۷ ورزش برای خوش فرم شدن صورت و گونه ها

حرکاتی برای خوش فرم شدن صورت

ورزش صورت یکی از ساده ترین و پر کاربردترین روش ها برای خوش فرم شدن صورت است. شما می توانید در خانه در حالی که در اتاق خود نشسته اید چند حرکت ورزشی را برای خوش فرم شدن صورت خود انجام دهید و نتیجه آنرا در کوتاه مدت ببینید.

در حالی که این حقیقت دارد که زیبایی در چشمان مخاطب قرار دارد و نگاه ما به اطرافمان باید زیبا باشد، اما همگی ما دوست داریم که زیبا به نظر برسیم. گونه‌ های زیبا قطعاً یکی از مهم‌ ترین ویژگی‌ های صورت محسوب می‌ شوند که بر زیبایی فرد تاثیر می‌ گذارند. با این وجود، همگی ما شانس داشتن گونه‌ های زیبای طبیعی را نداشته‌ ایم و برای بسیاری از ما، جراحی پلاستیک برای زیباتر کردن صورت حتی جز گزینه‌ ها نیست.

اما اگر هیچ یک از شرایط بالا را ندارد، نگران نباشید. تنها کاری که باید بکنید، انجام یک سری ورزش‌ های صورت برای خوش فرم شدن صورت است.

ورزش هایی برای خوش فرم شدن صورت

در ادامه چندین ورزش برای خوش فرم شدن صورت برایتان آورده شده است. همچنین از بین بردن خط خنده با ورزش صورت را امتحان کنید.

1- حرکات فک

تمرین برای خوش فرم شدن صورت

در حالی صاف نشسته‌اید، فک خود را تا حد امکان پایین بیاورید. گام بعدی، بیرون کشیدن فک تا حدی است که به قسمت گونه‌ها نزدیک به قسمت گوش فشار وارد شود. این فشار را برای 10 ثانیه تحمل کنید و بعد به فک خود استراحت دهید و آن را رو به داخل بکشید. این حرکت را برای ده مرتبه تکرار کنید.

2- لبخند زدن

خوش فرم شدن صورت با ورزش

لبخند زدن می‌تواند بهترین تمرین برای خوش فرم شدن صورت باشد. تنها کاری که باید بکنید، لبخند زدن با دهان کاملاً باز است. به یاد داشته باشید که لب‌ها را نباید از یکدیگر جدا کنید. پس از آن که لبخند خود را به مدت 10 ثانیه نگه داشتید، صورت خود را دوباره به حالت طبیعی خود بازگردانید و به آن استراحت دهید.

انجام این ورزش به صورت روزانه نه‌تنها ساختار صورتتان را بهتر می‌کند بلکه بر روی حال و هوایتان نیز تاثیر مثبت خواهد گذاشت.

3- Xs و Os

تمرین برای خوش فرم شدن صورت

این یک تمرین عالی برای سوزاندن چربی گونه‌ها و صورت به شمار می‌رود. تنها کاری که باید بکنید، انجام یک سری حالت‌ های اغراق شده‌ صورت از طریق حرکت دادن ماهیچه‌ های صورت هنگام تلفظ کردن حروف X و O است. انجام این تمرین به مدت 10 بار در روز به تقویت تمام ماهیچه‌ های صورت کمک خواهد کرد.

4- حرکت زبان

راه های خوش فرم شدن صورت

یک روش خوب برای کار کردن بر روی ماهیچه‌های پایین‌تر از گونه‌ها، انجام این حرکت است. این حرکت شامل بیرون آوردن زبان و کشیدن آن تا جایی است که به گونه‌ها برسد. این حالت را برای 10 ثانیه نگه دارید تا بر روی ماهیچه‌های صورتتان فشار وارد شود.

این حرکت را 10 مرتبه در روز تکرار کنید.

5- بالا کشیدن گونه‌ ها

ورزش هایی برای خوش فرم شدن صورت

شما باید این حرکت را زمانی انجام دهید که می‌خواهید بر روی ماهیچه‌های بالایی گونه‌هایتان کار کنید. ابتدا، گونه‌هایتان را به سمت چشم‌ها بالا بکشید، بدون این که تغییر در حالت لب‌هایتان به وجود آید. مرحله‌ی بعدی، در حالی که گوشه‌های لب‌هایتان را بالا می‌برید، گونه‌هایتان را نیز بالا بکشید. این تمرین را برای 10 مرتبه در روز تکرار کنید تا به بهترین نتایج دست پیدا کنید.

6- صورت ماهی

ورزش خوش فرم شدن صورت

برای آن که به طور همزمان بر روی تمام قسمت‌های گونه‌ خود کار کنید، انجام صورت ماهی بهترین گزینه است. تنها کاری که باید بکنید، جمع کردن لب‌ ها در حالی است که صورت به شکل ماهی در می‌آید. در حالی که در این حالت قرار دارید، سعی کنید گوشه‌ های لبان خود را به صورت لبخند به سمت بالا ببرید. این حالت را برای 10 ثانیه نگه دارید و سپس کمی استراحت کنید.

این تمرین نه‌ تنها برای گونه‌ هایتان مفید است بلکه تاثیر مثبتی بر روی فک نیز می‌ گذارد.

7- پف کردن صورت

حرکاتی برای خوش فرم شدن صورت

با انجام این تمرین می‌ توانید ماهیچه‌ های قسمت بالایی و میانی گونه‌ هایتان را به خوبی تقویت کنید و ورزش دهید. در حالی که لبانتان را بسته‌ اید، گونه‌ هایتان را پر از هوا کنید. سپس، هوا را از یک طرف به طرف دیگر بیندازید در حالی که هوا را به مدت 5 ثانیه در هر طرف نگه می‌ دارید.

این تمرینات نه‌ تنها به شما در خوش فرم شدن صورت کمک می‌ کنند بلکه ماهیچه‌ های صورت را قوی‌ تر نیز می‌ سازند. با این وجود، فراموش نکنید که این تمرینات را همراه با یک رژیم غذایی مناسب انجام دهید تا به فرم مناسب صورت خود برسید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.