انشاء درباره روز پدر

روز پدر نزدیک است و به این بهانه تصمیم گرفتیم چند انشای ساده درباره روز پدر تقدیمتان کنیم تا با خواندن آن ها بتوانید خودتان اقدام به نوشتن انشا برای روز پدر نمایید. برای نوشتن انشا در مورد روز پدر سخت نگیرید، شما می توانید از احساس خودتان درباره پدر بنویسید و یا در وصف مهربانی ها و فداکاری های او بنویسید. انشای روز پدر را به شکلی بنویسید که پدرتان با خواندن آن بفهمد که شما چقدر او را دوست دارید و قدردان زحماتش هستید.

انشا درباره روز پدر کودکانه

انشا درباره ی روز پدر می تواند ادبی، ساده، کوتاه و یا طولانی باشد. اگر می خواهید یک انشا درباره روز پدر برای دبستان بنویسید جملات شما بهتر است از زبان خودتان به پدرتان تقدیم شود. انشا درمورد روز پدر برای پایه های بالاتر می تواند کمی ادبی و با متن های طولانی تری باشد. سعی شده چند نمونه انشا با موضوع روز پدر انتخاب شود که مناسب پایه های ابتدایی دوم تا دوازدهم باشد.

انشای ساده روز پدر

روز پدرروز پدر که می شود من همیشه به این موضوع فکر می کنم که پدرها چقدر آدم های بی توقعی هستند بیشتر عمر خود را برای بچه ها کار می کنند، قید تفریح خود را می زنند، ساعت ها بی خوابی را به جان می خرند تا لقمه نان حلالی برای فرزندان خود تهیه کند. درست است که مادر قلب خانه است اما با وجود پدر است که یک خانه کامل می شود.

روز پدر روزی است کـه می توانیم با یک هدیه از زحمات پدر خود تشکر کنیم روز پدر روزی اسـت کـه به ما این فرصت را می دهد تا پدرمان را با خریدن یک شاخه گل، یک هدیه هرچند کوچک و حتی نوشتن یک انشا درباره پدر خوشحال کنیم. هرچند این کارها در برابر فداکاری هایی که پدرها در حق ما می کنند ناچیز است اما حتما ان ها را خوشحال می کند.

مـا بچه ها در همه ی روزهای زندگیمان باید سعی کنیم برای پدر خود فرزند خوبی باشیم و همیشه به فکر سربلندی و پیروزی او باشیم و این موضوع برای آن ها خوشحال کننده تر از دریافت یک هدیه می باشد.

روز پدر روز خوبی برای قدر دانی و سپاس و تقدیر از زحماتی اسـت کـه پدر در طول روز هاي زندگی برای مـا انجام داده اسـت زیرا پدر شخصی اسـت کـه در زندگی خود از خیلی چیز ها گذشته تا مـا بـه چیز هایي کـه می‌خواهیم برسیم و همیشه از خود فداکاری نشان داده اسـت، روز پدر رابه همه ی پدران زحمت کش دنیا مثل پدر خودم و تمام همکلاسی هایم تبریک میگویم.

انشا با موضوع روز پدر

انشا با موضوع روز پدرپدر را نمی توان با کلمات توصیف کرد زیرا زبان از وصف مقام پدر ناتوان و قاصر است. پدر نماد صبر و تلاش است، کسی که در لحظات دشوار زندگی همچون کوه کنار فرزندش ایستاده و برای موفق شدن او از آرزوها و رویاهایی که در سر داشته گذشته است. پدر ترکیب زیبایی از عشق و مهر و عطوفت با صبر و تلاش و قدرت است.

او شیر مردی است که همیشه و در هر شرایطی تنها آرزویش دیدن خنده فرزندانش بوده و برای اینکه فرزندش خوب بپوشد و خوب بگردد و هیچ کم و کسری در زندگی حس نکند نیازهای خودش را فراموش کرده و لحظه به لحظه زندگی اش را با فداکاری و از خود گذشتگی سپری نموده است. پدر یعنی عشق به خانواده کاری کند.

صبح ها، زمانی که هوا هنوز تاریک است از خانه بیرون بروی و شب ها با نگاهی خسته اما پرفروغ، لبخندی به پهنای صورت و دست هایی که اثر پینه و زخم روی آن میماند به خانه برگردی. خداوند را به خاطر حضور پدر که آرامش بخش و تکیه گاه محکم من است شاکر هستم. کودکی هایم پر است از خاطرات خوشی که پدرم برایم ساخته، خاطراتی که در ذهن و قلبم حک شده.

پدرم قهرمان من است و همیشه هم قهرمان زندگی ام باقی خواهد ماند زیرا او بود که هیچگاه نگذاشت حسرت چیزی در دلم بماند، او بود که با صبوری چیزهای زیادی به من یاد داد، او بود که با وجود خستگی های روزانه و مشغله زیاد همیشه برای من وقت داشت و به حرف هایم با دل و جان گوش داده است. پدرم …. چه بی منت و عاشقانه برای فرزندانت تلاش میکنی، دوستت دارم و دستانت را می بوسم.

انشا راجب روز پدر برای قدردانی و تشکر از پدر

انشا راجب روز پدرپدرم از تو ممنونم که در سختی ها و مشکلاتم مانند کوه پشتم هستی و حمایتم میکنی، بابت اشتباهاتم سرزنشم نمی‌کنی و به جای آن به من فرصت جبران میدهی. پدر از تو معذرت می خواهم که بعضی وقت ها از همه ی ی چیز ایراد میگیرم و فکر می کنم مرا درک نمی کني و تو ایراد گرفتن های گاه و بی گاه مرا تحمل میکنی و خم به ابرو نمی آوری و بعد من متوجه می شوم که چقدر ناسپاس بوده ام.

پدرم من خوب می دانم که چقدر برای ما زحمت کشیده ای و همه سعی تو خوشبختی و آسایش ماست. من را ببخش اگر گاهی ناخواسته باعث ناراحتی و رنجش تو شدم. اشتباهات من را به پای کودکی ام بگذار و آن ها را فراموش کن.

پدر خوبم از خدا می خواهم همیشه سالم و تندرست باشی و سایه ات همیشه روی سرم باشد. از تو برای همه روزهایی با شوق خوشبختی ما بیدار شدی و سخت کار کردی تشکر می کنم.

پدرم بهشت در نگاه تو است همان نگاه خسته ای که از آن ایثار و فداکاری و از خودگذشتگی می بارد، همچون ابر از وجودش می کاهد و همچون بارانی بر سرمان می بارد تا مثل بذری از دل خاک جوانه بزنیم و رشد کنیم ولی همچنان مانند ابری بالای سرمان می ماند و از دور حواسش هر لحظه به ما است.

انشا درمورد روز پدر ادبی و زیبا

انشا درمورد روز پدرپدرم تو تپش قلب خانه ‏ای، وقتی هر صبح، با تلنگر عشق، از خانه بیرون می‏روی و با کشش عشق، دوباره باز می‏گردی. دهلیزهای قلبم، تقدیم مهربانی تو باد!

پدر شخصی است که در زندگی خود از خیلی چیز ها گذشته تا ما به چیز هایی که میخواهیم برسیم و همیشه از خود فداکاری نشان داده است. پدر همیشه کمر خمیده ی خود را پشت لبخند محکم خود پنهان می کند. پدرها قهرمان قصه ی همه ی بچه هاهستند. مراقب قهرمان زندگیتان باشید. خیلی از پدرهای سرزمین من هم پدر هستند هم مادر. این‌ها در زندگی اسطوره اند. اسطوره هایی که هرگز در ذهن و قلب ها نمی میرند. پدرها و مادرها فرشته هایی هستند که بال ندارند.

پدر تکیه گاهی است که بهشت زیر پایش نیست اما همیشه به جرم پدر بودن باید ایستادگی کند و با وجود همه مشکلات به تو لبخند بزند تا تو دلگرم شوی که اگر بدانی … چه کسی ، کشتی زندگی را از میان موج های سهمگین روزگار به ساحل آرام رویاهایت رسانده است؛ “پدرت”را می پرستیدی……

انشای روز پدر

پدرها فرقی نمی کند دور باشند یا نزدیک، پیر باشند یا جوان، خندان باشند یا اخمو، همین که هستند باعث دلگرمی است. صدای پای پدر وقتی به خانه می آید و کلید را در در می چرخاند آرامش بخش است. شاید پدرها ظاهر جدی داشته باشند اما قلب آن ها به بـه وسعـت یک اقــیـانــوس است.

پدرها تودار هستند و گاهی خیلی کم حرف می زنند اما در دلشان غوغا است که نکند فرزندان آن ها کم و کسری در زندگی داشته باشند. می خوایم چند خط برای پدر خودم بنویسم:

پدرم شانه‏ هایت، ستون محکمی است برای پناهگاه امن خانه. پدرم در برابر توفان‏ های بی‏رحم زندگی تو همیشه پابرجا ایستاده ای تا ما احساس ناامنی و ترس نکنیم. شاید خیلی تو را در حال خندیدن ندیده باشم اما لبخند پدرانه‏ ات هرچند کم باشد، زیباترین تصویر دنیاست که تارهای اندوه را از هم می‏دراند.

شاید کمتر فرصتش پیش آمده باشد که از تو تشکر کنم اما روز پدر بهانه خوبی است که با نوشتن یک انشا درباره پدر به تو بگویم که چقدر دوستت دارم و دلگرمی من در زندگی رضایت تو و مادر است. من روزهایی را که برای ما زحمت کشیدی تا ما به اینجا برسیم را فراموش نمی کنم و از خدا می خواهم تا همیشه در کنار ما باشی و لبخند رضایت را بر لبانت ببینم.

پدرم برای تشکر از تو نمی دانم چه بگویم فقط امیدوارم بتوانم به شکلی زندگی کنم که خشنودی تو را ببینم و قدردان زحمات تو باشم.

ونیسا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید