بهترین ورزش‌ها برای کالری سوزی به ترتیب (با ذکر میزان کالری که خواهید سوزاند)

بهترین ورزش برای کالری سوزی چیست

کالری، قدرت انجام هر کاری که در روز می‌کنید را به شما می‌دهد؛ از خوابیدن، خوردن گرفته تا بالا رفتن از پله‌ها. در صورتی که می‌خواهید وزن کم کنید، کالری سوزی اصلی‌ترین بخش از این فرآیند محسوب می‌شود. شما همچنین می‌توانید با انجام ورزش‌هایی که کالری زیادی می‌سوزانند، سریع‌تر وزن کم کنید. ما به شما بهترین ورزش های کالری سوزی را معرفی می کنیم.

در حالی که عرق ریختن و تلاش کردن، دو روشی است که میزان به چالش کشیدن خود فرد را نشان می‌دهند، تنها روش واقعی به منظور کالری سوزی از طریق بالا بردن ضربان قلب با توجه به سن، جنسیت، وزن و قد فرد است. صرف‌نظر از این که برای کالری سوزی از یک مانیتور ضربان قلب استفاده می‌کنید یا ردیاب تناسب اندام، بهتر است آگاه باشید که هر یک از ورزش‌ها چقدر کالری می‌سوزانند. بهترین ورزش ها برای سوزاندن کالری را در ادامه ببینید.

فاکتورهای تاثیرگذار بر کالری سوزی در طول ورزش

متخصص تناسب اندام، بروک تیلور، توضیح می‌دهد که فاکتورهای اصلی که بر میزان کالری سوزی ما تاثیر می‌گذارند، عبارتند از:

 • مناطق ضربان قلب: حتماً می‌خواهید ضربان قلب و ماکزیمم مناطق ضربان قلب خود را به منظور درک بهتر تک تک حرکات ورزشی بدانید.
 • ریتم ضربان قلب: ریتم طبیعی ضربان قلب بین 60 تا 100 در یک دقیقه است.
 • وزن: به طور کلی، هر چه وزن بیشتری داشته باشید، کالری‌های بیشتری در طول انجام حرکات ورزشی خواهید داشت.
 • انواع ورزش‌ها: حرکات ورزشی کاردیو بیشتر از سایر ورزش‌ها از جمله وزنه‌برداری یا یوگا، کالری سوزی دارند.

حرکات ورزشی با کالری سوزی بالا، رتبه‌بندی از بیشترین به کمترین

اگرچه، هر فرد متفاوت است اما برآوردهایی برای میزان کالری سوزی هر یک از ورزش‌ها وجود دارد. این برآوردها بر اساس فردی با وزن 130 پوند و محاسبه‌گر کنسول ورزش آمریکا (ACE) اندازه‌گیری شده است. شما می‌توانید از این محاسبه‌گر به منظور به دست آوردن برآورد دقیق‌تری از میزان کالری سوزی خود در حین انجام برخی از متداول‌ترین فعالیت‌های روزانه استفاده کنید. 

دویدن

 • 206 کالری به ازای هر 30 دقیقه

بهترین ورزش برای بیشترین کالری سوزی30 دقیقه دویدن با سرعت کم، کالری زیادی می‌سوزاند. به طور متوسط، دویدن بین 10.8 تا 16 کالری به ازای هر ساعت می‌سوزاند و به همین دلیل است که در بالای فهرست بهترین ورزش کالری سوزی قرار می‌گیرد. به منظور افزایش میزان کالری سوزی می‌توانید سرعت را بیشتر کنید یا آن را به صورت ورزش سرعتی متناوب انجام دهید.

پیاده‌روی در کوه

 • 176 کالری به ازای هر 30 دقیقه

پیاده‌روی در کوه یکی از بهترین روش‌های لذت بردن از طبیعت، دور بودن از تکنولوژی و ورزش کردن به حساب می‌آید. و از آنجایی که بر روی یک سطح هموار پیاده‌روی نمی‌کنید، عبور حرکت از تپه‌ها و مسیرهای مختلف باعث به چالش کشیدن عضلات می‌شود. در نتیجه، میزان کالری سوزی بدن نیز افزایش می‌یابد. 

دوچرخه‌سواری 

 • 117 کالری به ازای هر 30 دقیقه

در صورتی که دوچرخه‌سوار هستید، ممکن است سریعتر از mph 5.5 رکاب بزنید. اما اگر می‌خواهید با سرعت متوسط دوچرخه‌سواری کنید، 117 کالری در 30 دقیقه می‌سوزانید. توجه داشته باشید که این موضوع در مورد دوچرخه‌های ثابت متفاوت است. بنابراین دوچرخه سواری را می توان در فهرست بهترین ورزش ها برای بیشترین کالری سوزی قرار داد.

طناب‌بازی

 • 115 کالری به ازای هر 10 دقیقه

به کودک درون خود اجازه دهید بیرون بیاید و برای سوزاندن کالری‌های اضافی، با سرعت طناب بزند. تنها 10 دقیقه طناب زدن بیش از 115 کالری می‌سوزاند. طناب زنی را می توان بهترین ورزش برای کالری سوزی سریع دانست.

پیاده‌روی (سرعت متوسط)

 • 97 کالری به ازای هر 30 دقیقه

پیاده‌روی احتمالاً یکی از ساده‌ترین و در دسترس‌ترین نوع ورزش محسوب می‌شود. و اگر شما هم شبیه به من باشید، بر پیاده‌روی برای دور شدن از فضای خانه در دوران قرنطینه حساب باز می‌کنید. حتی اگر هر روز برای 30 دقیقه یا بیشتر پیاده‌روی نکنید، تمام پیاده‌روی‌های کوتاهی که در طول روز انجام ‌می‌دهید، حساب می‌آیند و با هم جمع می‌شوند. به خصوص اگر با روش صحیح پیاده روی آشنا باشید.

وزنه‌برداری

 • 88 کالری به ازای هر 30 دقیقه

بهترین ورزش های کالری سوزیاگرچه، سریع‌ترین روش برای کالری سوزی محسوب نمی‌شود اما وزنه‌برداری باعث افزایش قدرت عضلانی و بهبود متابولیسم بدن می‌شود. هر چه تراکم عضلات بیشتر باشد، کالری بیشتری را می‌سوزانید. 

حرکات کششی/یوگا

 • 73 کالری به ازای هر 30 دقیقه

در حالی که حرکات کششی یا یوگا ممکن است باعث سوزاندن کالری‌های اضافی بدن نشود اما همچنان یکی از بهترین ورزش‌های هفتگی برای افزایش تحرک، انعطاف پذیری، ریکاوری و تنش‌زدایی به شمار می‌روند. 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.