انشا درباره جنگ برای دانش آموزان

انشای جنگ

در این پست انشاهایی خواندنی و تاثیر گذار درباره ی جنگ، انشا کودکانه درباره جنگ، انشا درباره ی دفاع مقدس و انشا درباره ی جنگ نرم را برایتان گردآوری کرده ایم با ما همراه باشید.

موضوع این بار درس انشا شما درباره ی جنگ است؟ ما در این پست چند انشا درباره ی جنگ را برایتان آورده ایم تا راهنمایی برای نوشتن انشایی زیبا و تاثیر گذار درباره ی جنگ باشد.

انشا با موضوع جنگ

نسل جدید با واژه ی جنگ و دفاع چندان آشنایی ندارند. بنابراین سخن گفتن با آنها درباره جنگ تحمیلی، شهدا، جنگ نرم و … ممکن است کمی دشوار باشد. حال اگر در مدرسه از ایشان انشایی با موضوع جنگ بخواهند آیا می توانند انشایی درخور و  مرتبط بنویسند. در این پست چند مورد انشا درباره ی جنگ آورده شده تا برای نوشتن انشا پیش زمینه ای به شما بدهد.

انشا کودکانه درمورد جنگ

جنگ چیست؟ من فکر می کنم جنگ نوعی خشونت بزرگترها بر سر قدرت و ثروت است. جنگ خشونتی است برای پیروز شدن خوبی بر بدی یا برعکس آن چون به نظر من خوبی و بدی هیچوقت نمی توانند با هم باشند.

به نظر من جهان بدون جنگ زیباتر است، زیرا در آن انسان های بی گناه زیادی کشته می شوند و عده ای هم آواره و بی سر پناه می شوند. یا حتی برخی بیمار و جانباز می شوند. آیا واقعا جنگ چیز خوبی است؟

جنگ زمانی اتفاق می افتد که دیگر کسی نمی خواهد زیر سلطه و اسیر کسی باشد یعنی به دنبال آزادی است. در این زمان است که دست به خصومت می زند و شروع به جنگ می کند. اما کسی نمی داند که نتیجه آن چه می شود؟ ممکن است با آزادی پیروز شود و یا جنگ برای او اسارت به همراه داشته باشد.

اما گاهی اوقات برعکس این هم ممکن است و زمانی که قلب آدمی سیاه شده باشد و تحمل دیدن آزادی و روشنایی و خوبی ها را نداشته باشد، می جنگد تا مردم را اسیر و برده خود کند.

آیا روزی میرسد که دیگر جنگی بین انسان ها نباشد و صلح و آزادی حکمفرما باشد؟ خداوند در قرآن به انسان ها بشارت داده که روزی فرا میرسد که زمین سهم آدم های خوب می شود و روشنایی همه جا را فرا می گیرد و آزادی و آرامش سهم انسان ها می شود.

انشا درباره ی دفاع مقدس و جنگ تحمیلی

در طول تاریخ جنگ های زیادی رخ داده است و در برابر آن صلح زیادی بین کشورها برقرار شده است. بنابراین نه می توان به صلح پایدار دل بست و نه از جنگ هراسید. سال ها قبایل، کشورها، فرقه ها و … با هم جنگیده اند.

سال ها پیش جنگی هشت ساله در مرز ایران و عراق به وقوع پیوست که ما به آن دفاع مقدس می گوییم، چرا که ایران هیچگاه این جنگ را بر علیه عراق شروع نکرد بلکه سربازان ما در مقابل نیروهای عراق برای دفاع از وطن جنگیدند. به طور کلی دفاع کردن از خود برابر تهاجم شی خارجی یک امری طبیعی است اما زمانی که پای دفاع از میهن و ناموس و مردم به میان می آید دیگر به معنی دفاع مقدس است که هر کسی اراده این امر را ندارد. حین هشت سال دفاع مقدس و در جبهه های دفاع حق از علیه باطل، جوانان زیادی حضور داشتند که با وجود آرزوهای والایی که داشتند زمانیکه دیدند میهن شان در برابر هجوم بیگانه در خطر است، روی همه آمال و آرزوهایشان پای نهادند و به عرصه نبرد آمدند تا جان بر کف از جان و مال و ناموس مردم دفاع کنند.

همه سربازان و شهدای هشت سال دفاع مقدس با ایثار و از جان گذشتگی، داوطلب شدند که از میهن و مردم خود دفاع کنند و امنیت و آرامش را برای مردم و نسل های های آینده بیاورند. خیلی از آنان دیگر خانواده های خود را ندیدند و یا برای همیشه از نعمت های زیادی مثل راه رفتن بی بهره ماندند. مادران زیادی دیگر از نعمت فرزند بی بهره شدند. سربازان زیادی گمنام شدند.

همه اینها این موضوع را به ما یادآور ی می کند که امروزه هر امنیت و آرامش و یا هر چیز دیگری که داریم از دفاع مقدسی می باشد که سربازان دلیر ایران آن را برای ما ارمغان آوردند. باشد که همواره در امتداد مسیر ایشان حرکت کنیم و مایه افتخار و سربلندی مملکت خویش باشیم.

انشا درباره ی جنگ نرم

جنگ نرم نوعی تهدید با قدرت است و به نوعی جنگ روانی می گویند که ابزارهای متعارفی چون توپ و تانک و اسلحه ندارد و ابزار آن فرهنگ، احساسات، اندیشه و عقاید است.

چنگ نرم می تواند به اشکال مختلفی باشد که هزاران بار اتفاق افتاده است. مثلا زمانی که انسان بخواهد برای تحت تاثیر قرار دادن شخص مقابل از ترفندها و شیوه هایی استفاده کند. بنابراین جنگ نرم را نوعی اقدام روانی و رسانه ای بر علیه جامعه ای دیگر می دانند. جنگ نرم یا جنگ رسانه ای بدون درگیری و اجبار و بدون استفاده از زور می باشد.

جنگ نرم از گذشته و همواره از سوی انسان ها برای متقاعد سازی شکل گرفته است که تنها تفاوت بین جنگ نرم های گذشته و معاصر، نوع ابزار ها و روش های آن ها بوده است. اما اولین بار در جنگ جهانی دوم آمریکا و اروپا رواج یافت.

جنگ نرم و جنگ سخت هر دو یک هدف دارند که وجه مشترک این دو می باشد. هدف جنگ نرم اعمال فشار برای تغییر در رفتار و اصول یک جامعه است.

با همه این تفاسیر می توان برداشت که امروزه موثر ترین و کارامدترین روش جنگ بین کشورها، جنگ نرم افزاری، جنگ رسانه ای یا جنگ نرم است. چرا که با توسعه فناوری و تکنولوژی و ارتباطات همه افراد به آسانی می توانند به رسانه ها دسترسی داشته باشند و مورد هدف قرار گیرند. همچنین نرم افزارها و بازی های رایانه ای ابزار دیگر در این جنگ هستند که کودکان و نواجوانان را با آن هدف قرار داده اند.

با همه این اوصاف بهتر است همه ما با مطالعه فراوان و توجه به اخبار، ابزار ها و مسیرهای این جنگ را بشناسیم تا بتوانیم به درستی از خود و مردم در این جنگ دفاع نماییم.

انشا دنیای بدون جنگ

دنیای بدون جنگ واقعا دنیای زیباتری است به خصوص برای بچه ها. جنگ بعضی وقت ها واقعا ناجوانمردانه است به خصوص وقتی کودکان بی دفاع که حتی نمی دانند این جنگ بر سر چیست از این جنگ صدمه می بینند. یا خودشان قربانی جنگ می شوند و یا خانواه خود را بر اثر جنگ از دست می دهند. در طول تاریخ کشورهای بسیاری با هم جنگیده اند و انسان های بیگناهی به خاطر خودخواهی چند نفر زندگیشان از هم پاچیده و این خیلی دردآور است.

دنیای بدون جنگ دنیایی است که در آن هر کسی به حق خود قانع است و سعی نمی کند بیشتر از آن بخواهد. در دنیای بدون جنگ صلح و آرامش آدم ها مهمتر از خودخواهی و کشورگشایی حاکمان است. اگر افرادی که در راس یک کشور هستند همه آدم ها را مانند خانواده خود بدانند و امنیت را برای همه بخواهند هیچ جنگی اتفاق نمی افتد.

به امید روزی که هیچ جنگی در هیچ کجای دنیا نباشد و همه کودکان در آغوش خانواده های خود در صلح و آرامش زندگی کنند.

 

همچنین بخوانید:

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.