انشا درباره سردار سلیمانی

این روزها همه در مورد سردار سلیمانی و شهادت او صحبت می کنند. سردار سلیمانی یا حاج قاسم انسان شریف و بزرگی بود که با شهادت او کشور دچار بهت و درماندگی شد. قاسم سلیمانی کسی بود که مردم با سلیقه های مختلف فکری و فرهنگی او را دوست داشتند و از رفتن او اشک ریختند.

خیلی از افراد شاید او را بخوبی نمی شناختند و تنها اسم او را  در سال های اخیر به عنوان مبارز علیه داعش شنیده باشند. اما او فردی است که همیشه برای ایجاد امنیت در کشور ما تلاش کرده و دفاع از این مرز و بوم را وظیفه خود می دانسته و این محافظت ها و از خودگذشتگی های او در کنار اخلاق خوب و پسندیده ای که بخصوص با فرزندان شهدا داشت، موجب شده بود تا او را پدر ایران بنامند.

انشا درباره سردار قاسم سلیمانی

سردار سلیمانی ( پدر ایران)، شخصیتی آرام و در عین حال شجاع داشت. صحبت های ایشان خلاصه و مفید بود و به گونه ای حرف میزد که کسی از صحبت های او خسته نمی شد. شجاعت یکی از ویژگی های برجسته در سردار سلیمانی بود که حتی با وجود احساس خطر در لحظه های حساس، تصمیم درست را می گرفت و کاری را انجام می داد که نتیجه آن به نفع مردم و کشورش بود.

او فردی بود که می توانست زندگی مرفه و بدون دردسر را انتخاب کند اما ترجیح او حفظ امنیت و دفاع از خاک کشورش بود و همشه برای شرکت در میدان نبرد و مقاومت آماده بود. حاج قاسم بسیار مسوولیت پذیر بود و در انجام مسئولیت هایی که به عهده او بود از هیچ تلاشی دریغ نمی کرد تا وظیفه خود را به نحو احسن انجام دهد.

سردار سلیمانی انسانی صادق و مورد اطمینان بود و وقتی قولی می داد پای حرفش می ایستاد و تنها کافی بود مسئله ای در ارتباط با کشورش در میان باشد. آن لحظه بود که همه شرایط را فراهم می کرد تا کارهای مهم انجام شود. او فردی بسیار باهوش و کاربلد بود که بخوبی تشخیص می داد در چه موقعیتی باید چه کاری را انجام دهد و دشمن را بخوبی را می شناخت و مورد تحسین اطرافیانش بود.

سردار سلیمانی همچنین با وجود اینکه از چهره های مطرح کشور ایران و حتی جهانی بود، اما رفتارش با اطرافیانش به گونه ای بود که همه را دوست و برادر خود می دانست و شخصیتی خاکی و مهربان داشت.

به خاطر قدرت و شخصیت بزرگی که سردار سلیمانی داشت، دولت آمریکا همراه وجود سردار سلیمانی را خطری برای خود می دانست، به همین دلیل در صبح روز 13 دی ماه سال 1398 طی عملیاتی بنام آذرخش کبود، موقع خروج سردار سلیمانی از فرودگاه بغداد او را به شهادت رساند.

رهبر انقلاب در زمان حیات سردار سلیمانی نیز او را شهید زنده نامیده بود و او با شهادتش نشان داد که هواره آسمانی بود و به آرزوی خود که شهادت بود دست یافت.

چند متن و شعر زیبا در وصف سردار قاسم سلیمانی

انشا درباره سردار سلیمانی

سردار سلیمانی همیشه آرزوی شهادت داشت و گفته بود که دوست دارد به شهادت برسد. سردار سلیمانی به آرزوی خود رسید اما این کار او اشتباه بزرگی بود که تنها باعث شد مردم ایران بیشتر از قبل از آمریکا تنفر داشته باشند و برای گرفتن انتقام خون او آماده شوند.

سردار سلیمانی در غربت و با مظلومیت به شهادت رسید و می توان از او درسهای بزرگی از مقاومت، صبر، ایستادگی، تواضع و  گذشت و مهربانی را آموخت و او را حتی در زندگی شخصی به عنوان قهرمان الگو قرار داد.

حالا سردار سلیمانی با خیالی آسوده آرام گرفته و می تواند با افتخار سرش را بالا بگیرد چرا که از هیچ تلاشی برای وطن خود و حرم های مطهر در سوریه دریغ نکرد و تا لحظه شهادت در راه سربلندی کشور و حفظ امنیت کشور قدم برداشت.

از حالا ارداتمندان او هستند که این راه دشوار را با  از خودگذشتگی و ایثار طی خواهند کرد و اجازه نخواهند داد دشمن به فکر تصاحب خاک ما باشد.

2- انشا درباره سردار سلیمانی

سردار قاسم سلیمانی کسی بود که در این سال های اخیر نام او لرزه بر تن دشمنان می افکند و آنها وجود سردار سلیمانی خطری برای خود می دانستند. او کسی بود که خودش را سرباز ایران وطن می نامید و برای حفظ خاک کشور همواره در تلاش بود.

سردار سلیمانی همیشه آرزوی شهادت داشت و به همین خاطر در میدان های نبرد و مقاومت از هیچ چیز نمی ترسید. او با وجود اینکه فرد خیلی قدرتمندی بود، زندگی بسیار ساده ای داشت و خیلی مردمی بود.

دیدن فقر و مشکلات مردم یکی از چیزهایی بود که سردار سلیمانی ر ا به شدت ناراحت می کرد و سعی داشت تا جایی که برایش ممکن است برای حل مشکلات مردم قدم بردارد.

اطرافیان او در مورد روحیه سردار می گویند او در عین جدی بودن، انسانی عاطفی و مهربان بود و برای مقام خانواده ارزش زیادی قائل بود. او فرزندان شهدا را مانند فرزندان خودش می دانست و شاید گاهی توجه او به فرزندان شهدا بیشتر از فرزندان خودش بود.

قاسم سلیمانی همیشه دلسوز مردم ایران بود و آسایش و آرامش مردم به عنوان اصلی ترین دغدغه او در زندگی به چشم می خورد. او بصورت شبانه روزی آماده خدمت به مردم بود و به این خاطر که خودش در صحنه های مقاومت حضور داشت بطور کامل به منطقه و احوال آن تسلط داشت. اگر مقاومت ها و رشادت های سردار قاسم سلیمانی نبود، کشور ما این امنیت را نداشت .

انشا درباره سردار سلیمانیروحیه از خود گذشتگی سردار سلیمانی

او خود را فدای خاک کشورش کرد و ما برای قدردانی از زحمات و از خود گذشتگی های او باید راه او ادامه دهیم و اجازه ندهیم کشورهای بیگانه در مورد کشور ما تصمیم بگیرند.

تجمع هزاران نفر در مراسم خداحافظی با پیکر این سردار بزرگ نشاندهنده میزان علاقه مردم به اوست که خالص بودن ذات او سرچشمه می گرفت و اینکه هیچ گاه با حرف زدن سعی نداشت خود را بین مردم مطرح کند بلکه تنها عمل کرد و با رفتار خود به همه ثابت کرد که زندگی خود را برای حفظ خاک میهنش فدا کرده است.

سردار سلیمانی انسان بزرگ و بسیار مقتدری بود که نه تنها مسئولین باید او را الگوی خود قرار دهند بلکه همه ما دانش آموزان باید از خط فکری او  پیروی کنیم و برای سربلندی ایران عزیز قدم برداریم.

3- انشا در مورد سردار حاج قاسم سلیمانی

صبح روز جمعه 13 دی ماه 98 بود که خبر شهادت ناجوانمردانه سردار سلیمانی در رسانه ها پخش شد. همیشه درباره قدرت، شجاهت و مقاومت های سردار حاج قاسم سلیمانی شنیده بودیم و این خبر ناباورانه و غیر منتظره بود.

سردار حاج قاسم سلیمانی یکی از مهمترین نیروهای نظامی ایران بود که نیروهای آمریکایی از او وحشت داشتند و وجودش را خطری برای منافع خود می دانستند و از مدتها قبل قصد انجام این کار را داشتند ولی با شکست مواجه می شدند.
سردار سلیمانی از افرادی بود که مورد علاقه رهبر انقلاب بود و  هیچ وقت ایشان را تنها نگذاشت و از همان ابتدای انقلاب و در جنگ ایران و عراق نیز در جبهه های مقاومت فعالیت داشت.

آمریکا با ترور  و به شهادت رساندن سردار سلیمانی باز هم ثابت کرد که دشمن ایران و ایرانی است و از قدرتمندانی چون سردار سلیمانی وحشت دارد.

حاج  قاسم سلیمانی به اندازه ای قدرتمند و برجسته بود که هرگاه کشوری ایران را تهدید می کرد، ترسی در دلها راه پیدا نمی کرد و دلها گرم به وجود او بود.

اما حالا با شهادت او، گویی هزاران سردار سلیمانی متولد شده تا با ادامه دادن راه او در حفظ خاک ایران و ایستادگی در برابر بیگانگان، انتقام خون این سردار بزرگ را بگیرند تا مرهمی باشد بر دلهای مردم کشور، که با رفتن او گویی ایران، پدر خود را از دست داده است.

سردار حاج قاسم سلیمانی

انشا در مورد سردار سلیمانی

ناراحتی و حضور جمعیت زیادی از مردم در شهرهای مختلف ایران، نشان می دهد که سردار سلیمانی تا چه اندازه محبوب بود و همه بخاطر ازدست دادن او اشک ماتم ریختند.

رهبر ما امام خامنه ای نیز به سردار سلیمانی علاقه زیادی داشتند و در مراسم وداع با سردار در تهران بعد از خواندن نماز، به شدت گریستند.

سردار سلیمانی محبوب دلها بود و با اخلاق و رفتار خوبش همه را مجذوب خودش کرده بود. حالا او رسالت خود را انجام داده و با خیال آسوده به دیدار پروردگار شتافته است.

چه خوب است که همه ما او را الگوی خود قرار دهیم و به شکلی زندگی کنیم که نام و یاد خوبی از ما به یادگار بماند.

4  – انشا درباره سردار سلیمانی دلنوشته

انشا درباره سردار سلیمانی دلنوشته

در اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی، دلنوشته ای را برای پدر ایران آماده کرده ایم که می توانید به عنوان انشا برای سردار سلیمانی مورد استفاده قرار دهید. همچنین می توانید از عکس نوشته تسلیت شهادت حاج قاسم سلیمانی جدید و باکیفیت اتسفاده کنید.

به یاد حاج قاسم…

ای سردار اولین سالگرد شهادتت با ایام شهادت فاطمه زهرا (س) همراه شده و چه گریه ها که تو به یاد فاطمه زهرا کردی.

چه قدم هایی که در راه عشق به وطن برداشتی و چه ناله هایی که از دوری دوستان همسفرت کردی…. تو برگزیده بودی و انتخاب شده بودی تا در این دنیای هزار رنگ، یکرنگی و ثبات قدم را به همه ما بیاموزی.

تو مرد بی ادعای زمانه و پدر همه فرزندان شهدای مدافع حرم بودی….

تو مومن وارسته خدا بودی و شهادت سزاوار تو بود، اگر چیزی غیر از شهادت نصیب تو میشد عجیب بود چون روح تو خدایی بودی و از هرآنچه که متلعق به دنیا بود جدا بودی.

دشمنان توان دیدن قدرت و شجاعت تو را نداشتند و تو را به شهادت رساندند اما غافل از اینکه شهادت آرزوی تو بود و شاگردان تو راهت را ادامه خواهند داد.

گیرم که میزنید/ گیرم که میکشید

با رویش ناگزیر جوانه چه میکنید

فروشگاه قطعات آسانسور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید