۳ انشا درباره نماز برای دانش آموزان پایه های سوم تا دهم

چند انشا در مورد نماز با مقدمه

راز و نیاز با خداوند و خواندن نماز باعث آرامش روح و روان انسان می شود، خواندن نماز باعث می شود همیشه یادآور خداوند باشید. در این مقاله 3 انشا درباره نماز آورده شده است.

نماز یعنی غرق شدن در عظمت خدا، نماز روشنی روح و روان است. نماز غذای روح می باشد و بهترین عبادت نماز است که جذب روح می گردد. نماز باید با حضور و نیت قلبی و با نشاط خوانده شود و انسان بعد از نماز باید آرامش و حس خوب را در رفتار خود نشان دهد. حتی در هنگام مشکلات و دغدغه ها و خستگی، انسان با نماز خواندن آرام می شود زیرا می داند با پروردگار جهانیان در حال درددل و راز و نیاز می باشد و از این کار بسیار لذت می برد. در این پست تعدادی انشا درباره نماز مناسب کودکان و دانش آموزان پایه های ابتدایی به شما ارائه می شود، با ما همراه باشید.

3 انشا ادبی با موضوع نماز

نماز ستون دین می باشد و خداوند برای انسان خواندن نماز را واجب کرده است تا انسان ها از یاد خداوند غافل نشوند و در همه حال به یاد خداوند باشند و برای نعمت های بیکرانی که در اختیار آن ها قرار داده است شکرگزار پروردگار باشند. نوشتن انشا با موضوع نماز برای دانش آموزان باعث می شود آن ها به این موضوع فکر کنند که اهمیت نماز در چیست و چرا نماز می خوانیم. خواندن مقاله آموزش نماز برای کودکان نیز می تواند مفید باشد.

انشا زیبا و کوتاه در مورد نماز

وضو می گیرم، صدای تپش های قلبم را نیز می شنوم. حس و حال عجیبی دارم، اشتیاق قلبم برای به تو رسیدن مرا به جنون رسانده، سجاده را باز می کنم بوی عطر سجاده ام فضا را پر می کند!

انتظارم لبریز شده بی اختیار رو به خانه ی معشوقم می ایستم برای گفتن تکبیره الاحرام دست هایم را بالا میبرم فکر میکنم دیگر در این دنیا نیستم و فقط وجود تو را حس میکنم، با خواندن حمد و توحید می خواهم تو را

ستایش کنم تویی که بالاتر از ادراک منی..

در رکوع قامتم در مقابل عظمتت خم میشود، سجده میکنم به جبران تمام محبت های بی پایانت، در قنوتم دست هایم را به سمتت دراز میکنم به سمت تویی که ستار العیوبی.

دعاهایم را در قنوتم یکی یکی می شمارم شاید زیاد باشد اما این را میدانم که تو آنقدر بزرگ هستی که به دعاهایم دست رد نزنی!

در سلام نمازم رو به رویت می نشینم ولی خدای من به جای خداحافظی در اتمام نمازم باز هم به تو سلام می کنم زیرا این پایان این حس زیبا نیست!

انشا ادبی، خواندنی و زیبا درباره نماز

نماز، نیایش عشق و شفابخش روان و مایه تقرب انسان به ذات بی زوال پروردگار و سبب رحمت و مغفرت قادر متعال است. عبادت، بوییدن گل است و هیچ مشام سالمی به آن بی میل نیست. قرار گرفتن در بستر آسایش است. عبادت از یک سو، قطره قطره آب شدن است و از سوی دیگر، جرعه جرعه آب نوشیدن. عبادت، فرو ریختن دیوار فاصله هاست. عبادت، پرواز روح از زمین سرد و دل گیر مادیت است به فضای آرام و دلپذیر معنویت.

عبادت، هم نوایی با افق ناپیدای گسترده ای است که بدون آن، روان تشنه کام، یا به پوچی و دل مردگی می رسد، یا به اطاعت از طاغوت. عبادت، هم اصرار و التماس است، هم عجز و نیاز و اعتراف و هم احساس دور بودن و فاصله داشتن و هم تلاش برای پیوستن. عبادت، کوششی است همیشگی در فصل فصل زندگی تا سرفصل مرگ که نماز یکی از این تلاش ها است.

تنها روزنه ی نزدیکی به خالق آسمان ها و زمین نماز است . نور چشم مومن ، مظهر عشق و عاطفه و روزنه امید بینوایان ویا عارفان ودیگر انسان ها به خداوند جهان آفرین وستونی محکم بر دین را استوار تر کرده . مآمنی است بین انسان وبنده ی عارف او؛ نماز کلید همه ی قفل های بسته ی گیتی است که فقط با آن باز میشود و خشنودی پروردگار وسعات انسان را در هر دو دنیا را در پیش دارند.

خداوند خود در قرآن می گوید که هر کسی که می خواهد من او را اجابت کنم، مرا اجابت کند. این اجابت کردن می تواند معانی مختلفی داشته باشد که یکی از آنها را می توان همین نماز دانست. زمانی که شما برای اجابت کردن خداوند وقت بگذارید و آن را قبل از هر کار دیگری انجام دهید، قطعا خداوند هم برای شما در این امر سریع تر عمل خواهد نمود و شما را هر چه زودتر به خواسته هایتان خواهد رساند. اما چه زیباست که به جای اینکه برای رسیدن به ثمره ای نماز بخوانیم، برای اینکه روح خود را تازه کنیم و با خداوند ارتباط برقرار کنیم، نماز بخوانیم.

نماز به نوعی یاد خداوند را در دل ما زنده می کند. یاد خدا بر هر چیزی برتر و بهتر است و زمانی که ما قبل از هر چیزی بخواهیم که یاد خداوند را در دل خود زنده کنیم و با او سخن بگوییم، قطعا از طرف مقابل، خداوند هم برای ما به همین شکل جبران خواهد کرد. اگر ما یک قدم به سوی خدا برداریم، خداوند ده قدم به سوی ما خواهد برداشت. نماز اول وقت را جدی بگیرید و حتما سر موقع اقدام به خواندن نماز کنید که از فضیلت های آن بهره مند شوید.

اگر ما برای نماز ارزش قائل شویم و در زمان مناسب آن را به جا بیاوریم، قطعا بازخورد مثبتش را در زندگی خواهیم گرفت. یکی از فضیلت های نماز خواندن در اول وقت می تواند این باشد که غم و اندوه هایتان کم کم از بین خواهند رفت. اگر انسانی همواره یاد خدا را بر هر چیزی ترجیح دهد و آن را اول وقت بیندازد و نگذارد که امور دنیوی او را به خود مشغول کنند، دیگر دلیلی ندارد که در زندگی او غم و اندوهی وجود داشته باشد.

انشا درباره نماز جماعت

جاده ای به رنگ آبی، فاصله زمین تا آسمان را پر کرده بود. روزهای جمعه، وقت ظهر، این جاده شلوغ و پر رفت و آمد بود. ترافیکی از فرشته های آسمانی که دسته دسته، با شتاب به سوی زمین می آمدند، به جاده حال و هوای قشنگی می داد. فرشته ها می آمدند و می آمدند تا روی زمین، به یک مسجد می رسیدند. آن وقت کنار در مسجد می ایستادند و به هر کس وارد آن می شد، خوش آمد می گفتند.
عده ای هم کاغذ و قلم به دست گرفته بودند و اسم هر کس که وارد می شد، یادداشت می کردند.
بعضی ها، دامن هایشان را از گل های سفید و صورتی پر کرده بود و مشت مشت به هوا می پاشیدند. فرشته ها آن جا می ماندند تا نماز روز جمعه به پایان برسد. آن وقت از تک تک نمازگزاران، پذیرایی می کردند. آن ها توی پیراهن هر کس که از مسجد بیرون می آمد، مشتی از نور می گذاشتند،نمازگزاران، نورانی می شدند و تا هفته بعد که دوباره به مصلا بیایند، مثل ستاره می درخشیدند.
ما هم هر جمعه به نماز جمعه می رویم تا از هدیه آسمانی فرشته ها جا نمانیم. از آن ها نور بگیریم و یک هفته مثل ستاره ها بدرخشیم.
قلب ما آدم ها مثل یک آیینه ای است که تمیز و صاف و براق است، ولی گاهی وقت ها مثل آیینه او را گرد و غبار می گیرد و همانطور که اگر آیینه را تمیز نکنیم آرام آرام تیره و تار می شود، قلب ما آدم ها ممکن است تیره وتار شود.گاهی وقت ها شیطان مثل گردبادی خاک را جابه جا می کند. به سراغ ما می آید وگرد و غبار سیاهی را با گناهانی مثل دروغ و تهمت و یا کارهای بد دیگری که می خواهد روی قلبمان می ریزد و قلب تمیز و صاف ما را تیره و تار می کند. ولی همان طور که توی خانه مان مواظب هستیم که گرد و غبار روی آیینه ننشیند،دوست داریم از این سیاهی ها نجات پیدا کنیم.
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله می فرماید: «نمازهای پنجگانه همانند نهر آب گوارایی جلو در خانه شماست. چنان که کسی هر روز خودرا پنج بار در آن بشوید، هیچگونه چرکی باقی نمی ماند». راه از بین بردن سیاهی قلبمان نماز است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.