انشا درباره حیاط مدرسه | ۳ انشا در مورد حیاط مدرسه

انشا در مورد حیاط مدرسه برای دانش آموزان

ممکن است اکثر دانش آموزان در شرایط کرونایی که نتوانستند به مدرسه بروند، دلشان برای مدرسه و حیاط مدرسه تنگ شده باشد. در این مقاله انشا درباره حیاط مدرسه آورده شده است.

یکی از جاهای لذت بخش و دلنشین در مدرسه برای دانش آموزان حیاط مدرسه می باشد. هر دانش آموزی که می خواهد به مدرسه جدید برود، دوست دارید مدرسه اش حیاطی بزرگ داشته باشد تا زنگ های تفریح و زنگ ورزش به راحتی در حیاط بزرگ مدرسه به همراه دوستان خود به بازی و دویدن مشغول شود. همه ی دانش آموزان خاطرات بسیار زیادی درباره حیاط مدرسه خود دارند که هم تداعی گر اتفاقات خوب و هم اتفات بد می باشد که همه ی این اتفاقات برایش دلنشین می باشد. در این پست تعدادی انشا درباره حیاط مدرسه به شما ارائه می شود، با ما همراه باشید.

 انشا درباره حیاط مدرسه کوتاه برای دانش آموزان

حیاط مدرسه همیشه پر از اتفاق های خوب و بد، دوستی ها، بازی ها و ….. می باشد. حیاط مدرسه همیشه سرشار از خاطرات زیبا و قشنگ می باشد که با یادآوری آن روزها و خاطرات لبخندی زیبا کنج لبمان خانه می کند. هر چقدر بزرگ تر می شویم برای مدرسه و حیاط مدرسه دلتنگ تر می شویم.

همه بچه ها وقتی در کلاس درس حضور دارند، منتظرند زنگ تفریح زده شود تا همان 15 دقیقه زنگ تفریح را با دوستان خود در حیاط سپری کنند. وقتی زنگ تفریح زده می شود، راه روهای مدرسه هم پر از دانش آموزانی می شود که برخی برای بازی به حیاط می روند و برخی برای آب خوردن و رفتن به سرویس بهداشتی، و بعضی از بچه ها هم برای خریدن خوراکی به بوفه کنج حیاط مدرسه می روند که همیشه شلوغ می باشد.

همیشه آخرین روز هفته و زنگ آخر، زنگ ورزش بود. از اول هفته منتظر بودیم تا به روز پنجشنبه و زنگ ورزش برسیم و با دوستان و معلم ورزش در حیاط مدرسه به بازی و مسابقه بپردازیم. حتی امتحان های ورزش  و دویدن دور حیاط مدرسه برای امتحان هم لذت بخش بود. ولی امان از روز های بارانی و برفی پاییز و زمستان که اجازه ورود به حیاط نداشتیم و همه ی بچه ها زانوی غم بغل می کردند.

البته گاهی اوقات هم از حیاط مدرسه فراری هستیم، شاید برایتان سوال شود چه زمانی؟

وقتی صبح وارد حیاط مدرسه می شویم و خواب آلود باید صف بایستیم و کمی به سخنان ناظم مدرسه گوش دهیم، تنها زمانیست که دوست داریم به کلاس درس رفته و سرمان را روی میز قرار دهیم و کمی بخوابیم.

اما در کل حیاط مدرسه برای همه دانش آموزان لذت بخش است و بی نهایت خاطره های خوب و بد در حیاط مدرسه دارند.

انشا برای دانش آموزان در مورد حیاط مدرسه

خاطرات و لحظات شیرین و خوب و بد ما در حیاط بزرگی است که در آن سالیان سال حضور داشتیم. در گوشه گوشه آن خاطره هایی داریم با قدم گذاشتن در هر قسمتش ،خاطرهایمان درست مانند یک فیلم از جلوی چشمهایمان میگذرد. جایی که اولین بار با لباس دانش آموزی در آن قدم گذاشته ایم و سال به سال با پیشرفت به مقاطع بالاتر ارتقا یافته ایم. حیاط مدرسه خلوتگاه و آرامش دهنده و گاهی پراضطراب ترین لحظات دوران درس و مدرسه ی یک دانش آموز را تشکیل داده است.

بیشتر ما خاطراتی ک توی حیاط مدرسه داشتیم خیلی زیادتر از کلاس درس بود.

زمانی که در حیاط مدرسه قدم زده،درس خوانده،بازی کرده،خندیده،گریه کرده و گاهی از شادی زیاد و اخذ نمرات خوب،بالا و پایین رفته و اشک شوق ریخته است. اینقدر به ما خوش می گذشت، که منتظر می شدیم تا کلاس تموم بشه و ما به ادامه بازیمون برسیم.

نظافت حیاط مدرسه به عهده همه ما دانش آموزان مدرسه است. تمام حواسمان جمع هست تا مبادا حیاط مدرسه چهره ای آشفته و ناپاک به خود بگیرد. البته گاهی بعضی ها خواسته یا ناخواسته زمین مدرسه را پر از زباله می کنند و نظافت را رعایت نمی کنند.

در گوشه ای از حیاط مدرسه مان بوفه ای وجود دارد که خوراکی هایمان را از آنجا می خریم. گاهی آنقدر شلوغ می شود که زنگ می خورد و بدون خوردن چیزی راهی کلاس درس می شویم! البته آب سرد کن حیاط هم در اوایل پاییز و بعد از بهار آنقدر شلوغ می شود که به سختی می توانیم آب خنک بنوشیم! البته اگر خودمان آب خنک و لقمه از خانه به مدرسه ببریم مشکل بوفه و آب سردکن هم حل می شود!!

خلاصه این که حیاط مدرسه ،سرشار از اتفاقات خوب و بد است و چه زیاد هستند دوستی هایی که در این محیط دلباز شکل گرفته و ماندگار شده است .

تا می توانیم قدر چنین روزهایی را بدانیم و تا می توانیم از خودمان برای دوستانمان خاطرات خوش به یادگار بگذاریم.

انشا درباره حیاط مدرسه من با مقدمه برای دانش آموزان ابتدایی 

مقدمه انشا

به نام خدایی که همیشه حواسش به ما هست. می خواهم درباره حیاط مدرسه یکی از قشنگترین مکان های دنیا انشا بنویسم.

تک تک قسمت های هر مدرسه خاطرات تلخ و شیرینی دارد به خصوص حیاط آن ؛ حیاطی که در آن بسیاری تنبیه شده اند ، بسیاری زمین خورده و زخمی شده اند ، بسیاری در برابر جمعیت انبوه دانش آموزان در صف حیاط جایزه گرفته و تشویق شده اند ، بسیاری در آن کتاب به دست استرس امتحان زنگ بعد را کشیده اند و بسیاری آخرین قدم های خودرا بعد از فارغ التحصیلی به سوی آینده بر روی آن گزاشته اند .

حیاط مدرسه ، یادآور خاطرات کودکی برای بزرگتر ها و یادآور تنها دلخوشی بچه های شلوغ و تنبل و یا اندک زمانی برای هوا خوری بچه زرنگ ها در زنگ تفریح است !

فضای سبز حیاط خیلی برای ما مفید و حیاتی است . مخصوصا درخت های بزرگ جنگلی . پشت این درخت ها پاتوق جمعی از بچه هاست . پیش این درخت های بزرگ ، بهترین جا برای پخش پنهانی موسیقی و یا نشان دادن کلیپ های خنده دار است . بعضی وقت ها هم تماشای خلاصه فوتبال ها و بازی های خاطره انگیز در الویت کارهای ماست.

بوفه مدرسه ، یکی دیگر از محبوب ترین و پر تجمع ترین قسمت های حیاط مدرسه است . در جلوی بوفه ، حداقل پنج نفر را می توان دید که همدیگر را هل می دهند و در اندیشه سیرکردن شکم خود هستند . حیاط مدرسه بلافاصله پر می شود از قوطی های آبمیوه و رانی و آَشغال های دیگر که بابای مدرسه باید خم و راست شود و آن ها را از حیاط داغ مدرسه بر دارد.

شاید در کنار عبارت حیاط مدرسه ، کلمه ی تفریح بیشتر به ذهن بیاید ولی همانطور که گفته شد ، نباید آن را از دیگر قسمت های مدرسه دست کم گرفت و باید به اهمیت آن پی برد که شاید قدم فرد مهمی بر روی آن باشد و ما بی خبر از آن آینده ی او را تغییر دهیم با روش هایی که گفته شد !

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.