پنکیک بهتر است یا کرم پودر (پاسخ به سوالات متداول)

پنکیک بهتر است یا کرم پودر؟ نحوه‌ استفاده از پنکیک شبیه به کرم پودر معمولی است، تنها از رنگ‌ های مختلف به منظور برجسته کردن و سایه زدن استفاده می‌ کنید. شما به پنکیک معمولی (که مطابق با رنگ پوستتان است) نیاز پیدا می‌ کنید، پنکیکی برای برجسته کردن، پنکیکی برای کانتورهای تیره.

کرم پودر بهتر است یا پنکیک؟

برای اینکه بدانید پنکیک بهتر است یا کرم پودر میزان پوشش مورد نظر خود را در نظر بگیرید. به طور کلی، پنکیک دارای سطح پوشش نازک‌ تری در مقایسه با کرم پودر است. کرم پودر و پنکیک هر دو برای داشتن یک پوست بی نقص و یکدست ضروری هستند نکته مهم انتخاب کرم پودر یا پنکیک مناسب با نوع پوست شماست. پیشنهاد می کنیم ابتدا تست تشخیص نوع پوست را انجام دهید.

اگر بخواهیم بدبینانه نگاه کنیم کرم پودر و پنکیک هر دو برای پوست مضر هستند زیرا مانع از تنفس صحیح پوست شده و می توانند منافذ پوستی را مسدود کنند. اما اجتناب از آرایش برای خانم ها غیرممکن است.

در حال حاضر محصولات پوستی متناسب با انواع پوست وجود دارد که اگر به درستی انتخاب شوند آسیب کمتری به پوست وارد می آورند. پنیکیک و کرم پودر متناسب با پوست هم ضرر کمتری به پوست شما می رساند و هم پوست شما را زیباتر نشان می دهند.

فوندانسیون پنکیک چیست؟ پنکیک یک نام تجاری ارائه شده توسط شرکت ناکسل برای پودر ارایش صورت است که درون یک قالب فشرده شده است و توسط اسفنج مرطوب به عنوان پایه آرایش استفاده می‌ شود.

پنکیک یا کرم پودر کدام بهتر است؟ بر اساس میزان پوشش‌ دهی، افرادی با پوست چرب اما بدون عیب و نقص می‌ توانند از فوندانسیون پودری (پنکیک) استفاده کنند زیرا پوشش شفافی ایجاد می‌ کند، در حالی که افرادی با پوست چرب مستعد لک و جوش بهتر است به دنبال فوندانسیون‌ های مایع (کرم پودر) با پوشش‌ دهی بالا باشند.

برای پوست چرب پنکیک بهتر است یا کرم پودر؟

اگر پوست چربی دارید استفاده از پنکیک برای شما مناسبتر است چون ماندگاری بیشتری نسبت به کرم پودر دارد و مانع از تعریق پوست شما می شود اما نباید انتظار پوشش بالا از آن داشته باشید. پنکیک برای آرایش روزانه پوست چرب مناسب است اما دقت کنید استفاده از پنکیک در قسمت زیر چشم را محدود کنید زیرا باعث ورود ذرات پنکیک به درون چروک های ریز زیر چشم شده و آن ها را تشدید می کند. برای آرایش غلیظ تر می توانید ابتدا از کرم پودر مناسب پوست چرب و سپس از کرم پودر استفاده کنید.

همچنین بخوانید: چکار کنیم کرم پودر رو صورت نماسه

برای پوست خشک پنکیک بهتر است یا کرم پودر؟

پنکیک بر روی پوست خشک می تواند پوست شما را مصنوعی نشان داده و باعث بیشتر به نظر رسیدن سن شما شود. برای پوست چرب استفاده از کرم پودر بهتر از پنکیک است.

پوست مختلط:

اگر پوست مختلطی دارید می توانید از کرم پودر استفاده کرده و از پنکیک برای پوشاندن نقاط چرب استفاه کنید.

پاسخ به سوالات متداول درباره استفاده از پنکیک و کرم پودر

کرم پودر یا پنکیک کدام بهتر است

سوالات مرتبط:

موارد استفاده از پنکیک

از پنکیک به عنوان پودر روی کرم پودر یا پرایمر استفاده می‌ شود. موارد استفاده‌ دیگر پنکیک شامل کرم برنزه، پودر کانتور، سایه چشم بی‌ رنگ و حتی آرایش HD به خصوص برای گریم مردها می‌ باشد.

پنکیک برای چه نوع پوستی بهتر است؟

پوست چرب یا پوست خشک – فرقی ندارد. این فوندانسیون‌های پودری همه‌کاره هستند. فوندانسیون پودری، قهرمان ستایش نشده‌ی پوست‌های مختلط به حساب می‌آید. برخلاف فوندانسیون‌های مایع غلیظ‌تر، فوندانسیون پودری برای پوست‌های چرب یا حتی ترکیبی مناسب است زیرا مکمل هر دو نوع پوست می‌باشد.

استفاده از پنکیک روی کرم پودر آیا صحیح است؟

لازم نیست به منظور ماندگاری بیشتر، تمام صورت خود را با پودر بپوشانید. با یک برس کرکی بزرگ و پودر بیک (مطمئن شوید که در ابتدا مقدار اضافی آن را جدا کنید)، آن را به آرامی در قسمت‌هایی که می‌خواهید درخشندگی بیشتری داشته باشند، مانند ناحیه T صورت بزنید.

آیا پنکیک هم یک فوندانسیون محسوب می‌شود؟

پنکیک نوعی فوندانسیون غلیظ، سنگین، مبتنی بر چربی و موم است که پوشش مناسبی را روی پوست صورت ایجاد می‌کند.

آیا پنکیک و کرم پودر چین و چروک را بدتر می کنند؟

پنکیک، لکه‌ ها و رنگدانه‌ ها را می‌ پوشاند و پوستی نرم و لطیف ایجاد می‌ کند. فوندانسیون عملاً بدون وزن به طور یکدست با بافت پوست ترکیب می‌شود و در چین و چروک‌ها نیز قرار نمی‌ گیرد.

کیم کارداشیان از چه نوع کرم پودری استفاده می‌ کند؟

چهره‌ی کیم کارداشیان بدون استفاده‌ی سخاوتمندانه از این فوندانسیون‌ها این چنین نخواهد بود. مانند بسیاری از چهره‌های مشهور، کیم کارداشیان هم از La Mer Soft Fluid Long Wear Foundation در کنار یک بیوتی بلندر استفاده می‌کند.

BB کرم بهتر است یا کرم پودر و پنکیک؟

کرم‌های BB که مخفف «بالم زیبایی» است، سبک‌ تر از کرم پودر هستند و به منظور حداکثر پوشش طراحی شده‌اند. چهره‌پرداز سلبریتی‌ها، اسکات پاتریک از Project Runway و Say Yes to the Dress توضیح می‌دهد: «کرم‌های BB پوشش شفافی را ارائه می‌دهند. اگر می‌خواهید عیوب پوست و لکه‌ها را بپوشانید، فوندانسیون گزینه‌ی بهتری به شمار می‌رود».

ماندگاری کرم پودر روی پوست بیشتر است یا پنکیک؟

فوندانسیون پودری در مقایسه با فوندانسیون مایع بیشتر باقی می‌ماند. اما اگر به دنبال پودری با ماندگاری بیشتر از این هستید، پرایمر بیوتی بلندر را امتحان کنید.

آیا استفاده از کرم پودر یا پنکیک برای زیر چشم مناسب است؟

فوندانسیون‌ ها برای یکدست شدن پوست و درخشش یا مات کردن آن، بسته به نوع پوست، طراحی شده‌اند. هیچ یک از این دو فرمولاسیون کمکی به پوست زیر چشم شما نمی‌کنند. در حالی که استفاده از فوندانسیون زیر چشم هیچ ضرری ندارد اما قطعاً کمکی هم نخواهد کرد. از انجام این کار صرف‌نظر کنید و فقط کانسیلر یا کارکتور (تصحیح‌کننده رنگ پوست) زیر چشم‌هایتان بزنید.

آیا قبل از فوندانسیون به پرایمر نیاز است؟

اگر مشکلی ندارید که فوندانسیون برای تمام طول روز روی صورتتان بماند، پس دیگر نیازی به پرایمر نیست. پرایمر به ماندگاری بیشتر فوندانسیون کمک می‌ کند و همچنین منجر به نرمی و اثر تاری پوست می‌شود. می توانید از جایگزین پرایمر صورت استفاده کنید.

چرا آن را پنکیک می‌نامند؟

از آنجایی که ذرات رنگدانه، چربی و موم را جذب کرده‌اند، اکنون ضد آب هستند؛ ویژگی که با فشرده شدن آن‌ها در قالب به دست می‌آید. به گفته‌ی Basten، نام «پنکیک» از این واقعیت نشأت می‌گیرد که محصول موردنظر نوعی لوازم آرایشی بود که در تابه فروخته می‌شد (Basten، 2008، صفحه‌ی 112)، یعنی آن پنکیک (کیک تابه‌‌ای) بود.

آیا می‌توان چین و چروک صورت را با آرایش مخفی کرد؟

ژاکلین پرستسکی، چهره‌پرداز و یکی از صاحبان کلینیک Skin Perfect در اوهایو می‌گوید: «بکار بردن پرایمر به عنوان پایه آرایش، نکته‌ی کلیدی برای مخفی کردن چین و چروک‌های صورت است». پرایمری با پایه‌ی سیلیکونی انتخاب کنید تا بافت ناهموار پوست و خطوط ریز را پر کند.

بهترین روش برای استفاده از پنکیک یا فوندانسیون چیست؟

چه از برس فوندانسیون استفاده کنید یا نوک انگشتان دست، فوندانسیون را به حالت ضربه‌ای و به آرامی بر پوست بزنید. از پاک کردن یا مالش دادن آن روی پوست خودداری کنید زیرا این کار تنها باعث می‌شود تا فوندانسیون در اطراف فشرده شود و رگه به وجود آید.

بیانسه از چه فوندانسیونی استفاده می‌کند؟

محصولی وجود داشت که بیانسه از آن استفاده می‌کرد و شوک بزرگی در دنیای آرایش بود. فوندانسیونی که او برای اجراهایش استفاده می‌کند، بسیار قدیمی است. آن توسط یک برند آرایشی حرفه‌ای به نام RCMA ساخته می‌شود و تنها 23 دلار قیمت دارد.

کندال جنر از چه فوندانسیونی استفاده می‌کند؟

برخلاف خواهرش کایلی، جنر در حالی که فوندانسیون Chanel Vitalumière را بر پوستش می‌زند، می‌گوید: من می‌توانم در عرض 15 دقیقه یا کمتر آرایشم را انجام دهم.

چرا آرایش من بی‌نقص به نظر نمی‌رسد؟

قبل از استفاده از فوندانسیون، پوست خود را به درستی آماده نمی‌کنید. آماده کردن پوست به روش درست، دستیابی به یک آرایش بی‌عیب و نقص را آسان‌تر می‌کند. اگر پوست خشکی دارید، فوندانسیون ممکن است به پوست بچسبد و روی لکه‌ها قرار گیرد. باید اجازه دهید تا محصول مراقبت از پوست موردنظرتان کمی باقی بماند و در پوست نفوذ کند.

 همچنین بخوانید: بهترین پاک کننده آرایش صورت خانگی

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.