انشا درباره پایان کرونا برای مدرسه (دانش آموزان ابتدایی)

انشا در مورد پایان یافتن بیماری کرونا

همه ی مردم در انتظار پایان یافتن بیماری کرونا که تقریبا دو سال است کل جهان را درگیر کرده است، می باشند. در این مقاله چند انشا درباره پایان کرونا برای دانش آموزان آورده شده است.

همانطور که می دانید کل کشورهای دنیا درگیر بیماری کرونا می باشند و دو سال سختی را گذرانده اند و گاهی نا امید می شدند و گاهی امیدوار به ریشه کن شدن این بیماری، با شروع واکسیناسیون در کشورها بیشتر مردم امیدی دوباره پیدا کرده و به زندگی بازگشته اند و منتظر تمام شدن بیماری کرونا می باشند. در این میان دانش آموزان هم منتظر پایان کرونا می باشند تا دوباره به مدرسه رفته و در کنار دوستان خود و در فضای مدرسه به صورت حضوری تحصیلات خود را ادامه دهند. در این پست انشا درباره پایان کرونا برای مدرسه به دانش آموزان ارائه می شود، با ما همراه باشید.

4 انشا درباره پایان کرونا برای دانش آموزان

دانش آموزان عزیز در این پست تعدادی انشا در مورد پایان کرونا به شما ارائه می شود.

1- انشایی در مورد پایان بیماری کرونا

همیشه به این موضوع فکر می کردم من اگر ماشین زمان داشتم یقیناً به آینده سفر می کردم و در مورد ویروسی که حالا تمام دنیا را در بر گرفته اطلاعات پیدا می کردم. خیلی دوست دارم بدانم آینده جهان چیست و قرار است چه اتفاقاتی به خاطر این بیماری رخ دهد. هر روز اخبار بیشتری از شیوع ویروس کرونا می شنوم و دلم می خواهد ببینم که آیا در آینده این ویروس راه درمانی پیدا می کند یا خیر.

یکی از بزرگترین آرزوهایی که همیشه از خدا داشتم شفای تمام بیماران و مریض ها بود. حالا که ویروس کرونا آمده و خیلی ها را مریض کرده است من واقعا ناراحتم و بد ماجرا اینجاست که هر چه هم دعا می کنم نتیجه ای نمی بینم. برای همین دوست دارم که یک ماشین زمان داشته باشم و به آینده بروم و ببینم که در آینده چه اتفاقاتی رخ می دهد و بشر با این ویروس چطور رفتار می کند.

این مسئله شاید برای این باشد که من برای دنیایی که در آن زندگی می کنم ارزش زیادی قائل هستم و همچنین جان آدم ها خیلی برایم اهمیت دارد. من فکر می کنم اگه جامعه ای وجود نداشته باشد منی هم وجود نخواهم داشت برای همین اول از همه به فکر جامعه هستم تا آن تداوم و ماندگاری داشته باشد.

جان هر انسان عزیز می باشد و نباید به راحتی گرفته شود. ویروس کرونا کاری کرده است که هر روز هزاران انسان در سرتاسر دنیا به این ویروس مبتلا می شوند و جانشان رو از دست می دهند.

تا به حال اتفاقات زیادی افتاده است، بیماری های زیادی به وجود آمده اند و تحولات زیادی دنیا را در بر گرفته که انسان توانسته از پس همه ی آن ها برآید. من فکر می کنم که ویروس کرونا هم یکی از همین تحولات باشه و هر چند سخت ولی بالاخره انسان از آن عبور می کند. خیلی دوست داشتم ببینم که آیا بعد از گذشت مدتی واکسنی برای این ویروس ساخته می شود یا نه و اینک ه آیا اصلا بشر می تواند در مقابل کرونا ایستادگی کند یا خیر؟ که خوشبختانه دانشمندان موفق شدند واکسن کرونا را کشف کنند و واکسیناسیون این بیماری در تمام دنیا آغاز شده است. و همه انسان ها خوشحال می باشند که دنیا در آستانه ی ریشه کن شدن بیماری کرونا می باشد.

2- انشا درباره تمام شدن کرونا برای مدرسه

کرونا ، کلمه ای که به همراه خود وحشت مردم، استرس مبتلایان از مرگ و اندوه خانواده هایشان را به دوش می کشد، شاید کمتر کسی قبل از اتفاقات اخیر از وجود چنین ساختاری خبر داشت ولی این اتفاق نیز مانند بمبی در زندگی ما منفجر شد.

کرونا، مثال بارزی است برای این مثل که مرگ در نمی زند! کرونا، ترسی آموزنده است، کرونا به ما یادآوری می کند که گاهی چه زود دیر می شود، به ما یادآوری می کند که امروز و فردا نکنیم و از فرصت اندکی که در زندگی در اختیار داریم برای دوست داشتن، ریسک کردن، به معنای واقعی زندگی کردن استفاده کنیم!

کرونا به ما یادآوری کرد، زمان کمی برای موفقیت و در آغوش کشیدن عزیزان خود داریم، به ما یادآوری کرد تمامی انسان ها، چه فقیر یا ثروتمند، چه سفید یا سیاه از نظر خدواند یکی هستند و هیچکدام با نژاد و رنگ خود نمی توانند جلوی بیماری یا عذاب الهی را بگیرند، همانطور که این ویروس در تمامی دنیا پخش شد!

فارغ از بحث احساسی، به ما یاد داد که پیشرفت در علم، همکاری و وحدت مردم چقدر می تواند جلوی بزرگ شدن مشکل را بگیرد، مانند مردم چین و به ما یاد داد که ار موقعیت ها و انسان هایی که به ویروس بدبینی و منفی نگری مبتلا هستند دوری کنیم و خود را با ماسک آگاهی و بصیرت و انسان دوستی مجهز کنیم.

گاهی اوقات این گونه مشکلات به ما شخصیت اصلی افراد را نمایان می کنند، کسانی که در هنگام آسانی وعده و وعیدهایی می دهند و در هنگام سختی تنها چیزی که به آن فکر می کنند و نجات می دهند، خودشان هستند، چه بسا که افرادی از خانواده ی خود در این سختی باشد و از ترس مبتلا شدن حتی به آن ها نزدیک هم نشوند.

فارغ از موارد منفی و مضر بی شمار ویروس ها، فهمیدیم که می توان اندکی خوشبین بود و از تک تک عناصر زندگانی لذت برد و خوشحال بود و از آن ها به عنوان کلیدی برای درب زندگانی خود استفاده کرد.

ویروس کرونا درس های زیادی به انسان داده است، اما فارغ از این ها، مردم دوست دارند هر چه زودتر بیماری کرونا در دنیا ریشه کن شود. همانطور که می دانیم واکسن کرونا در کشور های مختلف جهان کشف شده است و همه افراد در حال واکسینه شدن می باشند. امیدوارم مردم پروتکل های بهداشتی را تا انتهای واکسیناسیون رعایت کنند تا بیماری کرونا به کلی از بین برود.

3- انشاه کوتاه درباره پایان کرونا برای دانش آموزان

کرونا نام ویروسی است که سرو صدای زیادی برپا کرده است و افراد زیادی را مبتلا کرده است . این ویرویس ابتدا از ووهان چین به جهان سرایت کرد و گفته می شود که عامل اصلی آن، خفاش ها باشند. با این که کرونا کشندگی کمتری نسبت به آنفولانزا دارد، ولی قدرت سرایت آن به حدی بالاست که در کمتر از یک ماه، به کشور های زیادی، از جمله ژاپن، آمریکا، ایتالیا و حتی ایران رسیده است.

درست است بعد از تقریبا دو سال واکسن کرونا کشف شده است و مردم در حال واکسینه شدن می باشند اما لازم است که در این شرایط بهداشت فردی و عمومی را رعایت کنیم تا از گسترش آن پیشگیری کنیم. مثلا تا می توانیم از رفتن به مکان های شلوغ مثل اتوبوس ، مترو ، سینما و … خودداری کنیم و اگر در مکان های شلوغ حضور داشتیم، حتما از ماسک استفاده کنیم و پس از رسیدن به خانه، دست هایمان را با آب و صابون بشوییم و ضد عفونی کنیم. همچنین از دست دادن و روبوسی کردن با دیگران پرهیز کنیم.

با پایان یافتن کرونا وضعیت کل جهان بهتر می شود و مردم شادتری خواهیم داشت پس بهتر است این بیماری را جدی گرفته و مواظب سلامتی خود باشید و حتما خود را واکسینه کنید.

ما دانش آموزان امیدوارم هر چه زودتر همه افراد واکسینه شوند و دوباره مدارس حضوری شده و ما به مدرسه برویم. زیرا دلمان برای پشت میز نشستن و پای تخته رفتن و مدرسه تنگ شده است.

4- یک انشا درباره پایان ویروس کرونا برای مدرسه

کرونا، ویروسی ناشناخته است که کل جهان را فرا گرفته است و هیچ یک از ما حتی فکر نمی کردیم که این ویروس ماه ها ما را در خانه هایمان زمین گیر کند. در چند ماه اول فکر می کردیم می توانیم با قرنطینه کردن خودمان در خانه هایمان شر ویروس کرونا را بکنیم. از خیر دید و بازدید های عید نوروز گذشتیم و به امید این که شرایط زودتر درست شود کسب و کار ها را رها کردیم.

ولی نه، انگار کرونا به این زودی ها دست بردار نبود. از آن سو، مشکلات اقتصادی ترس مردم از ویروس کرونا را گرفت و شرایط و زندگی ها را به روال قبلی مان بازگرداند بدون در نظر اینکه هر روز عده زیادی از مردم کشور به این بیماری مبتلا می شوند و جانشان را از دست می دهند.

علاوه بر این، پزشکان، پرستاران و کادر درمان بیمارستان خسته شده اند و ماسک های چند لایه و لباس های ویژه در هوای گرم تابستان انرژی آن ها را گرفته است .  این انسان های شریف ماه هاست که روی خانه خود را ندیده اند و از خانواده هایشان دور مانده اند و شمار قابل توجهی از آن ها نیز در راه نجات جان دیگران ، جان خودشان را از دست داده اند.

البته در این روزها مردم کمی خوشحال ترند زیرا واکسیناسیون در کشور شروع شده است و روند صعودی دارد. همانطور که می دانید دانشمندان توانستند واکسن کرونا را کشف کنند و مردم جهان در حال واکسینه شده هستند. مردم کشور عزیزمان نیز در این روزها در حال واکسینه شدن می باشند.

اما واکسینه شدن به معنای نادیده گرفتن بهداشت نمی باشد، وظیفه همه ماست که تا حد امکان دستورالعمل های بهداشتی نظیر استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنیم تا از ابتلا به این ویرویس خطرناک پیشگیری کنیم، تا همه افراد واکسینه شوند. همچنین باید سفرها و مسافرت های تفریحی مان را به خاطر خودمان و دیگران به فراموشی بسپاریم.

ویروس کرونا با همه بدی ها و اذیت هایی که داشته است، چیز های خوب زیادی هم به ما یاد داده است . به ما یاد داده که قدر چیز هایی که داشتیم را بدانیم و بابت آن ها شکر گزار باشیم. حال، تنها چیزی که از دست ما بر می آید این است که پروتکل های بهداشتی را رعایت کنیم، به امید این که همه افراد کشور ایران واکسینه شوند و جشن پایان یافتن بیماری کرونا را در کشور بگیریم. تا باز هم لحظات خوش با هم بودن را تجربه کنیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.