چگونه بر پسر یا دختر شدن جنین قبل از بارداری تاثیر بگذاریم؟

آیا شما واقعا می توانید بر اینکه پسر یا دختر باردار شوید تأثیر بگذارید؟ روش هایی برای دختر یا پسر شدن جنین در این مقاله ارائه شده است.

تعیین جنسیت جنین به چه چیزی بستگی دارد؟ علم پزشکی بدون شک و تردید ثابت کرده است که جنسیت جنین توسط پدر تعیین می شود. پس چرا ایده انتخاب جنسیت طبیعی جنین روبه گسترش است؟ بر اساس علوم پزشکی رایج، تعریف جنسیت جنین ساده است: در لحظه انزال، مرد مجموعه ای از اسپرم های مجزا (برخی مذکر،‌ برخی مونث) را آزاد می کند.

اگر یکی از این اسپرم ها با موفقیت راه خود را به سمت یک تخمک پیدا کند (تخمک خنثی است، نه مذکر است و نه مونث) و شرایط مساعد باشد، آن تخمک بارور شده به یک جنین و در نهایت به یک نوزاد تبدیل خواهد شد.

برخی از زوجین به دنبال تعیین جنسیت بچه قبل از بارداری هستند و می خواهند بدانند برای دختر یا پسر شدن جنین قبل از باردار شدن چه کارهایی باید انجام دهند. 3 روش تاثیر بر جنسیت جنین قبل از بارداری در این مقاله ارائه شده است.

پسر یا دختر بودن جنین به طور کامل به نوع اسپرمی که ابتدا به تخمک می رسد، بستگی دارد (اسپرم مذکر با کروموزوم XY و اسپرم مونث با کروموزوم XX برنامه ریزی شده است). از آنجایی که زنان تنها کروموزوم های XX و مردها کروموزوم های XY را حمل می کنند،‌ نتیجه این است که مرد همیشه مسئول تعیین جنسیت نوزاد است.

آیا می توان جنسیت بچه را تعیین کرد و بر آن اثر گذاشت؟

صرف نظر از داستان های قدیمی،‌ این حقیقت باقی می ماند که مرد تنها حامل کروموزوم Y است و بنابراین تنها اوست که می تواند یک ترکیب کروموزوم XY را ایجاد کند. با این وجود، برخلاف این حقیقت، این ایده وجود دارد که یک زوج می توانند شانس خود برای داشتن فرزندی با جنسیت مد نظر خود را با دستکاری در دو فاکتور اصلی افزایش دهند: شیمی بدن و زمان مقاربت.

اگرچه اثبات نشده است، اما برخی بر این باورند که دستکاری شیمی بدن با رژیم غذایی و ورزش می تواند محیط را به سمت جذب یک اسپرم خاص (مذکر یا مونث) منحرف کند. بنابراین، چگونه می توانید سعی کنید بر جنسیت کودک خود تأثیر بگذارید؟

همچنین بخوانید: قبل از بارداری چی بخوریم بچه زیبا بشه

تعیین جنسیت جنین قبل از بارداری با دستکاری شیمی بدن (سطح اسیدی/قلیایی)

چرخه ماهانه بدن یک زن شامل تغییر در سطح PH (اسیدی یا قلیایی) در دستگاه تناسلی اوست. اکنون تصور می شود که تغییرات در محیط PH درون دستگاه تناسلی بر جنسیت جنین تاثیر می گذارد. متخصصان می گویندکه قلیایی بودن مایع فولیکولی به نفع اسپرم Y (فرزند پسر) است، در حالی که اسیدی بودن مایع فولیکولی به نفع اسپرم X (فرزند دختر) است.

برای اینکه جنین دختر شود باید:

  • رژیم غذایی سرشار از مواد غذایی حاوی منیزیم، کلسیم و غذاهای اسیدی مانند ذرت، گوشت، لوبیا، ماهی، آلو، قهوه، تخم مرغ، جگر و ماست داشته باشید.
  • از مصرف غذاهای قلیایی مانند موز، پرتقال، سیب زمینی و هندوانه خودداری کنید.
  • مکمل هایی مانند کلسیم، اسید فولیک، منیزیم و ویتامین C برای کمک به اسیدی شدن مخاط دهانه رحم (که به نوبه خود اسپرم Y را از بین می برد) مصرف کنید.

برای اینکه جنین پسر شود باید:

  • از مصرف لبنیات و مصرف مکمل های منیزیم و کلسیم کم خودداری کنید.
  • مصرف سبزیجات و میوه های تازه را افزایش دهید.
  • مصرف غذاهای حاوی پتاسیم مانند موز را افزایش دهید.
  • غذاهای قلیایی از جمله انجیر، گیلاس، لیموی تازه، نان گندم کامل، عدس، آووکادو، ژل رویال، آجیل کاج، بادام، هویج، تربچه قرمز، چغندر قرمز تازه، علف یونجه، علف جو، دانه های جوانه زده و گندم مصرف کنید.

پدر نیز باید از گرم کردن اطراف دستگاه تناسلی خود خودداری کند زیرا گرما اسپرم های مذکر را سریع تر از اسپرم های مونث از بین می برد (همچنین،‌ از پوشیدن لباس زیر تنگ،‌ سونا،‌ جکوزی و غیره اجتناب کند).

تعیین جنسیت جنین قبل از بارداری در زمان مقاربت

طبق نظریه معروفی که توسط دکتر شتلز مطرح شد (که با عنوان نظریه شتلز شناخته می شود)،‌ اسپرم با کروموزوم Y (اسپرم پسر) سریع تر از اسپرم با کروموزوم X (اسپرم دختر) حرکت می کند و طول عمر کوتاه تری دارد.

این نظریه می گوید که داشتن رابطه جنسی دو یا سه روز قبل از تخمک گذاری به این معنی است که در زمان تخمک گذاری، اسپرم های پسر از بین رفته اند و تنها اسپرم های دختر باقی می مانند و درنتیجه احتمال دختر دار شدن زوج افزایش می یابد. نظریه شتلز می گوید که داشتن رابطه جنسی نزدیک به تخمک گذاری، احتمال دختردار شدن را کاهش و احتمال پسر دار شدن را افزایش می دهد.

پسر یا دختر شدن جنین به چه چیزی بستگی دارد

همچنین بخوانید: چه زمانی از سیکل قاعدگی بیشترین احتمال بارداری وجود دارد

تاثیر موقعیت جنسی بر پسر یا دختر شدن جنین

عمق نفوذ در حین مقاربت بر محل قرارگیری اسپرم در واژن تاثیرگذار است. این می تواند به دو دلیل مهم باشد: فاصله از تخمک و سطح PH که در آن اسپرم برای اولین بار قرار می گیرد باعث می شود که به نفع یکی از انواع اسپرم (X یا Y) باشد.

برای دختر، نفود کم به این معنی است که اسپرم در نزدیکی ورودی واژن قرار می گیرد، یعنی جایی که واژن اسیدی تر است. تصور بر این است که اسیدیته باعث تضعیف اسپرم پسر شده در حالی که اسپرم دختر می تواند این سطح اسیدی را تحمل کند.

علاوه بر این، این مکان به نفع اسپرم های کندتر دختر است زیرا اگرچه اسپرم های پسر سریع تر حرکت می کنند،‌ اما نمی توانند این سرعت را در مسیر خود به تخمک حفظ کنند (اسپرم دختر کندتر است، اما می تواند این مسافت را طی کند).

برای این که فرزند شما پسر باشد، باید سعی کنید اسپرم را نزدیک دهانه رحم قرار دهید تا اسپرم پسر سریع تر و تهاجمی حرکت خود را آغاز کند. برای این کار باید نفوذ عمیق تر باشد. همچنین، دهانه رحم کمتر اسیدی و بیشتر قلیایی است که به نفع بقای اسپرم پسر است.

نکته پایانی

تاکنون هیچ یک از این ایده ها اثبات نشده اند، اگرچه تعداد طرفداران زیادی ادعا می کنند که با این سه روش به موفقیت دست یافته اند. آیا گیج شده اید؟ شانس خود را امتحان کنید! اگرچه تحقیقات پزشکی کاهش اندکی در تولد نوزادان پسر را در کشورهای غربی طی چند دهه اخیر گزارش کرده اند، اما علم همچنان تاکید می کند که شانس شما چیزی نزدیک به 50/50 است.

موفق باشید!

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.