۱۰ نکته ضروری برای داشتن رابطه عاشقانه طولانی مدت!

10 نکته ضروری برای داشتن رابطه عاشقانه طولانی مدت!

نکاتی برای داشتن رابطه های عاشقانه سالم

روابط عاشقانه می تواند به راحتی توسط نیروی عاطفی شدید و غالبا غیر منطقی آن شناخته شود. شور و هیجان رفتار ما را هدایت میکند و همچنین می تواند افکار را تحریف کند، تغییرات عملکرد فیزیکی و شیمیایی و زندگی را تغییر می دهد. این رابطه عاشقانه ممکن است با یک “کودتای دوگانه” یا رعد و برق پیچیده ای که ما در نگاه اول به آن فکر می کنیم، آغاز شود.

عشق رمانتیک می تواند آرامتر باشد و بر اساس یک پایه ثابت دوستی ایجاد شود. پایه رابطه مشترک باعث می شود که دلیلی برای حداقل یک دوره بحرانی اولیه وجود داشته باشد. مهم نیست که شریک کامل خود را پیدا کردید؛ شما معمولا می دانید زمانی که او وارد شده است در بقیه جزئیات نیز مشارکت دارد.

اما شما باید به این جزئیات تمایل داشته باشید تا روابط خود را شکوفا کنید. این  استراتژی ها به شما کمک می کند تا روابط نزدیک و عاشقانه را تغذیه و حفظ کنید.

1.ستایش شگفتی ها بخشی از سحر و جادو از معشوق شما دقیقا چیزی است که شناخته نشده است: کشف اینکه شریک زندگی، شما را مانند چوب در حال سوختن یا به عنوان یک کودک، دوست دارد. اکتشاف هایی که در مورد شریک زندگی خود انجام می دهید شما را قادر می سازد تا او را به عنوان یک فرد منحصر به فرد ببینید.

2.پذیرفتن ویژگی ها یا عادت های بالقوه آزار دهنده! تلاش برای تغییر دادن شخص برای چیزی که می خواهید او را اغلب با نارضایتی ناشی از خفگی، همراه می کند. اجازه دهید قضاوت ها را نرم و راحت کند و محدودیت ها و آسیب پذیری ها را درک کنند. شناختن و پذیرش زندگی واقعی شخص (به جای اینکه ایده آل شده) یک فرآیند طولانی مدت است اما برای حفظ عشق بسیار ضروری است.

3.درک این اشتیاق به شکل یک چرخه است:  در نهایت، احساسات برچسب هایی هستند که مانند مواد از طریق بدن ما جریان می یابد، و بدن ما همراه با روش هایی مانند، اندیشه ها و تحریکات به آنها واکنش نشان می دهد. ما واقعا می توانیم احساساتمان را تغییر دهیم. با تغییر ادراک یا دیدگاه هایمان، رفتارهای ما و یا موقعیت هایی که در خودمان قرار می دهیم نیز تغییر می کند. چند بار نفس آهسته و عمیق بکشید و تغییرات داخلی خود را مشاهده کنید. ما سریع تر اجازه می دهیم که تاثیر عوامل خارجی را از بین ببریم و همچنین این موضوع مركز آرامش درونی ما را هدایت می كند و درنهایت سریع تر قادر خواهیم بود تا بینیم كه قلب ما به چه سمتی هدایت می شود. سپس ما می توانیم به جای فرار، آن را دنبال کنیم. در طول وقوع همه ی شادی ها، احساسات خود را به صورت آزادانه جریان دهید و وقتی که آنها تحریک می شوند، اقدامات مناسب تری انجام میشود، و می دانید که چه چیزی به شما کمک می کند تا به خط قرمز خود بازگردید. من یک طرفدار بزرگ مدیتیشن، کشش و انعکاس هستم، اما هر گونه فعالیتی را انجام می دهم. فعالیت هایی از قبیل دعا، اجرا، داوطلب شدن، حتی ارتباط با یک حیوان خانگی و شب بخیر گفتن قبل از خواب.

4.دانستن و ترس های مخفی خود را گسترش دهید:  هرچه بیشتر درک کنید که شریک زندگیتان چقدر احساستان می کند، خواهید دید که هرگونه که فکر می کنید او نیز به همان شکل رفتار می کند، به طور کامل می توانید یکدیگر را در آغوش بگیرید.زمانیکه شما میخواهید این راز را از  فرد مقابلتان پنهان کنید،خواهید دید که اینکار بالعکس موجب تحریک انرژی موجود برای جریان احساسات می شود. هنگامی که این موانع برداشته می شود، شور و شوق رشد می کند.

5.مقابله با آینده: راز موفقیت واقعی در آنچه که پیش می رود، چیست ؟در ذهنتان زندگیتان را برای رشد رویاهایتان با هم تصور کنید. اجازه دهید فرصت تجربیات مشترک به واقعیت تبدیل شود. اجازه دهید اختلافات تقویت شده و ارزشمند باشند، به طوری که مشارکت ممکن شود و دوستی شکوفا شود. برنامه را تهیه کنید و فقط برای نتیجه آن سرمایه گذاری نکنید.

6.تندرستی و استفاده از تمرین عاشقانه و رمانتیک در ابتدا بر پایه ی مبارزه ی شوالیه های قرون وسطایی درخشان بود:  این عملکرد در مورد اقدامات فداکاری، مراقبت، پرورش، تغذیه و گاهی حتی نجات دیگران اتفاق می افتد. همانطور که دوستی و صداقت میتوانند شور را حفظ کنند، خودخواه بودن در رابطه با  دیگران، اکسیتوسین را که ما را فراتر از منافع مئوپیک خود میبرد وجود می آورد.

7.نقش مخاطب فیزیکی را درک کنید: تقریبا برای تعریف یک رابطه عاشقانه با لذت لمس و تزریق احساسات مثبت و انرژی که از تماس فیزیکی با یکدیگر برخوردار است، پاداش می دهد. احساسات و انرژی یکدیگر، شما را وسوسه انگیز می کنند، که موجب ایجاد اشتیاق برای ادامه یا تماس مکرر می شود. این که آیا دوپامین به ما لذت می بخشد و یا اکسی توسین با گرمی و دسترسی به احساسات بی نظیر خود پاداش می دهد، باید گفت که تماس فیزیکی جایگزین ندارد: رابطه جنسی می تواند از نوع صادق ترین و قدرتمند ترین ارتباط ها باشد.

8.پذیرفتن حسادت و آموختن با آن را کار کنید:  حسادت می تواند به شما هشدار دهد که چه زمانی شما به چه چیزهایی نیاز دارید که به آنها پاسخ نمی دهید. این به ناچار زمانی رخ می دهد که یک شریک عاشقانه توجه شما را جلب کند. ناراحتی ناشی از درک کردن نمی تواند ناراحت کننده باشد، اما هدف از توجه می تواند به تهدیدی احساسی تبدیل شود. این که آیا شخص دیگری، یک فعالیت یا تقاضایی مانند یک کودک بیمار یا مهلت کاری از شما دارد، مراقب احساسات خیانت باشید. به ویژه زمانی که عاشق شما روی جنبه مهم دیگری از زندگی اش تمرکز می کند. بهترین راه حل و مقابله با این مسئله، تشخیص ناراحتی شما، انجام همه کارهایی است که می توانید با مراقبت از نیازهای خود به طور مناسب تر انجام دهید، احساسات خود را مستقیما به عاشق خود بیان کنید و فضای یکدیگر را به دیگران، مکان ها، و احساسات به روز رسانی کنید و درک خود را از آنچه که در رابطه شما چه خوب و یا چه بد است آگاه کنید.

9.یادگیری زبان یکدیگر: چه هنگامی شما احساس می کنید که بیشتر مورد دوست داشتن واقع شده اید؟ چه هنگامی است که شما بیشتر دوست داشتنی هستید؟ یک رفلکس ساده می تواند یک فرد را به چیزی که او میخواهد برساند. اگر احساس کند دوستش دارد وقتی معشوقش شانه هایش را می پوشاند، ممکن است سعی کند او را در آغوش بگیرد.

10.فرض نکنید که عاشقان ممکن است اعتقاد داشته باشند که همه چیز را در مورد یکدیگر باید بدانند و درک کنند: سرنوشت های در حال تکامل ما تضمین می کنند که ناشناخته ها – رمز و راز آینده – تبدیل شده هستند و همیشه وجود دارند، شاید کمی عمیق تر، کمی بیشتر و کمی با فاصله باشند. اجازه دهید عشق با زنده نگه داشتن خودتان، به بهترین شکل تبدیل شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.