14 ترفند عکاسی از غذا برای ساخت تیزر تبلیغاتی
14 ترفند عکاسی از غذا برای ساخت تیزر تبلیغاتی

اگر قصد دارید از غذاهایی که درست می کنید عکس های خوبی در خانه بگیرید و یا در رستوران و کافه برای ساخت تیزر های تبلیغاتی عکاسی کنید، پیشنهاد می کنیم این مطلب درباره 14 ترفند عکاسی از غذا برای ساخت تیزر تبلیغاتی را بخوانید.

در صورتی که غذایی درست کرده اید و می خواهید عکس های آن را با دوستان خود در شبکه های مجازی مانند اینستاگرام به اشتراک بگذارید و به آن به عنوان یک تیزر تبلیغاتی نگاه کنید و از عکس های خود درآمد کسب کنید و به آن مانند یک حرفه نگاه کنید می توانید علاوه بر خواندن مطلب چگونه عکاسی را به عنوان یک کسب و کار آغاز کنیم؟ مقاله 14 ترفند عکاسی از غذا برای ساخت تیزر تبلیغاتی در خانه را بخوانید تا بتوانید عکس های خوبی بگیرید.

7 راهکار برای عکاسی در زمستان و هوای سرد و گرفتن تصاویر ماندگار

آموزش 14 ترفند عکاسی از غذا در خانه

1. نور طبیعی

از جمله ترفند های عکاسی از غذا برای ساخت تیزر تبلیغاتی می توانید از نور طبیعی استفاده نمایید که می تواند بسیار به شما کمک کند. و شما برای عکاسی به میزان زیادی نور طبیعی نیاز دارید تا بتوانید رنگ و کنتراست خوبی برای عکس های خود ایحاد کنید. حتما سعی کنید در کنار یک پنجره بزرگ عکس برداری نمایید یا ظروف غذای خود را به بیرون ببرید و آنجا از غذاهای خود عکاسی نمایید.

2. نور پردازی درست و فلاش بهتر

درست است که فلاش برای تمام نوری که شما برای عکاسی از غذا نیاز دارید کافی است اما گاهی باعث ایجاد “هایلایت های آینه ای” می شود به این صورت که باعث می شود قسمت هایی از غذا به صورت ناخواسته خیلی روشن شود. از این رو سعی کنید به جای این که نور را مستقیم بر روی غذا بتابانید، نور فلاش را توسط یک ورق کاغذ سفید بازتاب دهید.

اهمیت نور در عکاسی و عوامل مهمی که به شناخت آن کمک می کند

3. دکور و چیدمان گیرا

یکی از ترفند های عکاسی از غذا توجه به رنگ بندی جذاب و گیرا می باشد. گذشته از نورپردازی، مهمترین نکته، نحوه ارائه غذای خود است. در آشپزخانه بافت، رنگ و وسایل زیادی وجود دارد. شما می توانید ساعت ها با وسایل و ظروف غذایی خود بازی کنید. از این فرصت استفاده کنید تا کمی خلاقیت به خرج دهید. بهتر است که ساده گرایانه یا مینیمال عمل کنید. وسایلی را انتخاب کنید که برای تم و فضای غذایی که شما می خواهید عکاسی کنید، مناسب باشند.

به عنوان مثال، حوله ها و سایر پارچه ها برای بافت زمینه بسیار مناسب هستند، ادویه جات می توانند باعث ایجاد آشفتگی هنری شوند، سبزیجات تازه علاقه بصری ایجاد می کنند و از ظروف غذاخوری به عنوان دکوراسیون فصلی استفاده می شود. در وسایل آشپزخانه خود کاوش کرده و با آنها بازی کنید.

برای عکاسی از غذا برای ساخت تیزر دکور و چیدمان گیرا است
برای عکاسی از غذا برای ساخت تیزر دکور و چیدمان گیرا است

4. هندسی کار کردن

از اشکال هندسی قوی استفاده کنید بازخورد بسیار مثبتی داشته. از این رو سعی کنید هنگام برش دادن غذا و چیدن آن در ظرف و بشقاب حواستان را جمع کنید و این مورد را رعایت نمایید. این یک ترفند عکاسی از غذا برای ساخت تیزر تبلیغاتی مهم محسوب می شود.

5. فضاهای خالی عکس را دریابید

برای افزودن جزئیات به داستانی که با عکس می گویید می توانید از فضای خالی استفاده کنید. به عنوان مثال، مواد تشکیل دهنده و وسایل اطراف غذای شما می توانند روند پخت و پز را به نمایش بگذارند. این شامل مواردی مانند پارچه، گیاهان، لیوان، ظروف و شیشه است

6. چاشنی بیافزایید

غذاهایی که رنگ و لعاب کم و ملایمی دارند مانند پاستا یا سوپ، احتمال دارد اشتها برانگیز به نظر نرسند. از این رو وقتی شما قصد دارید عکس هایی را بگیرید و از آن ها برای تیزر تبلیغاتی استفاده کنید لازم است برای جذاب کردن غذاها با اضافه کردن کمی چاشنی رنگارنگ به آنها عکس های بهتری بگیرید.

برای عکاسی از غذا، چاشنی بیافزایید
برای عکاسی از غذا، چاشنی بیافزایید

7. از سبک های تصویر ( Picture Styles) استفاده نمایید.

(landscape) یا همان سبک تصویر منظره بیشتر رنگ های آبی و سبز را تقویت می کند. اما سبک تصویر استاندارد (standard) بر روی رنگ های قرمز و زرد تمرکز دارد. از این رو سعی کنید براساس این سبک ها عکاسی کنید و مطمئن شوید سبکی را انتخاب کنید که برای رنگ هایی که شما به دنبال افزایش آنها هستید، از همه مناسب تر است.

انواع فیلترهای دوربین عکاسی و کاربرد آن ها در عکاسی حرفه ای

8. حواستان به تعادل رنگ سفید باشد

تنظیمات (WB) یا همان تراز سفیدی پیشفرض مختلف، همچون نور روز (Daylight)، ابری (Cloudy)، سایه (Shade) و تنگستن (Tungsten)، این قابلیت را دارند که بیس رنگی جالب و جذابی را به عکس بدهند تا عکی زنده تر به نظر برسد.

9. انتخاب رنگ ها

هنگام عکاسی از غذا، تناوب های خنثی را برای وسایل انتخاب کنید که با ظروف شما در تضاد باشد. سیاه، خاکستری، سفید و همچنین سایه های قهوه ای بسته به رنگ موضوع شما به خوبی کار می کنند. اگر از دسر با توت های رنگارنگ عکس می گیرید، از پس زمینه سفید استفاده کنید. عکس های بژ و قهوه ای روشن کاملا متناسب با کیک های خامه ای یا کلوچه ها است.

10. تنظینات فوکوس را چک کنید

یک عمق میدان کوچک، که در آن تنها بخش کوچکی از ظرف را زوم کرده است، جلوه ی خوبی به عکس شما خواهد داد. شما می توانید برای نتیجه و عکس بهتر، از یک لنز ماکرو یا تله فوتو بلند با یک دیافراگم باز استفاده کنید.

پخت و پز یک فرآیند است، بنابراین آن را کامل مستند کنید
پخت و پز یک فرآیند است، بنابراین آن را کامل مستند کنید

11. افزایش و کاهش رنگ

یک ترفند عکاسی از غذا این است که تنظیمات اشباع رنگ (saturation setting) را در یک سبک تصویر سفارشی (Custom Picture Style) افزایش یا کاهش دهید، یا این افزایش و کاهش رنگ را بعد از عکاسی در نرم افزاری مانند فتوشاپ یا Digital Photo Professional انجام دهید.

12. عکاسس از غذاهای داغ

در صورتی که می خواهید از غذاهای داغ عکاسی کنید باید طوری باشد که از روی آن بخار بلند می شود. ابتدا سعی کنید همه چیز را آماده و بر پا کنید به طوری که برای عکس گرفتن از غذا مستقیما بعد از بیرون آمدن از فر آماده باشید.

13. پخت و پز یک فرآیند است، بنابراین آن را کامل مستند کنید

برای اینکه واقعاً از عکسبرداری های خود نهایت استفاده را ببرید، از مراحل آماده شدن غذای خود عکس بگیرید. شما می توانید عکاسی را از مواد اولیه و تمام  مراحل آماده سازی شروع کنید. همچنین می توانید نحوه چیدمان میز، تزئین آشپزخانه و در نهایت سرو غذا را مستند کنید.

این به ویژه برای عکاسانی که مایلند از طریق عکاسی غذا درآمد کسب کنند بسیار خوب است. اکنون داستان نویسی نکته بزرگی در بازاریابی است و بسیاری از مارک ها به دنبال یک تصویر نیستند بلکه به دنبال یک مجموعه کامل هستند که با یک ایده متحد شود. این نوع تصاویر می تواند در ایمیل ها، پست های وبلاگ و تیزر های تبلیغاتی برای بازاریابی گنجانده شود.

در عکاسی از غذا از افراد خانواده کمک بگیرید
در عکاسی از غذا از افراد خانواده کمک بگیرید

14. در عکاسی از غذا از افراد خانواده کمک بگیرید

در برخی از عکسهای غذایی، دشوار است که بگوییم فضا و مواد تشکیل دهنده چقدر بزرگ یا کوچک هستند. این جایی است که می توانید برای افزودن لطافت و عکاسی ظریف و متناسب از دستان خود در عکس استفاده نمایید.

می توانید هنگام مواد خرد کردن دست را نشان دهید. این مقیاس و اندازه وسایل را نشان می دهد و به بیننده میزان بزرگ یا کوچک بودن وسایل را نشان می دهد. همچنین می تواند عکس های شما را برای مخاطبان جذاب تر کند.

فروشگاه قطعات آسانسور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید