انشا درباره هدف زندگی من به همراه مقدمه و نتیجه

اگر به دنبال یک انشا زیبا درباره هدف زندگی هستید در این مطلب می توانید با چند انشا درباره هدف زندگی آشنا شوید.

انشا درباره هدف زندگی از موضوعات زیبا و جذابی می باشد که می توانید یک انشا خوب درباره آن بنویسید. زیرا هدف زندگی هر فردی با دیگری متفاوت است و همین تفاوت ها انشا را زیباتر می کند.ر ادامه می خواهیم چند انشا زیبا درباره هدف زندگی من به همراه مقدمه و نتیجه برای پایه هفتم و نهم بخوانیم.

انشا درباره هدف زندگی من پایه هفتم

مقدمه:

چرخ گردون چه بخندد چه نخندد تو بخند
مشکلی گر سر راه تو ببندد تو بخند
غصه ها فانی و باقی تو بخند
گر دلت از ستم و غصه برنجد تو بخند

بدنه اصلی انشا:

زندگی کردن برای هر کسی معنایی متفاوت دارد. همه ما افرادی هستیم که برای رسیدن به هدف های مشخصی روز را شب می کنیم و دوباره شب را روز، البته شاید در این میان افرادی نیز پیدا شوند که هدفی از زندگی خود نداشته باشند. زندگی بدون هدف اصلا زیبا نیست و نمی توان روزهای قشنگی را برای خود ساخت.

هدف من از زندگی ساختن یک آینده ای است که خودم از خودم راضی باشم و تا جایی که می توانم به چیزهایی که می خواهم رسیده باشم. همه چیز منظورم فقط چیزهای مادی نیست. مثلا اینکه آدم مهربان و خوبی باشم و تا جایی که از دستم بر میاد به اطرافیانم کمک کنم. در کنار همه این ها هدفم از زندگی کردن این است تا زمانی که زنده هستم فردی مفید بوده باشم چه برای خودم و چه برای بقیه. من دوست دارم در آینده یک استاد دانشگاه موفق شوم و بتوانم تجربه هایی را که در زندگی به دست آورده ام به بقیه نیز منتقل کنم.

نتیجه گیری:

برای رسیدن به هدف ها در زندگی باید برنامه ریزی داشته باشیم و تحت هر شرایطی آنها را درست انجام بدهیم. مشخص کردن هدف زندگی را در سنی می توان انجام داد فقط به شرطی که برای رسیدن به هدف ها زندگی تحت هیچ شرایطی خسته نشویم.

انشا درباره هدف زندگی پایه نهم

مقدمه:

به هنگام سختی مشو نا امید
که ابر سیه بارد آب سفید

بدنه اصلی انشا:

همه ما در زندگی هدف های بزرگ و کوچکی داریم . برخی از هدف های زندگی را شاید اگر برای کسی بگوییم ما را مسخره کند و بگوید ای بابا چقدر رویایی فکر می کنی. اما می دانی حقیقت چیست؟ وقتی حتی یک نفر به هدف هایی که تو در ذهنت داری رسیده باشد پس هر رویایی می تواند واقعی شود.

هدف من در زندگی یه این است که یک وکیل خوب شوم و بتوانم به مشکلات مردم رسیدگی کنم. در کنار داشتن پول زیاد بتوانم به کودکانی که نمی توانند به مدرسه بروند هم کمک کنم. در این مسیر نباید لحظه ای خسته و ناامید شوم و با تمام توانم ادامه بدهم. همیشه پشت سر همه روزهای سخت روزهای خوبی وجود داره. پس هیچوقت از رسیدن به هدفات دست نکش. چون دقیقا همون لحظه ای که خسته شدی و فکر می کنی نمیشه همه چیز می خواد درست بشه.

نتیجه گیری:

یک زندگی هدف دار به انسان ها امید و نشاط میدهد. این زندگی بدون هدف اسن که روح افراد را خسته می کند و نشاط و شادابی آنها را می گیرد. پس در سنی که هستید برای رسیدن هدف هایتان برنامه ریزی کنید.

انشا درباره هدف زندگی با مقدمه و نتیجه

مقدمه:

این همه پیچ، این همه گذر، این همه چراغ، این همه علامت

و همچنان استوار در وفادار ماندن

به راهم، به خودم و

هدفم

بدنه اصلی انشا:

شاید زمانی که اسم هدف از زندگی به میان می آید فکرمان به سمت هدف های بزرگ برود و کلا از مشخص کردن هدف در زندگی منصرف شویم. اما اینگونه نیست هدف داشتن فقط به معنی هدف های بزرگ نیست. در برخی از مواقع ممکن است ما هدف های کوچکی برای خودمان مشخص کنیم مثلا اینکه بتوانیم هر روز صبح نیم ساعت پیاده روی کنیم و یا به هیچ عنوان غذاهای مضر را مصرف نکنیم و یا هروز نیم ساعت کتاب بخوانیم. تمام این ها می شود هدف و اگر کسی بتواند منظم و مستمر این کارها را انجام بدهد حتما نتیجه خوبی را نیز می تواند بگیرد.

نتیجه گیری:

پس همیشه سعی کنید در زندگی برای خود هدفی را مشخص کنید و خودتان را مجبور به انجام دادن آنها بکنید. هدف خودتان را از زندگی کردن مشخص کنید و بدانید که از این زندگی چه می خواهید.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.