انشا درباره علم بهتر است یا ثروت برای تمام پایه ها

در این مقاله از سایت مینویسم می توانید انشاهای جالب و زیبا را درباره موضوع علم بهتر است یا ثروت برای پایه های مختلف بخوانید.

انشا نوشتن بسیار کار لذت بخشی می باشد و حس خوبی را به انسان منتقل می کند. در ادامه این مطلب می توانید چند انشا درباره علم بهتر است یا ثروت برای پایه چهارم، پنجم، ششم، هشتم و نهم را به همراه مقدمه و نتیجه گیری انشا بخوانید و برای نوشتن انشا از آنها استفاده کنید.

انشا درباره علم بهتر است یا ثروت برای پایه چهارم با مقدمه

مقدمه:

از قدیم بسیار شندیه ایم که می گویند علم بهتر است یا ثروت؟ این سوال را شاید در همان زمان میکردیم پاسخ علم بود، اما هر چه قدر که جلوتر می رویم طرفداران ثروت بیشتر می شوند و ثروت رای بیشتری را می آورد.

متن انشا:

اگر بی تعارف بخواهیم بخواهیم حرف بزنیم خب قطعا ثروت بهتر از علم است، زمانی که ما به مدرسه می رویم و بعد به دانشگاه و سپس به سرکار تمام این مسیر برای رسیدن به یک شغل مناسب و رسیدن به پول می باشد. همه می گویند خب درس بخوان که در آینده بتوانی یه کاره ای شوی. این یه کاره ای شدن به چه معناست؟ جز به این معنا که است که به پول زیادی برسی؟

به نظر من باید از همان دوران ابتدایی حق انتخاب داشته باشیم که چه کسی می خواهد درس بخواند و چه کسی می خواهد هر چه سریع تر وارد بازار کار شود. البته انتخاب یک مسیر درست برای کار کردن نیز بسیار مهم است و باید برای موفق شدن در هر کاری آموزش های کافی برای آن ببینم.

نتیجه گیری:

این که علم بهتر است یا ثروت به نطرم هر کسی یک نظری دارد، اما با توجه به نظر شخصی من ثروت قطعا بهتر است. در کنار ثروت و انسایت مهم است که چه پولدار باشیم و چه نه آدم درست و پاکی باشیم.

انشا درباره علم بهتر است یا ثروت برای پایه پنجم

مقدمه:

دانش ، میراثی گرانبها و آداب ، زیورهای همیشه تازه و اندیشه ، آیینه ای شفاف است.

امام علی (ع)

متن انشا:

شاید همه ما بگوییم خب معلوم است ثروت بهتر است. اما اگر بخواهید یک استاد و یا معلم سرشناس باشید باید علم کافی برای آموزش دادن را بلد باشید که در قبال آن نیز پول زیادی را دریافت می کنید و یا مثلا اگر بخواهید یک مهندس خوب باشید باید درس های زیادی را خوانده باشید. دکتر خوب بودن به معنی با علم و تجربه بودن است.خیلی از مشاغل نیاز به علم زیاد دارد و این باسواد بودن ممکن است سبب شود که شما پول بیشتری را نیز صاحب شوید. زیرا مردم برای هر کاری به سراغ آدمی می روند که با علم و تجربه بسیار زیادی نیز داشته باشد.

نتیجه گیری:

علم همیشه و در هر زمانی مهم می باشد و باید همه ما هر روز یک بخشی از زمان خود را صرف یادگیری علم و دانش کنیم.

انشا علم بهتر است یا ثروت برای پایه ششم

مقدمه:

شناخت و آگاهی به شرایط، به کردار درست می‌انجامد و کردار درست، بدون داشتن شناخت و دانش، ناممکن است.

توماس جفرسون

متن انشا:

علم بهتر است یا ثروت؟ هیچ کدام! اگر انسان نداند که چگونه باید زندگی کند و هدف و مسیر درست زندگی خود را نشناسد هیچ کدام از این ها به دردش نمی خورد. هر انسانی در زندگی هدفی دارد هدف یک شخص رسیدن به علم و طی کردن مدارج تحصیلی می باشد و هدف دیگری داشتن پول و ثروت فراوان است. اگر فرد باهوش باشد می تواند با داشتن هر کدام از این ها زندگی بسیار زیبا و خوبی داشته باشد. به نظر من مهم ترین چیز هدف است. انسان بدون هدف به هیچ چیزی نمی تواند برسد.

نتیجه گیری:

علم و ثروت هر دو لازمه زندگی کردن می باشند، انسان باید سواد ارتباطی خوبی داشته باشد و در کنار این ها پول کافی برای زندگی کردن نیز بسیار مهم است. پس در زندگی هر چیزی در سر جای خودش مهم و ضروری می باشد.

انشا علم بهتر است یا ثروت برای پایه هشتم

همیشه و در هر زمانی این موضوع ثابت شده است که علم و آگاهی می تواند برای همه افراد مفید باشد و جامعه را از ناگاهی و جهل نجات بدهد. درست است که پول و ثروت مهم است و برای انسان رفاه و آسایش را فراهم می کند. اما قبل از اینکه پول و ثروت بتواند افراد را از بی فرهنگی و بی سوادی اجتماعی نجات بدهد این علم است که این کار را می کند.

به نظرم داشتن علم فقط به این معنی نیست که مدارج علمی و دانشگاهی را طی کنیم. بلکه به این معنا می باشد که انسان ها در هر زمانی برای دانستن برخی از چیزها تلاش کنند و یا کتاب بخوانند. ذهن ما انسان ها باید هر سال با پیشرفت کردن دنیا، پیشرفت کند تا درک از همه چیز را داشته باشد.

انشا علم بهتر است یا ثروت برای پایه نهم

علم و ثروت هر دو برای زندگی کردن لازم است و به نظرم کاملا انتخاب سخت و شاید غیر ممکنی بین این دو باشد. همه ما خوب میدانیم بدون پول و ثروت نمی شود راحت و در آرامش و آسایش زندگی کرد. در مقابل هم بدون علم و آگاهی انسان نمیتواند پیشرفت کند و درک درستی از محیط اطراف خود داشته باشد.

همه افراد باید دانش و آگاهی خود را در سن و سالی که هستند ارتقا بدهند. این جمله به این معنی نیست که مثلا همه به دانشگاه بروند بلکه می توانند از طریق کتاب های مختلف و یا دیدن فیلم های مختلف این سطح از علم و آگاهی را افزایش بدهند.

پس نه علم بد است و نه ثروت بلکه هر دوی آنها مهم و برای ادامه زندگی ضروری می باشند.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.