انشا در مورد امانت داری، ۶ انشا درباره امانت داری

می خواهیم برایتان چند انشا زیبا و متفاوت درباره امانتداری را در این مقاله ارائه بدهیم. انشا درمورد امانتداری برای تمام پایه های تحصیلی را در ادامه بخوانید.

امانتداری مهم تری اصلی است که باید به زندگی پایبند باشیم. درست مانند راستگویی، به همین دلیل می خواهیم چند انشا درباره امانتداری را بخوانیم تا معنای امانتداری را بهتر درک کنیم. انشا در مورد امانتداری کلاس نهم، انشا در مورد مانتداری کلاس هشتم، انشا در مورد امانتداری کلاس هفتم، انشا در مورد امانتداری کلاس هفتم، انشا در مورد امانتداری کلاس ششم، انشا در مورد امانتداری کلاس چهارم و انشا درباره امانتداری را می خوانید.

انشا درمورد امانت داری کلاس نهم

زمانی که بزرگ تر می شویم چیزهای بسیار زیادی است که باید یاد بگیریم و بخواهم راحت تر بگویم مجبور هستیم که آن چیزها را یاد بگیریم. یکی از مهم ترین ویژگی هایی که فهمیدم در زندگی خانوادگی و دوستانه خودم باید به عنوان یک اصل مهم یاد بگیرم و همیشه آن را مبنا قرار دهم. امانت داری بود، امانت داری فقط به این نیست که چیزی از کسی بگیریم و سالم به صاحبش تحویل بدهیم بلکه معنای واقعی تر آن یعنی اسرار و راز و یا هر چیزی که مربوط به ما نیست به هیچکس دیگری هم نگوییم.

همه ما باید یاد بگریم امانتداران خوبی برای پدر، مادر و دوستان خود باشیم و همیشه مراقب حرف هایی که کسی راضی نیست درباره او به کسی بزنیم باشیم.

انشا در مورد امانت داری کلاس هشتم

امانت داری! حتما تابه امروز زیاد این کلمه را شنیده اید؟ باید بگویم امانت دار بودن خیلی در زندگی مهم است؟ شاید بگویید چرا! زیرا من خودم یکبار به خاطر اینکه خیانت در امانت کردم ضربه بسیار بدی در زندگی ام خوردم. زمانی که شخصی به ما اعتماد می کند و وسیله اش را به ما قرض می دهد و یا حرفی از زندگی شخصی و خصوصی اش را به ما می گوید یعنی ما را دوست و آدم قابل اعتمادی دانسته است و برای وجود ما در زندگی اش ارزش قائل شده است. پس اگر ما با یک اشتباه به امانتدار بودن خود لگد بی اعتمادی بزنیم به این زودی ها چیزی درست نخواهد شد و هرگز آن اعتماد و ارتباط قبلی بر نخواهد گشت.

انشا درباره امانت داری کلاس هفتم

من همیشه در زندگی سعی می کنم امانتدار خوبی باشم و تا به امروز هم همیشه همین طور بوده است. هیچ وقت اجازه نداده ام کسی به من چیزی را بگوید و از گفتن حرفش پشیمان شود. من با امانتدار خوبی بودن اول از همه به خودم احترام گذاشته ام. زیرا کسی که امانتدار نیست شخصیتش پیش دوستان و نزدیکانش خراب خواهد و دیگر آن اعتبار و ارزش قبل را نمی تواند داشته باشد.

امانت داری یعنی راز دیگران مانند راز خودم است، حرف دیگران مانند حرف خودم و تا صاحبش نخواهد من حقی ندارم آن را به کسی بگویم.

انشا در مورد امانت داری کلاس ششم

وقتی همه ما سعی کنیم که در زندگی امانتدار خوبی باشیم حتما هم می توانیم دوست خوبی باشیم و در مقابل هم دوستان خوبی را در کنار خودمان داشته باشیم. وقتی کسی امانتی را پیش من می گذارد و به من اعتماد می کند باید به خوبی از آن مراقبت کنم، اگر توان نگهداری ندارم بهتر است همان اول به او بگویم. ولی از زمانی که قبول کردم باید با تمام وجود امانتدار خوبی باشم.

اگر شما امانتدار خوبی باشید و یا هر ویژگی خوب دیگری داشته باشید زمانی که شما هم به کمک نیاز دارید دوستان زیادی هستند که می خواهند امانت دار راز شما و وسایل شما باشند. از هر دست بدهی از همان دست پس میگیری.

انشا درمورد امانت داری کلاس چهارم

امانتدار بودن را باید همیشه اولیت زندگیمان قرار بدهیم. کسانی که به یه اشتباه کوچیک باعث می شوند تا آسیبی به امانت دیگران وارد شود دیگر کسی به آنها اعتماد نخواهد کرد. امانتداری ویژگی انسان های درستکار و مهربان است. اگر می خواهیم ما هم همیشه جز آدم های مهربان و امانتداران خوب باشیم باید سعی کنیم ضربه ای از این طریق به کسی وارد نکنیم. اگر کسی وسیله ای را به عنوان امانت نزد ما قرار داد از آن استفاده شخصی نکنیم و نگذاریم آسیبی به آن وارد شود.

انشا کودکانه درباره امانت داری

روزی سر کلاس مربی گفت معنی امانتداری را کسی می داند؟ بچه ها هر کسی یه چیزی گفتند. اما معلم گفت هیچ کدام از معنی هایی که درباره امانتداری گفتید درست نبود. بهتر است بروید و فردا توضیح کاملی بدهید.

وقتی به خانه آمدم از مادرم پرسیدم که امانتداری یعنی چی؟ او گفت ببین مثلا من به تو این کتاب را می دهم تا برای یک هفته نزد تو باشد. تو در این هفته تمام تلاشت را می کنی تا به کتاب من آسیبی نرسد تا سالم آنها را به دست من برسانی. این می شود امانتداری. یا من به تو درباره به موضوعی چیزی می گویم من تو قول میدهی به هیچ کس درباره آن چیزی نگویی این هم می شود امانتداری. امانتداری یعنی باید مراقب وسیله و یا حرفی که صاحبش ما نیستیم باشیم و به هیچ کس نگوییم.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.