نکاتی ویژه در مورد مدل میز غذاخوری که باید بدانید

مدل میز غذاخوری یا میز نهارخوری که یکی از لوازم ضروری منازل شمرده می‌شود نه تنها برای طبخ غذا استفاده نمی‌شود بلکه در دورهمی های دوستان و خانوادگی ها کاربرد دارد. امروزه انواع مدل های مختلف میز ناهار خوری مانند سلطنتی یا کمجا و یا مدرن وجود دارد که بستگی به سلیقه فرد مقابل دارد که چه سبک و مدلی را دوست داشته باشد.

غذا خوردن یکی از بزرگترین لذت های زندگی است و این که هر غذای چگونه سرو شود و دکوراسیون فضایی که در آن غذا سرو یا خورده می شود چگونه باید باشد، منظور این است که میتوان هم از فضا هم از غذا خوردن باهم لذت برد. حال اگر قصد خرید میز و صندلی غذا خوری داربد به نکاتی که گفته می شود توجه کنید. کابینت ام دی اف بهتر است یا های گلاس ؟

نکاتی ویژه درباره مدل میز غذاخوری

نکته اول:

برای شروع، مقدار فضای مورد نیاز برای مدل میز غذاخوری که قصد دارید در آن جا قرار دهید را ارزیابی کنید. بسیاری از افراد این طور ترجیح می دهند که از فضای آشپزخانه برای همه وعده های غذایی خود استفاده می کنند و از اتاق غذاخوری تنها برای پذیرایی از میهمان در ضیافت های شام استفاده کنند.

نکته دوم:

مدل میز غذاخوری طبیعتا نقطه کانونی دکوراسیون هر اتاق غذاخوری محسوب می شود. میز غذاخوری را در اندازه و شکل مناسب با ویژگی های اتاق غذاخوری خود انتخاب کنید و برای تزیین آن می توانید از ال ای دی یا چراغ یا ریسه جهت جذاب کردن میز استفاده نمایید.

نکته سوم:

نورپردازی اتاق غذاخوری نقش مهمی در نوع احساس حاکم بر فضا و راحتی اتاق ایفا می کند. نور اتاق غذاخوری باید به اندازه ای باشد که افراد بتوانند به آسانی اشیاء و غذاهای سر میز را ببینند و از طرفی نباید تند و خیره کننده باشد، زیرا در این صورت از راحتی و آرامش فضا می کاهد نور شمع های روشن روی میز می تواند تاثیر شگفت انگیزی بر حال و هوای فضای غذا خوری داشته باشد.

میز غذاخوری

مبلمان مناسب برای اتاق نشیمن کوچک

نکته چهارم:

نصب یک تابلو، لوستر شیک فضا را دلچسب تر می کند اما باید انتخاب نزدیک به سبک طراحی داخلی اتاق غذاخوری باشد. یک ظرف بلوری شیک و یا یک گلدان زیبا این بخش از خانه را از حالت دارای تکراری بودن خارج می کند.

نکته پنجم:

خانه یا منزل افرادی که دارای حیاط یا فضای بیرونی است و دوست دارند که در حیاط هم از میز غذاخوری استفاده کنند این نکته را باید بدانند برای انتخاب میز و صندلی های فضای بیرونی علاوه بر زیبایی، استحمام و مقاومت در برابر تغییرات آب و هوایی در واقع کیفیت نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.

میز غذاخوری

میز و صندلی مخصوص بیرون در انواع سبک های مدرن، مینمال و کلاسیک و در متریال های متفاوت طراحی و تولید می شوند و برخی با طراحی های بسیار ساده اما ارگونومیک و مدرن با حفظ سادگی و کیفیت بالا، می توانند در گذر زمان زینت بخش حیاط و فضاهای باز خانگی محسوب شوند.

نکته ششم:

از ترکیب رنگ های وسایل خونه مانند پرده ها، مبل، فرش یا اکسسوری ها میتوان ایده گرفت و برای میز و صندلی های غذاخوری استفاده کرد.

با رنگ های سفید و مشگی می توان هر رنگی را که بیشتر با سلیقه شما جور است و می پسندید ست کنید و در دکوراسیون منزل خود استفاده نمایید.

میز غذاخوری

اکسسوری در دکوراسیون چیست و چه تاثیری در دیزاین خانه دارد؟

نکات ویژه درباره مدل میز غذاخوری و صندلی 

در ادامه مطلب نکاتی درباره صندلی های غذاخوری که باید چه ویژگی های داشته باشد و در هنگام خرید باید به چه نکاتی توجه کنید ارایه کرده ایم.

۱. حتما قبل از خرید دقت کنید صندلی های که انتخاب می کنید با میز و فضای اتاق و حتی تعداد های مهمان های همیشگی شما مطابقت داشته باشد.

۲. این نکته را به یاد داشته باشید که پهنای استاندارد یک صندلی، بدون دسته ۵۶ سانتی متر است اما اگر فضای اتاق غذاخوری شما بزرگ است می توانید صندلی ها را کمی بزرگتر انتخاب کنید.

میز غذاخوری

۳. هر چند ترکیب صندلی های سنتی با میز مدرن یا برعکس، ترند شده است (البته گاهی بسته به سلیقه شما دارد) اما سعی کنید تا آنجایی که ممکن است این کار را این انجام ندهید زیرا میز و صندلی ها بهتر است که عنصر مشترکی داشته باشند.

منظور این است که اگر پایه های میز موج دار است، صندلیهایی برای میز انتخاب کنید که پایه های صندلی یا پشتی صندلی موج دار باشد یا این که طرح پارچه های صندلی موج دار باشند.

میز غذاخوری

۴. صندلی ناهارخوری باید راحت جابجا شوند یعنی اگر صندلی‌ها جای درستی برای گرفتن و کشیدن ندارند باید به اندازه کافی سبک باشند که بتوان آن ها را جا به جا کرد.

۵. باید به این نکته مهم توجه کرد که ممکن است دیر یا زود چیزی روی صندلی ها بریزد، یا دست کثیف کسی به صندلی میخورد و باعث کثیفی آنها می شود در نتیجه باید جنسی انتخاب کنید که قادر باشید راحت تمیز کنید ولی مثل مخمل یا پرزدار یا چند لایه نباشد زیرا در اثر تمیز کردن نمای پارچه از بین نرود بهترین انتخاب در این مورد پارچه های نانو هستند.

میز غذاخوری

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.