اخبار و حواشی کامل جشن حافظ ۹۸ (نوزدهمین دوره جشن حافظ)

در این نوشته با اخبار و حواشی جشن حافظ 98 در خدمت شما هستیم. جشن حافظ امسال با اعلام برندگان و اهدای جوایز به برگزیدگان روز پنجشنبه 20 تیر برگزار شد و خاتمه یافت. در این رویداد مهم تعداد زیادی از بازیگران زن و مرد تلویزیون و سینمای ایران و همچنین چهره های شناخته شده و معروف فعال در حوزه فیلم حضور داشتند.

جمع شدن این تعداد از چهره ها در یک محفل برای بسیاری از افراد جالب است و به دنبال اخبار و اتفاقاتی هستند که بازیگران حاضر در این جشن رقم می زنند. با ما همراه باشید تا جدیدترین اخبار جشن حافظ نوزدهم را به شما تقدیم کنیم .

همچنین ببینید:

اسامی برندگان تندیس حافظ در سال 98                عکس های بازیگران در جشن حافظ 98

مهم ترین حواشی جشن حافظ 98

جشن حافظ امسال با اتفاقات و رخدادهایی همراه بود که شاید برای شما جالب باشد در ادامه به تعدادی از مهم ترین اتفاقاتی که در جریان جشن حافظ اسال رخ داد اشاره می کنیم.

هانا کامکار و آزیتا ترکاشوند به کمپین «مد یا مصرف‌گرایی» پیوستند

هانا کامکار و آزیتا ترکاشوندکمپین مد یا مصرف گرایی که در کشورهای دیگر نیز وجود دارد و بازیگران و افراد مشهور جهان مانند مریل‌استریپ، کیت ‌بلانشت، جسیکا آلبا، میشل اوباما و کیت میدلتون در آن شرکت می کنند به این معنی است که به جای خریدن لباس های نو و اسراف در خریدن لباس هایی که شاید فقط یک بار پوشیده شوند از لباس های قدیمی استفاده کنیم. یکی از جالبترین حواشی جشن حافظ 98 این بود که در نوزدهمین دوره جشن حافظ هانا کامکار خواننده عزیز کشورمان و آزیتا ترکاشوند بازیگر سینما و تلویزیون با تغییر در لباس‌های قدیمی خود در جشن حافظ حاضر شدند و از لباس نو استفاده نکردند تا به این کمپین بپیوندند.

هانا کامکار و آزیتا ترکاشوند با پیوستن به کمپین «مد یا مصرف‌گرایی» به استقبال جشن حافظ رفته و از دیگر هنرمندان نیز خواستند که با توجه به شرایط اقتصادی جامعه به این پویش اجتماعی و فرهنگی بپیوندند. با توجه به شرایط اقتصادی ایران امروز، کمپین «مد یا مصرف‌گرایی» با هدف مقابله با مصرف‌گرایی و هدر رفت سرمایه‌های ملی آغاز به کار کرده و در پی ایجاد فرهنگ مد پایدار است.

تشکر گلاب آدینه از همسرش مهدی هاشمی!!

تشکر گلاب آدینه از همسرش در جشن حافظ 98تشکر گلاب آدینه از مهدی هاشمی در جشن حافظ نوزدهم یکی از اخبار جالب جشن حافظ 98 بود. چندی پیش اخباری مربوط به ازدواج مهدی هاشمی همسر گلاب آدینه شنیدیم که باعث تعجب همگان شد. گلاب آدینه بعد از شنیدن این خبر تنها یک جمله گفت: «توجهی نکنید. ببینید و بخندید» در جشن حافظ 98، تندیس یک عمر فعالیت هنری به گلاب آدینه اهدا شد. وقتی گلاب آدینه برای دریافت جایزه اش بر روی صحنه رفت لحنی بغض‌آلود گفت:

«هرچه تمرین کردم که امروز بغض نکنم، اما نشد آدم وقتی کارهایش در گذشته را می‌بیند احساساتی می‌شود، به خصوص که زیر پرچم مرد بزرگی مثل علی معلم باشد. همیشه در این گونه مراسم همه می‌آیند و تشکر می‌کنند، علت این تشکر‌ها این است که تریبونی برای تشکر از افرادی فراهم می‌شود که باعث شدند آدم در چنین جایگاهی باشد.

من هم از استادان خودم مهدی هاشمی نازنین، سوسن تسلیمی و رخشان بنی‌اعتماد تشکر می‌کنم و باید هم بگویم من هنوز یک هنرآموز هستم و از تماشاگران و تمام کسانی که من را لایق این صحنه دانستند تشکر می‌کنم، حق‌شناس یکدیگر باشیم.»

واکنش بهاره رهنما و سیما تیرانداز به تشکر گلاب آدینه از مهدی هاشمی

بعد از سخنرانی گلاب آدینه حضار به شدت او را تشویق کردند و گذشت او را ستودند. از جمله بهاره رهنما گفت: «خانم گلاب آدینه خوشحالم که در عصر بازیگری با گذشت، بزرگ و با شعور مثل شمابه دنیا آمدم و در بزرگداشت شما حضور داشتم.»

سیما تیرانداز هم گفت: «من همیشه شاگرد خانم گلاب آدینه بودم و امشب یک درس بزرگ گرفتم که همانا مهربانی و بخشش و گذشت است.»

ماجرای کت سفید فرزاد حسنی، علیرضا خمسه و هوتن شکیبا

هوتن شکیبا در جشن حافظ 98فرزاد حسنی که در مراسم جشن حافظ 98 با یک کت سفید به عنوان مجری این مراسم حاضر شده بود دلیل انتخاب کت سفید را شبیه شدن به علی معلم عنوان کرد تا یاد و خاطره او را زنده کند. علیرضا خمسه هم در اقدامی مشابه هنگامی که برای اهدای جوایز به روی صحنه رفت کت و شلوار سفید به تن داشت و گفت: «من کت‌وشلوار سفید پوشیدم و به علی معلم عزیز شبیه‌تر هستم.»

هوتن شکیبا هم از دیگر چهره هایی بود که به فکر زنده نگداشتن یاد علی معلم بود. هوتن شکیبا با کت سفید و پیراهنی فیروزه‌ای شباهتب یشتری به تیپ همیشگی زنده‌یاد علی معلم داشت، بنابراین خودش را این‌طور توصیف کرد: «هم کت سفید پوشیدم، هم پیراهن فیروزه‌ای و من از همه شبیه‌ترم.»

دیگر حواشی جشن حافظ 98

امین زندگانی با لباس قوم بلوچ در جشن حافظ 98 حاضر شد.

عکس امین زندگانی و همسرش در جشن حافظ 98خاص ترین لباس جشن حافظ مربوط به امین زندگان بود. امین زندگانی در مراسم جشن حافظ امسال لباس قوم بلوچ به تن داشت و علت را حمایت از آنان اعلام کرد.

غایبین جشن حافظ 98؛نیامدن گلزار حاشیه ساز شد!

عدم حضور گلزار در جشن حافظ 98

گلزار که به عنوان مجری برنامه برنده باشد در این جشن کاندید مهمترین جایزه جشن حافظ یعنی بهترین چهره تلویزیونی شده بود و رقیب عادل فردوسی پور بود.محمد معتمدی هم قبل از برگزاری جشن حافظ، در صفحه اینستاگرامش با انتشار متنی از این جشن انصراف داد.

نیامدن گلزار این حرف را که او بخاطر حضور عادل فردوسی پور و احتمال اینکه در مقابل او به عنوان چهره مردمی سال انتخاب نشود حضور نیافته اما به هیچ وجه صحت ندارد و نباید این دو بزرگوار را با هم مقایسه نمود.

همایون اسعدیان، کارگردان سریال «لحظه گرگ و میش» که چندی پیش انصراف خود از جشن حافظ را اعلام کرد در این مراسم حضور نداشت و غایب بود. دیگران غایبین جشن حافظ محمدرضا گلزار و محمد معتمدی بودند که تنها چندساعت قبل از برگزاری جشن حافظ انصراف خود را از این مراسم را اعلام نمودند.

متلک فرزاد حسنی به بازیگرانی که مجری شده اند

تیکه فرزاد حسنی به گودرزی در جشن حافظ 98یکی از حاشیه های جشن حافظ 98 متلک فرزاد حسنی به مجریانی بود که از در این زمینه تخصص ندارند و از شهرت خود برای مجری شدن استفاده می کنند. فرزاد حسنی با لحی طنز آمیز به حضور سلبریتی ها به عنوان مجری انتقاد کرد و رو به حمید گودرزی گفت: «ببخشید من جلوی شما دارم اجرا می‌کنم.»

درخواست جناب‌خان برای بازگشت کلاه قرمزی

 درخواست جناب‌خان برای بازگشت کلاه قرمزی محمد بحرانی درحالی ‌که برای اهدای جایزه بهترین بازیگر کمدی تلویزیون جشن حافظ 98 به روی صحنه رفت و جایزه بهترین بازیگر زن کمدی را به نازنین بیاتی اهدا کرد به نازنین بیاتی روی صحنه جشن حافظ آمده بود، گفت: «من سازوکار تهیه‌کنندگی و مدیریت تلویزیون را نمی‌دانم و دخالت هم نمی‌کنم، ولی می‌دانم برندها به راحتی به دست نمی‌آیند، استاد ایرج طهماسب تکرار نمی‌شود و امیدوارم کلاه‌قرمزی به تلویزیون برگردد.»

نام حافظ روی مانتو و گردنبند آذر معماریان حکاکی شده بود

لباس آذر معماریان در جشن حافظ 98از اتفاقات جالب جشن حافظ 98 این بود که آذر معمارین درحای در جشن حافظ 9 حضور پیدا کرد که گردنبندی با نام حافظ به گردن آویخته بود و مانتویی به تن داشت که نام حافظ روی آن حک شده بود.

خوشحالی پژمان جمشیدی از انتخاب عادل فردوسی پور

درجشن حافظ 98، وظیفه اهدای تندیس بهترین چهره تلویزیونی به عادل فردوسی‌پور، بر عهده پژمان جمشیدی قرار گرفت. پزمان جمشیدی در اینستاگرام خود این گونه نوشت: «خودم جایزه می‌گرفتم آن‌قدر خوشحال نمی‌شدم. لحظه تقدیم تندیس حافط به محبوب‌ترین چهره به انتخاب شما، تو عالی هستی عادل جان و ما خیلی دوست داریم. دیشب خاطره فوق‌العاده‌ای بود برام روح آقای معلم عزیز؛ شاد و خسته نباشید به همه برگزارکنندگان این جشن و شادباش به دوستانی که موفق به کسب تندیس حافظ شدند.»

باران کوثری بعد از دریافت تندیس حافظ یک پیام ویدئویی منتشر کرد

باران کوثری و جایزه جشن حافظ 98 باران کوثری که برنده بهترین جایزه بازیگر زن در جشن حافظ 98 برای فیلم عرق سرد بود گفت:

“در روز‌هایی که ما سینمایی‌ها تنها ماندیم بیشتر از همیشه جای خالی علی معلم را می‌شود حس کرد. در این جشن «عرق سرد» دیده شد علی رغم همه تلاش‌هایی که شد تا این فیلم دیده نشود.”

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.