حقایقی در مورد مرغ عشق

مرغ عشق ها یکی از گونه های طوطی محسوب میشوند.این پرندگان زیبا و زیرک در ۱۰۰ سال اخیر ،یکی از محبوب ترین طوطی های آفریقایی به شمار میروند.

تا کنون افسانه های بیشماری در رابطه با خصوصیات رفتاری آنها نقل شده است.اگر شما هم مشتاقید راجب این پرندگان کوچک اطلاعات بیشتری کسب کنید، با ما همراه باشید.

۱_مرغ عشق ها عموما صحبت نمیکنند.

مرغ عشقاگرچه مرغ عشق ها گونه ای از طوطی محسوب میشوند و طوطی ها توانایی تقلید گفتار انسان را دارند اما ،مرغ عشق ها به این دسته تعلق ندارند.

این پرندگان به ندرت تصمیم به صحبت میگیرند اما اگر بخواهند تقلید صدا انجام دهند ، آواهای راحت مثل صدای سوت یا زنگ در را ترجیح میدهند.همچنان دلیل این که چرا برخی مرغ عشق ها مستعد تقلید صدا هستند ،مشخص نیست اما گفته میشود برای این کار ،باید از ابتدا آموزش ببینند.

 

۲_مرغ عشق ها انواع متفاوتی دارند.

مرغ عشق ها به ۹ دسته مجزا تقسیم میشوند که هرکدام ویژگی های متفاوتی دارند . این دسته ها عبارتند از” مرغ عشق سیاه نقاب(زرد طوقی) ، مرغ عشق سیاه گونه (صورت سیاه) ، فیشر ، نیاسا(لیلیان) ، لبیریایی(سیاه طوقی) ، صورت قرمز (کله قرمز) ،آبسینیان(بال سیاه)، ماداگاسکاری(کله خاکستری) و صورت هلویی(صورت گلی)”.

مرغ عشق صورت هلویی یکی از محبوب ترین انواع مرغ عشق است و شما میتوانید رنگین کمانی از رنگ های زرد،سبز و آبی را روی بدن آنها مشاهده کنید.

با وجود این که مرغ عشق ها در ظاهر و خلق و خو متفاوتند اما به طور میانگین میتوانند حدود ۲۰ سال در قفس عمر کنند.

 

۳_مرغ عشق ها یکی از کوچک ترین انواع طوطی ها هستند.

مرغ عشق ها کوچک ترین عضو گونه طوطی ها هستند .اندازه آنها تا انتهای دم، به طور میانگین به ۵ تا ۷ اینچ میرسد.اندازه کوچک آنها سبب شده تا محبوبیت زیادی برای نگهداری در آپارتمان ها و اماکن کوچک داشته باشد.بسیاری از مردم، به جای نگهداری از پرندگان بزرگ تر مثل طوطی دم دراز(ماکو) یا کاکوتی ترجیح میدهند پرندگانی داشته باشند که مراقبت و نگهداری از آنها آسان تر باشد.

 

۴_مرغ عشق ها همیشه به جفت نیازی ندارند.

مسلما بار ها شنیده اید که تنها ماندن مرغ عشق ها منجر به مرگ آنها در اثر افسردگی میشود. با وجود اینکه مرغ عشق ها پرندگانی اجتماعی هستند و نیاز به تعاملات اجتماعی دارند،اما صاحبان این نوع پرندگان نباید برای آنها جفت پیدا کنند زیرا به سرعت زاد و ولد میکنند و نگهداری از آنها دشوار خواهد بود.شایان ذکر است که مرغ عشق هایی که با یکدیگر ارتباط برقرار میکنند ، از ایجاد تعامل با انسان ها اجتناب میکنند.کسانی که علاقه دارند مرغ عشقی اجتماعی و به اصطلاح” دستی” داشته باشند ،بهتر است ساعاتی را برای رفع نیاز آنها به بازی با مرغ عشق های خود اختصاص دهند.

 

۵_مرغ عشق ها بسیار پرجنب و جوش هستند.

مرغ عشق ها نیز همانند سایر طوطی ها برای حفظ شرایط فیزیکی خود به ورزش نیاز دارند.کسانی که از مرغ عشق نگهداری میکنند باید امکان اینکه آنها بتوانند آزادانه و در امنیت کامل ،چند ساعت در روز بیرون قفس بازی کنند را فراهم کنند.این امر سبب درگیر شدن ماهیچه های آنها و در نتیجه سالم ماندن آنها میشود و همچنین برای  این پرندگان باهوش،این کار در جهت تحرک ذهنی آنها نیز موثر میباشد.

ونیسا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید