انشا درباره صدای آبشار؛ زیبا و کوتاه برای دانش آموزان

انشا درباره صدای آبشار به صورت توصیفی، انشا در مورد آبشار کلاس پنجم، انشا صدای آب در کوهستان را با توصیف زیبا برای دانش آموزان آماده کرده ایم تا با نحوه نگارش و مهارت نوشتاری بیشتر آشنا شوند، تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

صدای آبشار مانند دیگر صداهایی که در طبیعت وجود دارد بسیار زیبا و دلنشین است. نوشتن انشا درباره توصیف صدای آبشار کودکان را به تفکر درباره صداهایی که در اطراف خود می شنوند وا می دارد. برای نوشتن انشا با موضوع صدای آبشار بهتر است خود را در چنین موقعیتی تصور کنید و آنچه به ذهنتان می رسد را روی کاغذ بیاورید.

در اینجا انشا درباره صدای آبشار، انشا در مورد آبشار کلاس پنجم، انشا صدای آب در کوهستان را با توصیف زیبا خواهید خواند، همراه مینویسم باشید باشید.

انشا کوتاه درباره صدای آبشار را توصیف کنید

من تا به حال آبشارهای زیادی را ندیده ام اما اولین بار که یک آبشار را از نزدیک دیدم را به خوبی به یاد دارم. اگر بخواهم صدای آبشار را توصیف کنم می توانم این طور بگویم:

صدای آبشار یکی از زیباترین صداهای طبیعت است که بسیار شبیه به صدای رودخانه است اما چون از بالا به پایین میریزد با شدت بیشتری به گوش می رسد. صدای آبشار ریتم یکنواختی دارد و اگر مدت طولانی در کنار آبشار باشید ممکن است صدای آن برای شما عادی شود و احساس کنید که هیچ صدایی به گوشتان نمی رسد.

آبشارها معمولا در مناطق کوهستانی قرار دارند و به خاطر همین صدای آبشار معمولا در فضای خالی بین کوه ها پژواک بیشتری دارد و با قدرت زیادی در فضا پخش می شود.

انشا درباره صدای آبشار پایه پنجم

هر یک از مخلوقات خداوند دارای صدای مخصوص به خود میباشد، مانند صدای باران، صدای رعد و برق صدای خش خش برگ های پاییزی روی زمین و …. در طبیعت صداهای بسیاری وجود دارد که برخی دل نواز و آرامش دهنده هستند و مانند صدای آبشار و برخی گوش خراش میباشند. البته که طبیعت در بیشتر مواقع صداهای آرامش بخش و گوش نوازی دارد.

در یک کوهستان زیبا، قشنگ ترین صدایی که ممکن است به گوش برسد صدای ریزش آب از ارتفاع کوهستان و صدای آبشار است. در یک جنگل سر سبز در کنار یک کوهستان بزرگ، صداهای اطراف به گوش می رسد، صدای آرامش بخش یک آبشار در میان درختان جنگل که محل عبور رودخانه نیز میباشد.

صدای شنیدن آب لذت بخش ترین نوا است اما این که بتوان این لذت را تعریف کرد کار چندان ساده ای به نظر نمی رسد.

در واقع آرامشی که صدای آبشار و موسیقی اش به انسان منتقل می کند قابل مقایسه با هیچ نوع موسیقی دیگری نیست. آن هایی که با علم طبیعت آشنا هستند می گویند موسیقی طبیعت آهنگ خودش را دارد و تاثیر آن را فقط می توان از محیط طبیعی به دست آورد.

صدای آبشار، سیاهی روح انسان را از بین برده و آن را زلال و شفاف می کند. هر انسانی احتیاج دارد تا گاهی به دامن طبیعت و کوهستان برود. کنار آبشار بنشیند و با موسیقی خالصی که دارد، روح اش را از آلودگی هایی که حتی متوجه اش نیست پاک کند و اجازه ندهد آلودگی های روزمره بر او غالب شوند.

انشا در مورد باران

انشا درباره صدای آبشار به سبک توصیفی

در گذشته دیدن زیبایی آبشار و دل سپردن به صدای آن کار همیشگی اهالی جنگل بوده است. از روی صخره‌ های کوچک و بزرگ و تیز و برنده، آب به سمت پایین خروشان می شود و با شدت به سنگ های پایین آن برخورد می کند. اگر در زیر آبشار یک دریاچه تشکیل شده باشد، صدای شرشر ریختن آب با دریاچه ی زیرین آن یکی می شود، گویی که آب دریاچه پایین آبشار در حال جوشیدن است.

گاهی هم ممکن است مسیر آبشار با مسیر رودخانه مجاور آن یکی شود و با صدای نرم و آرام به حرکت خود ادامه می دهند. چه صدای قشنگ و روح نوازی، چه آرام و بی آلایش و با عشق جاری می شوند، آنقدر بخشنده هستند که نه از کسی نعمتشان را دریغ می کنند و نه منتظر کسی می مانند، انگار همه آفریده های خدا می دانند که باید در خدمت انسان حرکت کنند و به او عشق بورزند.

صدای آبشار چقدر با ابهت و پر از آرامش است. آبی شفاف و پر از طعم مهربانی، آرام و سنگین است و هیچ دغدغه ای هم ندارد، گاهی ممکن صخره ای، آرامش آبشار را بر هم بزند. در حوالی آبشار که باشید آرامش و حضور خداوند را حس می کنید. گاهی آب مسیری طولانی را از قله طی کرده و به اصل دریاچه رسیده است.

آبی که از دل کوه به پایین سرازیر می شود، تاب و زلال است، این خلقت خدا به این معنا است که انسان هر چه قدر سختی و ناملایمات زیادی داشته باشد، درونی زلال و عاری از هر گناه خواهد داشت. ای کاش که همه ی ما انسان ها مانند آبشار باشیم، یعنی پر از آرامش و این آرامش را بتوانیم به دیگران هم منتقل کنیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.