۸ انشا درباره سردار سلیمانی (پدر ایران)

انشا درباره سردار دلها شهید قاسم سلیمانی

سردار شهید حاج قاسم سلیمانی از مردان بزرگ کشور بود که دو سال پیش از سوی دشمن به شهادت رسید و یک ملت را در ناراحتی فرو برد. برای خواندن انشا درباره سردار سلیمانی این مطلب را از دست ندهید.

این روزها همه در مورد سردار سلیمانی و شهادت او صحبت می کنند. سردار سلیمانی یا حاج قاسم انسان شریف و بزرگی بود که با شهادت او کشور دچار بهت و درماندگی شد. قاسم سلیمانی کسی بود که مردم با سلیقه های مختلف فکری و فرهنگی او را دوست داشتند و از رفتن او اشک ریختند. خیلی از افراد شاید او را بخوبی نمی شناختند و تنها اسم او را  در سال های اخیر به عنوان مبارز علیه داعش شنیده باشند. اما او فردی است که همیشه برای ایجاد امنیت در کشور ما تلاش کرده و دفاع از این مرز و بوم را وظیفه خود می دانسته و این محافظت ها و از خودگذشتگی های او در کنار اخلاق خوب و پسندیده ای که بخصوص با فرزندان شهدا داشت، موجب شده بود تا او را پدر ایران بنامند. در این مطلب چند انشا درباره سردار سلیمانی مناسب دانش آموزان همه پایه ها را با شما به اشتراک می گذاریم.

1- انشا درباره سردار سلیمانی کوتاه

سردار سلیمانی سردار دل هاست لقبی که بسیار ارزشمند است. او شایسته ترین افراد برای دریافت این لقب است زیرا او چیزی برای خود نمی خواست و هدفش تنها رضایت خدا و خدمت به خلق بود. سردار سلیمانی تا آخرین لحظه زندگی ارزشمند خود برای داشتن دنیایی بدون جنگ کوشید. او هیچ گاه به دنبال پست و مقام نبود و همه روزهای جوانی زندگی اش را در میدان های پرخطر جنگ با دشمن و به خصوص داعش جنگید. تلاش های مجاهدانه و ارزشمند او باعث شد دست خیلی از اشرار از این خاک کوتاه شود و آن ها جرات نکنند به خاک ما قدم بگذارند.

شهادت ایشان یکی از اتفاقات ناگوار و جانسوزی بود که نشان از تاثیرگذاری ایشان دارد. با گرامی داشتن یاد و خاطره شهید سردار سلیمانی امیدواریم که بتوانیم رهرو راهشان باشیم.

2- انشا درباره سردار قاسم سلیمانی

سردار سلیمانی (پدر ایران)، شخصیتی آرام و در عین حال شجاع داشت. صحبت های ایشان خلاصه و مفید بود و به گونه ای حرف میزد که کسی از صحبت های او خسته نمی شد. شجاعت یکی از ویژگی های برجسته در سردار سلیمانی بود که حتی با وجود احساس خطر در لحظه های حساس، تصمیم درست را می گرفت و کاری را انجام می داد که نتیجه آن به نفع مردم و کشورش بود.

او فردی بود که می توانست زندگی مرفه و بدون دردسر را انتخاب کند اما ترجیح او حفظ امنیت و دفاع از خاک کشورش بود و همشه برای شرکت در میدان نبرد و مقاومت آماده بود. حاج قاسم بسیار مسوولیت پذیر بود و در انجام مسئولیت هایی که به عهده او بود از هیچ تلاشی دریغ نمی کرد تا وظیفه خود را به نحو احسن انجام دهد.

سردار سلیمانی انسانی صادق و مورد اطمینان بود و وقتی قولی می داد پای حرفش می ایستاد و تنها کافی بود مسئله ای در ارتباط با کشورش در میان باشد. آن لحظه بود که همه شرایط را فراهم می کرد تا کارهای مهم انجام شود. او فردی بسیار باهوش و کاربلد بود که بخوبی تشخیص می داد در چه موقعیتی باید چه کاری را انجام دهد و دشمن را بخوبی را می شناخت و مورد تحسین اطرافیانش بود.

سردار سلیمانی همچنین با وجود اینکه از چهره های مطرح کشور ایران و حتی جهانی بود، اما رفتارش با اطرافیانش به گونه ای بود که همه را دوست و برادر خود می دانست و شخصیتی خاکی و مهربان داشت.

به خاطر قدرت و شخصیت بزرگی که سردار سلیمانی داشت، دولت آمریکا همراه وجود سردار سلیمانی را خطری برای خود می دانست، به همین دلیل در صبح روز 13 دی ماه سال 1398 طی عملیاتی بنام آذرخش کبود، موقع خروج سردار سلیمانی از فرودگاه بغداد او را به شهادت رساند.

رهبر انقلاب در زمان حیات سردار سلیمانی نیز او را شهید زنده نامیده بود و او با شهادتش نشان داد که هواره آسمانی بود و به آرزوی خود که شهادت بود دست یافت.

انشا درباره سردار سلیمانی

سردار سلیمانی همیشه آرزوی شهادت داشت و گفته بود که دوست دارد به شهادت برسد. سردار سلیمانی به آرزوی خود رسید اما این کار او اشتباه بزرگی بود که تنها باعث شد مردم ایران بیشتر از قبل از آمریکا تنفر داشته باشند و برای گرفتن انتقام خون او آماده شوند.

سردار سلیمانی در غربت و با مظلومیت به شهادت رسید و می توان از او درسهای بزرگی از مقاومت، صبر، ایستادگی، تواضع و  گذشت و مهربانی را آموخت و او را حتی در زندگی شخصی به عنوان قهرمان الگو قرار داد.

حالا سردار سلیمانی با خیالی آسوده آرام گرفته و می تواند با افتخار سرش را بالا بگیرد چرا که از هیچ تلاشی برای وطن خود و حرم های مطهر در سوریه دریغ نکرد و تا لحظه شهادت در راه سربلندی کشور و حفظ امنیت کشور قدم برداشت.

از حالا ارداتمندان او هستند که این راه دشوار را با  از خودگذشتگی و ایثار طی خواهند کرد و اجازه نخواهند داد دشمن به فکر تصاحب خاک ما باشد.

3- انشا درباره فداکاری های سردار سلیمانی

سردار قاسم سلیمانی کسی بود که در این سال های اخیر نام او لرزه بر تن دشمنان می افکند و آنها وجود سردار سلیمانی خطری برای خود می دانستند. او کسی بود که خودش را سرباز ایران وطن می نامید و برای حفظ خاک کشور همواره در تلاش بود.

سردار سلیمانی همیشه آرزوی شهادت داشت و به همین خاطر در میدان های نبرد و مقاومت از هیچ چیز نمی ترسید. او با وجود اینکه فرد خیلی قدرتمندی بود، زندگی بسیار ساده ای داشت و خیلی مردمی بود.

دیدن فقر و مشکلات مردم یکی از چیزهایی بود که سردار سلیمانی ر ا به شدت ناراحت می کرد و سعی داشت تا جایی که برایش ممکن است برای حل مشکلات مردم قدم بردارد.

اطرافیان او در مورد روحیه سردار می گویند او در عین جدی بودن، انسانی عاطفی و مهربان بود و برای مقام خانواده ارزش زیادی قائل بود. او فرزندان شهدا را مانند فرزندان خودش می دانست و شاید گاهی توجه او به فرزندان شهدا بیشتر از فرزندان خودش بود.

قاسم سلیمانی همیشه دلسوز مردم ایران بود و آسایش و آرامش مردم به عنوان اصلی ترین دغدغه او در زندگی به چشم می خورد. او بصورت شبانه روزی آماده خدمت به مردم بود و به این خاطر که خودش در صحنه های مقاومت حضور داشت بطور کامل به منطقه و احوال آن تسلط داشت. اگر مقاومت ها و رشادت های سردار قاسم سلیمانی نبود، کشور ما این امنیت را نداشت .

انشا درباره سردار سلیمانی

4- انشا درباره روحیه از خود گذشتگی سردار سلیمانی

او خود را فدای خاک کشورش کرد و ما برای قدردانی از زحمات و از خود گذشتگی های او باید راه او ادامه دهیم و اجازه ندهیم کشورهای بیگانه در مورد کشور ما تصمیم بگیرند.

تجمع هزاران نفر در مراسم خداحافظی با پیکر این سردار بزرگ نشاندهنده میزان علاقه مردم به اوست که خالص بودن ذات او سرچشمه می گرفت و اینکه هیچ گاه با حرف زدن سعی نداشت خود را بین مردم مطرح کند بلکه تنها عمل کرد و با رفتار خود به همه ثابت کرد که زندگی خود را برای حفظ خاک میهنش فدا کرده است.

سردار سلیمانی انسان بزرگ و بسیار مقتدری بود که نه تنها مسئولین باید او را الگوی خود قرار دهند بلکه همه ما دانش آموزان باید از خط فکری او  پیروی کنیم و برای سربلندی ایران عزیز قدم برداریم.

5- انشا در مورد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی

صبح روز جمعه 13 دی ماه 98 بود که خبر شهادت ناجوانمردانه سردار سلیمانی در رسانه ها پخش شد. همیشه درباره قدرت، شجاهت و مقاومت های سردار حاج قاسم سلیمانی شنیده بودیم و این خبر ناباورانه و غیر منتظره بود.

سردار حاج قاسم سلیمانی یکی از مهمترین نیروهای نظامی ایران بود که نیروهای آمریکایی از او وحشت داشتند و وجودش را خطری برای منافع خود می دانستند و از مدتها قبل قصد انجام این کار را داشتند ولی با شکست مواجه می شدند.
سردار سلیمانی از افرادی بود که مورد علاقه رهبر انقلاب بود و  هیچ وقت ایشان را تنها نگذاشت و از همان ابتدای انقلاب و در جنگ ایران و عراق نیز در جبهه های مقاومت فعالیت داشت.

آمریکا با ترور  و به شهادت رساندن سردار سلیمانی باز هم ثابت کرد که دشمن ایران و ایرانی است و از قدرتمندانی چون سردار سلیمانی وحشت دارد.

حاج  قاسم سلیمانی به اندازه ای قدرتمند و برجسته بود که هرگاه کشوری ایران را تهدید می کرد، ترسی در دلها راه پیدا نمی کرد و دلها گرم به وجود او بود.

اما حالا با شهادت او، گویی هزاران سردار سلیمانی متولد شده تا با ادامه دادن راه او در حفظ خاک ایران و ایستادگی در برابر بیگانگان، انتقام خون این سردار بزرگ را بگیرند تا مرهمی باشد بر دلهای مردم کشور، که با رفتن او گویی ایران، پدر خود را از دست داده است.

سردار حاج قاسم سلیمانی

انشا در مورد سردار سلیمانی

ناراحتی و حضور جمعیت زیادی از مردم در شهرهای مختلف ایران، نشان می دهد که سردار سلیمانی تا چه اندازه محبوب بود و همه بخاطر ازدست دادن او اشک ماتم ریختند.

رهبر ما امام خامنه ای نیز به سردار سلیمانی علاقه زیادی داشتند و در مراسم وداع با سردار در تهران بعد از خواندن نماز، به شدت گریستند.

سردار سلیمانی محبوب دلها بود و با اخلاق و رفتار خوبش همه را مجذوب خودش کرده بود. حالا او رسالت خود را انجام داده و با خیال آسوده به دیدار پروردگار شتافته است.

چه خوب است که همه ما او را الگوی خود قرار دهیم و به شکلی زندگی کنیم که نام و یاد خوبی از ما به یادگار بماند.

6- انشا درباره سردار سلیمانی دلنوشته

انشا درباره سردار سلیمانی دلنوشته

در اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی، دلنوشته ای را برای پدر ایران آماده کرده ایم که می توانید به عنوان انشا برای سردار سلیمانی مورد استفاده قرار دهید. همچنین می توانید از عکس نوشته تسلیت شهادت حاج قاسم سلیمانی استفاده کنید.

به یاد حاج قاسم…

ای سردار اولین سالگرد شهادتت با ایام شهادت فاطمه زهرا (س) همراه شده و چه گریه ها که تو به یاد فاطمه زهرا کردی.

چه قدم هایی که در راه عشق به وطن برداشتی و چه ناله هایی که از دوری دوستان همسفرت کردی…. تو برگزیده بودی و انتخاب شده بودی تا در این دنیای هزار رنگ، یکرنگی و ثبات قدم را به همه ما بیاموزی.

تو مرد بی ادعای زمانه و پدر همه فرزندان شهدای مدافع حرم بودی….

تو مومن وارسته خدا بودی و شهادت سزاوار تو بود، اگر چیزی غیر از شهادت نصیب تو میشد عجیب بود چون روح تو خدایی بودی و از هرآنچه که متلعق به دنیا بود جدا بودی.

دشمنان توان دیدن قدرت و شجاعت تو را نداشتند و تو را به شهادت رساندند اما غافل از اینکه شهادت آرزوی تو بود و شاگردان تو راهت را ادامه خواهند داد.

گیرم که میزنید/ گیرم که میکشید

با رویش ناگزیر جوانه چه میکنید

7- انشا درباره سردار سلیمانی ساده

چیزی به دومین سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی نمانده، اما هنوز نمی توان باور کرد که شیرمرد ایران به شهادت رسیده است. گرچه او با اعماق وجودش خواستار شهادت بود و به خواسته اس رسید. شاید امروزه شهادت معنای عجیبی داشته باشد. چون کشور ما در امنیت است و هر کس سهمی از این امنیت دارد. اما این امنیت را مدیون افرادی چون سردار سلیمانی هستیم که بدون چشم داشت در مرزهای اسلامی به دفاع از میهن پرداخت. او فرمانده سپاه پاسداران ایران و همچون مالک اشتر برای امام علی (ع) بود و تا آخرین لحظات زندگی وفادارانه برای میهن خدمت کرد.

سردار  سلیمانی کسی بود که به ما یاد داد باید در برابر ستم ایستادگی کرد حتی اگر بهایش پایان زندگی باشد. مدت ها بود که شخصیت و قدرت سردار سلیمانی همه توجه ها را به خود جلب کرده بود و دشمن حق داشت وجود سردار را خطری برای خود بداند. او همواره در میدان نبرد بود و همواره به وسیله مقامات آمریکایی و رژیم صهیونیستی تهدید به ترور می شد. تا اینکه در کنار دوست و رفیق قدیمی خود به شهادت رسید. شاید ما بگوییم کاش این اتفاق نمی افتاد، اما شهادت همان چیزی بود که سردار سلیمانی آرزویش را داشت و شاید عجیب این بود که سردار سلیمانی مانند افراد عادی از دنیا برود.

و دشمنان این سرزمین باید بدانند که شهید سلیمانی قوی تر از سردار سلیمانی است، با یارانی که مسلح به قدرت ایمان هستند و همه ایران یکصدا می خوانند که:

رفته سردار نفس تازه کند برگردد

چون ظهور گل نرگس به خدا نزدیک است

8- انشا درباره سردار سلیمانی کودکانه

قبل از دیدن سردار سلیمانی در تلویزیون، تصویری اخمو و ترسناک از آدم های قوی داشتم و فکر می کردم اگر کسی قوی باشد حتما چهره ای عبوس دارد. سردار سلیمانی کسی بود که یک دنیا او را به قدرت و شهامت می شناخت اما همیشه لبخند به لب داشت. او با کودکان مهربان بود و آنها را نوازش می کرد. به سردار سلیمانی لقب پدر ایران دادند، چرا که برای کشورش پدری کرد و همیشه در تلاش بود تا دشمن پای خود را از گلیمش دراز تر نکند و حتی به فکرش حطور نکند که ببخواهد به خاک ایران دست درازی کند.

آنها می دانستند که با وجود سردار سلیمانی همیشه بازنده اند و به همین خاطر او را به شهادت رساندند. غافل از اینکه یک ملت، شاگرد و پیرو او هستند و راه او را ادامه خواهند داد. اگر قرار باشد فردی را الگوی خود قرار بدهم، انتخاب من سردار سلیمانی است. کسی که هم در زندگی شخصی خود مهربان و خانواده دوست بود و هم در محیط کاری و میدان جنگ هوای دوستانش را داشت. او اهل آسمان بود و به این دنیا دل نبسته بود. گرچه سردار سلیمانی به شهادت رسیده، اما همانطور که رهبر انقلاب او را شهید زنده نامیده، همواره یاد و خاطره او در دل مردم باقیست.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. علی می گوید

    عالی