر به قانون مداری پایبند هستند و همه افراد در جایگاه ها و موقعیت های مختلف در برابر یکسان می باشند. در هر کجای جهان که مردم به و مسئولین کشور قانون را محترم بشمارند کشور پیشرفته تری را خواهند داشت. قانون یکی از مهم ترین معیار داشتن یک کشور خوب است و رعایت کردن آن توسط همه بسیار مهم تر می باشد.

نتیجه گیری:

قانون مداری وظیفه همه ما می باشد و باید به تمام قوانینی که در کشور وجود دارد احترام گذاشته و آنها را رعایت کنیم. این وظیفه همه است و استثنایی ندارد.

انشا خواندنی درباره قانون

مقدمه:

انسانی که با اجتماع تکامل پیدا کرده باشد، از همه جانوران بهتر است و اگر بدون قانون و عدالت زندگی کند، خطرناکترین جانور است.

متن انشا:

تمام ما انسان ها یک اخلاق مشترک داریم و آن هم این است که حالا اگر من فلان قانون را رعایت نکنم چه می شود. با من یک نفر که جهان به هم نمیریزد. مثلا از پشت یک چراغ قرمز عبور می کنیم به این بهانه که بسیار عجله داریم. همین کار کوچک یعنی عبور کردن از قانون و خوردن حق سایر شهروندان، رعایت کردن جزئی ترین قوانین تا بزرگ ترین آنها وظیفه همه ما است و هر کدام به صورت جداگانه در مقابل آن مسئول هستیم.

نتیجه گیری:

اگر می خواهید کشور آباد و خوبی داشته باشید باید قانون آن را به درستی رعایت کنید و این موضوع وظیفه اصلی همه ما می باشد.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.