۷ چیزی که بعد از عمل لیپوساکشن باید منتظرش باشیم

 

بعد از لیپوساکشن چقدر درد دارم؟

درد هر فردی متفاوت است.

بیشتر مواقع در منطقه ای که تحت درمان قرار گرفته بود ، یک کبودی بزرگ بوجود می اید. نباید آنقدر شدید باشد که شما را از تمرکز بر روی چیزهای دیگر مانند خواندن ، تماشای تلویزیون ، پیاده روی و غیره باز دارد. برای افرادی که انتظار درد زیادی دارند و  دوره بهبودی را در مدت زمان طولانی دراز کشیدن در رختخواب و یا روی نیمکت  می گذرانند ، درد معمولاً کمتر از آن چیزی است که انتظار می رود.

آیا نتایج را بلافاصله مشاهده خواهم کرد؟

لیپوساکشن می تواند تورم قابل توجهی ایجاد کند. در برخی موارد ، حتی تا چند ماه هم طول می کشد و نتیجه نهایی شما تا آن زمان قابل مشاهده نخواهد بود.

قسمت بشتر تورم بعد از چهار هفته بهبود می یابد. برای به حداقل رساندن تورم ، برای چهار تا شش هفته اول یک گن فشرده سازی باید بپوشید که به کنترل درد کمک می کند.

آیا بعد از لیپوساکشن زخم هایی وجود خواهد داشت؟

تجهیزات لیپوساکشن از طریق برشهای ریز به پوست وارد می شوند. هر برشی معمولاً به اندازه ی ناخن کوچکتان می باشد. تعداد این بریدگی ها به تعداد جا هایی که تحت درمان قرار گرفته اند بستگی دارد و چقدر آسان است که چربی را در این قسمت ها از بین ببرید. هر زمان ممکن باشد ، برش ها در یک چین و چروک طبیعی پوست پنهان می شوند.

چه مقدار چربی از بین خواهد رفت؟

برای ازبین بردی پربی و یک شب ماندن در بیمارستان محدودیتی وجود دارد. این مقدار پنج لیتر است که تقریبا معادل 10 پوند می شود.

این مقدار چربی  ممکن است در زمان مشخصی برداشته شود. با این حال ، گاهی اوقات برداشتن پنج لیتر امکان پذیر نیست. برخی از دلایل متوقف کردن لیپوساکشن قبل از از بین بردن 5 لیتر چربی عبارتند از:

  • قبل از رسیدن به پنج لیتر نتیجه مطلوب حاصل شده است
  • شما پنج لیتر چربی در ان قسمت ندارید
  • ان منطقه شروع به خونریزی می کند

 

پیش بینی اینکه چه مقدار چربی بیرون خواهد امد ، دشوار است. بعضی اوقات می توان مقدار بسیار زیادی چربی را از افراد نسبتاً لاغر جدا کرد. در مقابل ، گاهی اوقات از بین بردن چربی از فردی که به نظر می رسد بیشتر از 5 لیتر چربی دارد دشوارتراز انچه که بنظر میرسد است.

سایز لباسم چقدر کاهش می یابد ؟

پیش بینی این یک مورد  غیرممکن است. باید شاهد کاهش بافت چربی در ناحیه تحت درمان باشید ، اما این که آیا این کاهش چربی به کاهش سایز لباستان منجر میشود یا خیر مشخص نیست.

در نتیجه ، هیچ تضمینی در رابطه با اینکه چه سایز لباسی می توانید بعد از عمل بپوشانید ، معلوم نیست.

آیا لیپوساکشن مرا از چروکی پوستی که در شکم ، بازوها ، ران ها یا مناطق دیگر دارم خلاص می کند؟

اگرچه در ناحیه تحت درمان میزان بافت چربی کاهش یابد ، اما خود پوستی که باقی می ماند اغلب در صورت سفت تر خواهد شد.

لیپوساکشن پوست اضافی را درمان نمی کند. فقط عمل جراحی از بین بردن پوست اضافی (لیفت بازو ، لیفت ران و غیره) می تواند این کار را انجام دهد.

هنگامی که چربی از ناحیه ای از پوست شل می شود ، ممکن است گاهی اوقات آن ناحیه را بدتر کند. من به بیماران می گویم تصور کنند که آب را از یک بادکنک خارج می کند. با اینکه آب  خارج شده است ، شما با همان مقدار بادکنک باقی مانده اید. بسته به کیفیت پوست شما ، همین اتفاق بعد از لیپوساکشن نیز می تواند رخ دهد.

افرادی که پوست محکم و آسیب دیده ندارند ممکن است بعد از لیپوساکشن پوست خود را محکم تر ببینند. افرادی که پوست نازک و آفتاب دیده و اسیب دیده ای دارند ممکن است احساس کنند که پوست آنها بعد از لیپوساکشن دچار شل شدگی و تغییر شکل شده است ، زیرا بعید است که پس از از بین رفتن چربی پوستشان کاملا محکم شود.

آیا چربی ها دوباره رشد می کنند؟

پس از برداشتن چربی از ناحیه ، چربی دیگر ی رشد نمی کند . سلولهای چربی باقیمانده می توانند با افزایش وزن بزرگتر شوند. از آنجا که تعداد سلولهای چربی در ناحیه تحت درمان در مقایسه با قبل از عمل کمتر است ، اندازه ی مناطقی از بدنتان که تحت درمان قرار نگرفتند ممکن است افزایش یابد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.