بهترین میان وعده برای عضله سازی چیست؟

برای داشتن بدنی زیبا و خوش فرم احتیاج است که عضلات بدن خود را تقویت کنیم چرا که عضله ها زیبایی و فرم خاصی به بدن میدهند و از طرفی بدن سالم تر خواهد بود. اما برای رسیدن به عضله و بدن مناسب باید ورزش کرد و تغذیه درست را رعایت کرد. اگر وزن مناسبی دارید اما به دنبال عضله سازی و به عبارت حجم گرفتن هستید باید مواد مغذی که دارای پروتئین زیادی هستند را مصرف کنید. سعی کنید تا از میان وعده های مفید و عضله ساز استفاده کنید تا بدنی سالم داشته باشید. در این قسمت قصد داریم که بهترین میان وعده برای عضله سازی را به شما معرفی کنیم.

10 سوپرفود روزانه که بهترین غذاهای سالم برای خوردن هستند

میان وعده های مفید برای ساختن عضله

هیچ فرقی نمیکند که در حال چربی سوزی هستید و قصد کاهش وزن را دارید و یا تلاش در ساختن عضله دارید و میخواهید حجم بگیرید باید از مواد مغذیی که دارای پروتئین هستند استفاده کنید. اگر ورزشکار باشید قطعا با چند مورد ذیل آشنا هستید.  اما قصد داریم به صورت کامل بهترین میان وعده برای عضله سازی را معرفی کنیم.

10 روش برای کاهش وزن در کمترین زمان ممکن

میان وعده های مفید

تخم مرغ آب پز گزینه اول برای میان وعده عضله ساز

تخم مرغ آب پز را به عنوان یک میان وعده کم کالری میتوان به خوبی شناخت که منبع پروتئین هستند. تخم مرغ آب پز کالری بسیار کمی داشته و چربی آن سالم است. تخم مرغ آب پز را به منظور عضله سازی و استخوان سازی بسیار پیشنهاد می کنند. تخم مرغ آب پز دارای اسید آمینه ها است که سرشار از ویتامین ها B2  و B12  است. دارای ویتامین های D، کلسیم  روی است که به صورت روزانه استفاده از تخم مرغ آب پز پیشنهاد میشود. بهتر است که یک تخم مرغ آب پز کامل با زردی آن را به صورت روزانه مصرف کنید. البته میزان مصرف تخم مرغ آب پز بستگی به نسبت عضله سازی و نیاز به پروتئین بدن شما دارد. میتوانید به سادگی از تخم مرغ آب پز به منظور میان وعده عضله ساز قبل و بعد از باشگاه میل بفرمایید.

مصرف چند عدد تخم مرغ در روز مجاز و بی خطر است؟

بهترین میان وعده برای ساختن عضله ها: آجیل

قبل از رفتن به باشگاه و انجام حرکات مقاومتی برای استفاده از یک میان وعده مفید برای عضله سازی میتوانید از آجیل ها استفاده کنید. آجیل دارای مواد مغذی بسیاری است و دارای کالری کمی است. در بین اجیل، گردو و بادام زمینی از مهمترین میان وعده های عضله ساز هستند که مقوی هستند.

غذاهای دارای جو پرک: یک میان وعده برای عضله سازی

جو پرک یکی از مغوی ترین میان وعده های عضله ساز است که میتواند هم شما را سیر نگه دارد و از طرفی به دلیل داشتن پروتئین های گیاهی حجم دهی و عضله سازی خوبی برای بدن شما به ارمغان می آورد. جو پرک یکی از مواد مغذی است که باعث میشود قند به مقدار زیادی جذب بدن نشود و چربی سوزی خوبی دارد. میتوانید جو پرک را با شیر، دانه کینوا، چند دانه خرما و… مخلوط کنید و میل کنید.

طرز تهيه جو دو سر پرك برای صبحانه با 10 روش ساده

بهترین میان وعده برای حجیم کردن عضله ها: ماهی سالمون

همانطور که میدانید ویتامین امگا 3 برای بهبود و ترمیم عضله ها بسیار مهم هستند. میتوانید قرص امگا 3 را خریداری کیند و مصرف کنید اما اگر قصد عضله سازی را با میان وعده ها دارید، بهتر است که ماهی سالمون را برای مدتی امتحان کنید. ماهی سالمون دارای ویتامین های B بسیاری است.

میان وعده های مفیدمیگو

اگر به غذاهای دریایی علاقه دارید و قصد عضله سازی با میان وعده را دارید به شما میگو را پیشنهاد می کند که دارای پروتئین بسیار زیادی است. درست است که چربی هم دارد اما چربی و کربوهیدرات آن سالم هستند. میگو یک منبع کامل برای دریافت پروتئین و یک میان وعده عالی برای عضله سازی و حجیم کردن ماهیچه ها است.

ماست یونانی یک میان وعده عالی برای عضله سازی

ماست یونانی در واقع دارای پروتئین بسیار است که افراد ورزشکار مخصوصا افرادی که تمرینات مقاومتی انجام میدهند مصرف کنند. ماست یونان فواید بسیار زیادی دارد و به عنوان مثال: کاهش اشتها، افزایش سوخت و ساز بدن و عضله سازی

برای لاغری ران پا سریع چه باید کرد؟

تن ماهی

تن ماهی مانند ماهی سالمون یک منبع کامل از ویتامین امگا 3 است که برای عضله سازی بسیار مفید است. داشتن ویتامین های A B12 B6  باعث مفید و مغذی بودن تن ماهی شده اند. بنابراین یک گزینه عهالی برای میان وعده برای عضله سازی است.

خلاصه

اگر قصد عضله سازی را دارید و یا به دنبال حجم گرفتن هستید میتوانید از میان وعده ها و مواد مغذی بسیاری استفاده کنید اما مهترین آن ها که هزینه آن چنانی برایتان نخواهد داشت و در عوض پروتئین مورد نیاز بدنتان را فراهم میکند تخم مرغ، جوپرک، ماست یونانی، ماهی سالمون، تن ماهی و میگو است که می توانید به عنوان میان وعده برای عضله سازی از آن ها استفاده کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.