۵ روش برای ساختن یک نخبه خلاق از کودک خود

کودک شما با فضیلت انسان بودن ، پیش از این  نیز یک نخبه خلاق می باشد .

انسان ها با اختلاف زیادی از تمامی گونه های دیگر خلاق تر می باشند . البته ، شامپانزه ها ایده هایی نظیر به دام انداختن موریانه را نشان می دهند ( استفاده از یک چوب برای خارج کردن موریانه های خوشمزه از یک سوراخ ) ، اما اکثریت ما با اختراعاتی از قبیل سفر فضایی و برخورد کننده بزرگ هاردون که کمی چشمگیر تر است ، دست و پنجه نرم میکنیم .

با این حال ، انسان ها در توانایی خلاقیت دارای تفاوت  می باشند – بعضی از ما به سادگی از بقیه افراد در فکر کردن خارج از چهار چوب بهتر می باشیم .  کودکان از حداقل سن 1 سالگی با کاوش اشیا شروع به نشان دادن خلاقیت خود می کنند . در دو سالگی ، ان ها می توانند راه هایی برای استفاده از ابزار جدید به کمک خودشان کشف کنند و در حوالی هشت سالگی ، ان ها حتی می توانند ابزار های خودشان  کشف کنند .

به طور ذاتی تمامی کودکان خلاق می باشند ، این قسمتی از طبیعت ان ها می باشند ، اما ایا راهی هست که ان ها را، حتی بیشتر خلاق سازد ؟

پیشنهاد های علمی وجود دارد – در اینجا 5 نکته بر پایه تازه ترین  تحقیق وجود دارد .

نوزاد خلاق

  • رهبری کردن با مثال

در زمانی که در نزدیکی کودک خود هستید خلاق باشید . یک مطالعه به تازگی از ازمایشگاه ما پی برده که خانواده هایی با میزان خلاقیت زیاد، کودکان یک ساله خلاق تری دارند .

تحقیقات قبلی به این پی برده اند  که این رابطه حتی در زمانی که کودکان به بزرگسالی میرسند صدق میکند . شما شاید تعجب کنید که اگر این رابطه ها بدلیل ژنتیک وجود دارند – تحقیقات بعدی تمامی خلاقیت های ژن های خاص را به هم مرتبط کرده هست . اما مطالعات دو گانه نشان داده اند که ژنتیک قسمت کوچکی از خلاقیت مردم را تشکیل می دهد . پس این بسیار محتمل است که کودکان ،  از والدینشان یاد می گیرند که خلاق باشند .

در واقع ، ازمایش های تجربی نشان داده اند زمانی که کودکان فردی دیگری را که بسیار خلاق می باشد را نگاه کنند ، ان ها خودشان بیشتر خلاق می شوند .

بنابراین،اگر میخواهید که کودکتان خلاق باشد ، این نظریه خوبی است که خودتان تلاش کنید تا خلاق باشید .

چگونه میتوانید این کار را انجام دهید ؟  یک راه ساده این است که راه های مختلفی برای استفاده از یک شی از خود بروز دهید . برای مثال ، زمانی که شما در اطراف کودک خود می باشید ، شما میتوانید از یک حوله نه تنها به عنوان یک حوله بلکه ، به عنوان یک شنل ، یک پتو ، یک کلاه و خیلی موارد بیش تر استفاده کنید .

 

  • اجی مجی لاترجی !

فیلم های جادویی را با کودک خود تماشا کنید . یک ازمایش نشان داده که اگر کودکان بخشی از یک کلیپ 15 دقیقه ای از هری پاتر و سنگ فیلسوف  را دیده باشند ، که دارای محتوی جادو  باشد ، ان ها چند روز بعد بیش تر خلاق بوده اند . بنابراین پاپکورن و کره را کنار بگذارید، چراغ ها را خاموش کنید  و لذت ببرید !

در حالی که تحقیقات هنوز انجام نگرفته است ، این نظریه می تواند در مورد کتاب ها نیز صدق کند.

 

  • به رقصیدن ادامه دهید

کودک خود را برای رقصیدن به چالش بکشید . در یک تحقیق که به تازگی صورت گرفته است ، به یک گروه از کودکان روال رقصیدن با اهنگ های پاپ اموزش داده شد . به گروهی دیگر از کودکان اموزش داده شد تا رقص خود را فی البداهه سر دهند ، به طور مثال فکر کردن به تمامی حالت های ممکنی که میتوانستند دست هایشان را تکان دهند . کودکانی که رقص فی البداهه انجام داده اند ، نسبت به کودکانی که روال رقص به ان ها اموزش داده شد ، نظریه های اصلی بیش تری بر روی تست های خلاقیت های غیر مرتبط داشته اند .

بنابراین گرمکن های پای خود را بپوشید و به بیانسه ( اسم )، پول برای حرکت کردن بدهید .

 

  • ازادی دهید

به کودکتان نگویید که باید چکار کند . چند مطالعه نشان داده اند زمانی که ، والدین انتظارات زیادی از فرزندان خود دارند ، فرزندان با سطح های پایین تری از خلاقیت مواجه می شوند . اما  با این حال ، اگر والدین انتظارات کم تر اما بیش تر پاسخ گوی فرزندان خود باشند ، خلاقیت کودکان افزایش می یابد .

پس شاید به جای اجبار زوری کردن بر فرزند خود برای رفتن به تمامی کلاس های موسیقی و کلاس های  هنر برای تقویت خلاقیت ، شما میتوانید هدایت فرزند خود را دنبال کنید و ببینید ان ها شما را به کجا می برند .

خلاقیت کودک

  • نسل صفحه لمسی را درک کنید

بسیاری از والدین درمورد دسترسی فرزندشان به تلوزیون و کامپیوتر تا حدی به دلیل اینکه ان ها فکر میکنند که این دستگاه ها خلاقیت ان ها را محدود میکند ، سخت گیر می باشند . اما تحقیقات اظهار می کنند که لزوما این گونه نیست ، به کودکانتان اجازه دهید با برنامه هایی که به ان ها اجازه میدهد خودشان را ابراز کنند ، بازی کنند .

محققان ، به تازگی یک گروه کوچک از کودکان را در خانه شان و در مدرسه هنگام استفاده از تبلت ، مورد بررسی قرار داده اند . با استفاده از روش های مشاهده ، متوجه شده اند که برنامه هایی که به کودکان اجازه نوشتن ، نقاشی ، رنگ امیزی ، رسم کردن و تولید موسیقی میدهند ، خلاقیت کودکان را تشویق کرده اند . این نه تنها در هنگام بازی با برنامه ها بلکه ، در فضای خارج از برنامه نیز اتفاق افتاده است .

بنابراین ، برنامه خود را برای کمک کردن به  کودک خود در ضبط کردن 40 فیلم برتر بعدی خود پاک کنید ، یا بنشینید تا تصویر شما کشیده شود.

زمانی که تحقیقات متفاوت  مدرک هایی به ما راجب به چگونگی تشویق خلاقیت در کودکان می دهند ، هنوز خیلی چیز برای یادگیری وجود دارد . بویژه ، ما خیلی کم راجب به چگونگی ظهور خلاقیت در کودکان زیر 4 سال می دانیم .

این دلیلی است که ما نظر سنجی انلاین برای والدین کودکان، از تولد تا 47 ماهگی برای یافتن چگونگی ارتباط خلاقیت با عامل های دیگری مانند تکنولوژِی ، واکنش اجتماعی و بازی کردن راه انداخته ایم  .

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.